Skocz do zawartości
Platon

Kilka pytań odnośnie IP.Board 3

Polecane posty

Dzięki,

ale żeby już nie zakładac nowego tematu,

to jak zmienic tytuł forum :unsure:

Nie mogę tego znaleźć :blink:

Po za tym chciałbym wrzucić nowe emotikony, ale nie mam ich w paczce,

jak taką paczkę zrobić?

I jak dodać nowy link (czy jak to tam ;)) do menu głównego (panel nawigacji).

Tam gdzie mam "Forums", "Members" i "Calender" - I jak usunąć "Calender"

Aha :P Jak ustawić tak by j. polski cały czas nie zmieniał sie na j. angielski (mam na deflaut)

Witaj,

wydzieliłem post do nowego tematu, żeby zostało dla potomności :)

Jak dodać link do menu o którym piszesz przeczytasz w temacie: [Tutoriale i Artykuły] Dodawanie linku w menu nawigacyjnym

Jeśli chodzi o zmianę tytułu forum to ACP -> Zakładka System -> System Settings -> Zakładka System -> General Configuration i tam masz Board Name czyli tytuł forum :)

Emotikony możesz dorzucić ręcznie w ACP -> Skiny & Język -> Emoticon Management. Tam masz opcję wgrania emotów do wybranych grup. Następnie edytujesz daną grupę i ustawiasz sobie wszystko odnośnie emotek :)

Aby usunąć kalendarz musisz wejść w ACP -> Zakładka System -> Manage Applications & Modules -> Edytuj aplikację Calendar i ustaw w niej opcję Ukryj zakładkę na Tak, lub opcję Aplikacja włączona na Nie

Jeśli chodzi o język to musisz ustawić, aby polski był domyślnym językiem, aby to zrobić edytuj go i ustaw mu wartość domyślny na Tak

• Like 1

Dzięki,

wszystko gra oprócz jednego :P

Jak wchodzę i oglądam swój profil lub innego usera,

to tam jest wszystko po angielsku, chociaż jest ustawione na polski.

Edit:// Ok, rozwiązałem sam problem ;)

Mam kolejne pytanko odnośnie działania forum.

1) Jak zrobić Wortal?? On jest już czy trzeba coś ściągnąć?

I czy w tym wortalu dałoby się, żeby newsy z danego działu forum były pokazywane na wortalu?

2) Po za tym, chciałbym, żeby zamiast takiej domeny: www.mojadomena.pl/forum/,

była taka: www.forum.mojadomena.pl, jak to zrobić ;)?

Edytowano przez Platon

Ad 1. Sam wortal możesz włączyć w ACP -> Zakładka System -> Manage Applications & Modules-> i tam masz Portal, musisz go włączyć i wtedy w ACP -> Moje Aplikacje pojawi Ci się portal i tam będziesz miał rózne opcje z tym związane

Ad 2. Musisz na serwerze stworzyć subdomenę i przekierować ją na ten katalog. Ale jak to zrobić itp to CI nie powiem, bo nie wiem gdzie masz serwer, jaki jest tam panel do zarządzania kontem itp

• Like 1

ustawiasz po prostu, aby subdomena wskazywała na ten katalog na serwerze i w IP.Board w conf_global.php ustawiasz nowy adres oraz ten sam adres podajesz w ACP

• Like 1

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Ważne informacje

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies.