Skocz do zawartości

Polecane posty

Przejdę od razu do rzeczy moja struktura sieci wygląda tak:

nas-infrastructure.jpg

Nas podpięty jest do routera oraz modemo-routera od upc

w przypadku routera jest w miarę ok, bo zarówno laptop jak i komp mają podmontowane udziały dyskowe po adresie IP z lokalnej sieci routera.

Na modemo-routerze skonfigurowałem przekazywanie portów i DMZ, żeby NAS widoczny był na zewnątrz.

Problem jest taki, że jeśli nas nie jest podpięty do routera komputery nie mają dostępu do nas'a niby ok, bo odseparowane są sieci, ale wpisując adres nas'a bezpośrednio do przeglądarki wszystko działa (dlatego nas jest podpięty do routera).

To wszystko powiedzmy jest mały problem i niech tak będzie, ale główny problem mam taki:

jak wchodzę na adres publiczny jaki mam od UPC nas'a nie widać, jak przełączę się na internet mobilny np. z komórki to po adresie IP ładnie mi pokazuje NAS'a

Jak to naprawić? Potrzebne mi to jest bo chciałbym pod adresem IP mieć serwer do rozwijania aplikacji, ale mieć też możliwość podmontowania udziału nie będąc w danej sieci, żeby będąc poza domem móc także rozwijać aplikacje.

Ktoś, coś? mam nadzieje że dobrze wyjaśniłem :)

@qubekk @Marek607

jaki modem-router od UPC ? jaki masz swój router (marka, model) ? 

Dnia 10.08.2016 o 09:23, Spanner napisał:

jak wchodzę na adres publiczny jaki mam od UPC nas'a nie widać, jak przełączę się na internet mobilny np. z komórki to po adresie IP ładnie mi pokazuje NAS'a

problem z nat loopback :) najpierw muszę wiedzieć co to za sprzęt tam siedzi...

dlaczego niebieskie paski ida z nasa i do jednego i do drugiego routera ? 

Dnia 10.08.2016 o 09:23, Spanner napisał:

Na modemo-routerze skonfigurowałem przekazywanie portów i DMZ, żeby NAS widoczny był na zewnątrz.

siedzisz za podwójnym natem ? w jakim trybie działa urządzenie od upc ? gateway czy modem ? 

Edytowano przez qubekk

5 minut temu, qubekk napisał:

jaki masz swój router (marka, model) ? 

Asus RT-N16

6 minut temu, qubekk napisał:

jaki modem-router od UPC ?

Jakieś Ubee EVW3226

8 minut temu, qubekk napisał:

dlaczego niebieskie paski ida z nasa i do jednego i do drugiego routera ? 

bo jak miałem podpięty tylko do asusa, to nie było widoczne z zewnątrz, ale nie patrzyłem wtedy przez komórkę tylko z kompa więc mogę przetestować i odpiąć od upc a dmz i przekierowanie portów zrobić na ip asusa

11 minut temu, qubekk napisał:

siedzisz za podwójnym natem ? w jakim trybie działa urządzenie od upc ? gateway czy modem ? 

Żebym to ja wiedział jak sprawdzić :P

jedyne co jest to tryb shitch ustawiony jest na router a nie try bridge

3 minuty temu, Spanner napisał:

jedyne co jest to tryb shitch ustawiony jest na router a nie try bridge

matko jedyna :) siedzisz za podwójnym natem, tak się nie robi :D siedzisz za 2 routerami :D 

Więc od początku :

https://advancedtomato.com/get/v3.2-137/K26RT-N/Asus RT-Nxx/tomato-K26USB-1.28.AT-RT-N5x-MIPSR2-3.2-137-AIO.trx

• ustaw wszystko na auto (dhcp na WAN, zabezpieczenia WIFI itp). 
  • przestaw ubee w tryb bridge - rt-n16 dostanie publiczny adres na WAN, 
  • w synology ustaw ddns (panel sterowania - dostęp zewnętrzny dodaj - dostawca usługi - synology - dodaj nazwę hosta, ok ,ok , finisz)
  • przekieruj porty w routerze dla konkretnych usług wg tego rozkłady jazdy : 

https://www.synology.com/pl-pl/knowledgebase/DSM/tutorial/General/What_network_ports_are_used_by_Synology_services

• keep calm and access remotely :D 

zapomniałem zapytać - rt-n16 do ds916+ ? za słaby ten sprzęt na zdalne środowisko dev, tam siedzi 1 core 480mhz cpu i 128mb ram...router sprzed 5 lat :/ 

Dzięki, po weekendzie spróbuję wszystko :)

6 minut temu, qubekk napisał:

zapomniałem zapytać - rt-n16 do ds916+ ? za słaby ten sprzęt na zdalne środowisko dev, tam siedzi 1 core 480mhz cpu i 128mb ram...router sprzed 5 lat :/ 

Na razie działa więc nie wymieniam

Tutaj nie będzie wielkich rzeczy, tylko ip.board jakiś itp ;) więc póki co wystarczy, jak padnie asus to się zmineni na coś mocniejszego

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

• Podobna zawartość

• Przez Raen
      Cześć, mam problem z tapatalk mianowicie dodałem go na forum, hook zainstalowany poprawnie, chmody sprawdzone i są 755 tak jak pisało w instrukcji, na stronie tapatalk również skonfigurowałem plugin a mimo to podczas próby łączenia w aplikacji na telefonie mam problem "Błąd sieci, proszę spróbować później (get_config)", sprawdziłem pliki config i również mają dobre chmody. Nie mam pojęcia co może być nie tak, ktoś miał taki problem?
    • Przez Raen
      Witam, na problem z tą nieszczęsną personalizacją profilu jak wielu z tego co czytałem, ktoś tam odpisał żeby poszukać w css innych for ale coś mi nie idzie. Ktoś może rozwiązał ten problem? Dodam że używam domyślnego stylu lekko przerobionego dla własnych potrzeb. Mam kilka modyfikacji zainstalowanych ale żadna nie wpływa na tło profilu użytkownika. Uprawnienia mam ustawione dobrze bo mogę wybrać obrazek tła itd. jedynie mi go nie wyświetla... Proszę o pomoc :)
    • Przez Spanner
      Od razu zaznaczam, że się na tym nie znam zbytnio dlatego pytam :)

Jaki serwer NAS wybrać?
    • Przez Pro
      Witam , 

Mam forum w subdomenie forum.domena.pl 
      aby móc skorzystać z certyfikatu SSL firma hostingowa poleciła mi dodać subdomene jako domene do konta mam teraz w FTP 

/domains/ mam tu domena.pl i forum.domena.pl 

Wcześniej pliki były w folderze /domains/domena.pl/public_html/forum/ (tu było forum i działało)

Przeniosłem pliki do domains/forum.domena.pl/public_html (tu teraz są) i wyświetla się taki komunikat:
      Warning: require(./inc/config.inc.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/aresmt2/domains/forum.aresmt2.pl/public_html/index.php on line 7 Fatal error: require(): Failed opening required './inc/config.inc.php' (include_path='.:/usr/local/php55/lib/php/') in /home/aresmt2/domains/forum.aresmt2.pl/public_html/index.php on line 7 Plik index.php linia 7 nie wiem co to jest;
      <?PHP session_name("m2hp"); session_start(); error_reporting(E_ALL&~E_NOTICE); require("./inc/config.inc.php"); require("./inc/rights.inc.php"); require("./inc/functions.inc.php"); $sqlHp = mysql_connect(SQL_HP_HOST, SQL_HP_USER, SQL_HP_PASS); $sqlServ = mysql_connect(SQL_HOST, SQL_USER, SQL_PASS); require("./inc/head.inc.php");  
    • Przez zakuty
      Witam, mam taki problem z Filtrem Słów, a dokładniej gdy dodaję nowy filtr np.

Przed: wulg Po: BRZYDKO! [./color] Metoda : Luźno /#edit / kropka dodana, żeby nie zmieniło koloru.

To w postach nie zmienia na kolor który ustawiłem, tylko pisze cały kod. Wicie ktoś jak zrobić, żeby zmieniało na kolor?
  • Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Ważne informacje

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies.