Skocz do zawartości
  • 0
X3nO

Kod zamiast się wykonywać, wyświetla się

Pytanie

Witam, mam problem z zapytaniem (Już jestem przy książkach PHP xD), Zrobiłem select z bazy danych, ale kod zamiast się wykonywać tylko się pokazuje tylko w innej formie.

Mój kod:

foreach ( \IPS\Db::i( 'samp_db' )->select( 'name, premium, score, lvl', 'Accounts',  array( "online>?", 0)) as $c ) {
			$online[] = $c;
			$nick = $c['name'];
			$id_online = \IPS\Db::i( 'samp_db' )->select( 'id, name', 'playersOnline', 'name=$nick');
		}

To co się wyświetla:

SELECT id, name FROM `playersOnline` WHERE name=$nick

Chodzi mi o $id_online

18 odpowiedzi na to pytanie

Polecane posty

• 0

Nie

$entry['serv'] = \IPS\Db::i( 'samp_db' )->select( 'name, premium, score, lvl', 'Accounts', array('name=?', $entry['name']))->first();
			if($entry['serv']['premium'] == 3) $ha++;
			else if($entry['serv']['premium'] == 2) $a++;
			else if($entry['serv']['premium'] == 1) $ja++;
			else if($entry['serv']['premium'] == 0) $v++;
			else if($entry['serv']['premium'] == -1) $g++;
			$count++;
$online[] = $entry;

Ale znowu używasz jakiś zmiennych ha, a, ja, v, g, count, których nie wykorzystujesz. Naprawdę nie zabieraj się za tą aplikację dopóki nie poznasz solidnych podstaw php

• 1

i prawidłowo :)

zamień to

$id_online = \IPS\Db::i( 'samp_db' )->select( 'id, name', 'playersOnline', 'name=$nick');

na

$id_online = \IPS\Db::i( 'samp_db' )->select( 'id, name', 'playersOnline', array('name=?', $nick))->first();

ale to i tak bez sensu bo przypisujesz do zmiennej której w pętli nie używasz, musisz dodać jeszcze try...catch

• 1

bo pewnie gdzieś przekazujesz tablicę. Musisz sobie to zweryfikować dokładniej

• 1

Zmienna $danekonta zawsze będzie ostatnim wpisem w danej tabeli.
Sortowanie ustawia się po WHERE czyli w Twoim przypadku po: array('name=?', $entry['name'])

PS: array w WHERE nie jest potrzebny, jeśli sprawdzasz tylko jedną kolumnę ("name = '{$entry['name']}'" będzie działać ;))

• 1
2 godziny temu, naXe napisał:

PS: array w WHERE nie jest potrzebny, jeśli sprawdzasz tylko jedną kolumnę ("name = '{$entry['name']}'" będzie działać ;))

Tak, ale czytelniej i ładniej wygląda array( 'name=?', $entry[ 'name' ]). To uczy pewnych nawyków i zapewnia większe bezpieczeństwo w przyszłości :)

• 1

Nie wykorzystujesz :) jeśli w pliku php zliczasz to musiałbyś je przekazać do szablonu, żeby je użyć, jeśli nie przekażesz to znaczy, że nie wykorzystujesz :)

dodatkowo kod if...elseif...else w tej postaci jest nie czytelny i purystyka każe użyć nawiasów klamrowych :) A idąc jeszcze dalej powinieneś użyć switch'a

• 1

1 problem = 1 temat :) nie wałkujmy każdych problemów z tą apką w jednym temacie bo będzie syf

• 0
3 minuty temu, Spanner napisał:

i prawidłowo :)

zamień to

na

$id_online = \IPS\Db::i( 'samp_db' )->select( 'id, name', 'playersOnline', array('name=?', $nick))->first();

ale to i tak bez sensu bo przypisujesz do zmiennej której w pętli nie używasz, musisz dodać jeszcze try...catch

Teraz mam błąd (Wcześniej jak próbowałem z ->query też go miałem):
Whops\Exception\ErrorException thrown with message "htmlspecialchars() expects parameter 1 to be string, array given"

Używam w szablonie pętlę 

• 0
		foreach ( \IPS\Db::i( 'samp_db' )->select( '*', 'playersOnline') as $entry ) {
			$online[] = $entry;
			$danekonta = \IPS\Db::i( 'samp_db' )->select( 'name, premium, score, lvl', 'Accounts', array('name=?', $entry['name']))->first();
		}

Zrobiłem teraz tak, ale tablica $danekonta wyświetla jedynie pierwszy rekord, na IPB 3 miałem tak i działało:

foreach( $gracze['ponline'] as $entry ) {
							$danekonta = $this->registry->DB('acc')->buildAndFetch( array( 'select' => 'name, uid, premium, score, lvl', 
								'from'   => 'Accounts','where'  => 'name=\''.$entry['nickname'].'\'')); 		

$this->registry->DB('acc')->execute();
						}

@edit Jak się sortuje w tych zapytaniach? Chodzi mi o DSC/ASC

Edytowano przez X3nO

• 0

Okej, dzięki naXe, a z tymi $danekonta to jak to powinno wyglądać? bo w szablonie mam 

{{foreach $online as $c}}
			<tr class="ipsDataItem ipsClearfix">
				<td>{$c['id']}</td>
				<td>
					<a style="cursor: pointer;" data-ipsDialog data-ipsDialog-url='{url="app=gcp&module=main&controller=seeprofile&name={$c['name']}" seoTemplate="game"}' seoTemplate="gcp"}' data-ipsDialog-title='{$c['name']}'>
						{{if $danekonta['premium'] == 3}}
							<span style="color: red;"><i class="fa fa-star"></i>&nbsp;{$c['name']}</span>
						{{endif}}
						{{if $danekonta['premium'] == 2}}
							<span style="color: #0066CC;"><i class="fa fa-shield"></i>&nbsp;{$c['name']}</span>
						{{endif}}
						{{if $danekonta['premium'] == 1}}
							<span style="color: #65c902;"><i class="fa fa-gift"></i>&nbsp;{$c['name']}</span>
						{{endif}}
						{{if $danekonta['premium'] == 0}}
							<span style="color: #FDCA31;"><i class="fa fa-rocket"></i>&nbsp;{$c['name']}</span>
						{{endif}}
						{{if $danekonta['premium'] == -1}}
							<span style="color: #808080;"><i class="fa fa-user"></i>&nbsp;{$c['name']}</span>
						{{endif}}
					</a>
				</td>
				<td>{$c['score']}</td>
				<td>{$c['level']}</td>
			</tr>
		{{endforeach}}

Jak na razie nie wiem jak zrobić kolorowanie nicków na podstawie rang z IPS :/ 

• 0

takie dane powinieneś mieć zapisane w zmiennej $online.

• 0

No tak, ale $online pobiera graczy online a $danekonta pobiera range na serwerze więc nie wiem jak to wykorzystać

• 0

Popatrz na kod w pierwszym poście. pobierasz dane i przypisujesz do zmiennej, która za każdym razem się nadpisuje, a możesz zapisać te dane do wiersza w zmiennej $online np w

$online[ 'server_status' ]

lepiej doczytaj książkę do końca :P

• 0

Coś takiego?

foreach ( \IPS\Db::i( 'samp_db' )->select( 'name, id', 'playersOnline', array('id>?', -1), 'id') as $entry ) {
			$online[] = $entry;
			$online['serv'] = \IPS\Db::i( 'samp_db' )->select( 'name, premium, score, lvl', 'Accounts', array('name=?', $entry['name']))->first();
			if($online['serv']['premium'] == 3) $ha++;
			else if($online['serv']['premium'] == 2) $a++;
			else if($online['serv']['premium'] == 1) $ja++;
			else if($online['serv']['premium'] == 0) $v++;
			else if($online['serv']['premium'] == -1) $g++;
			$count++;
		}
		{{foreach $online as $c}}
			<tr class="ipsDataItem ipsClearfix">
				<td>{$c['id']}</td>
				<td>
					<a style="cursor: pointer;" data-ipsDialog data-ipsDialog-url='{url="app=gcp&module=main&controller=seeprofile&name={$c['name']}" seoTemplate="game"}' seoTemplate="gcp"}' data-ipsDialog-title='{$c['name']}'>
						{{if $c['serv']['premium'] == 3}}
							<span style="color: red;"><i class="fa fa-star"></i>&nbsp;{$c['name']}</span>
						{{endif}}
						{{if $c['serv']['premium'] == 2}}
							<span style="color: #0066CC;"><i class="fa fa-shield"></i>&nbsp;{$c['name']}</span>
						{{endif}}
						{{if $c['serv']['premium'] == 1}}
							<span style="color: #65c902;"><i class="fa fa-gift"></i>&nbsp;{$c['name']}</span>
						{{endif}}
						{{if $c['serv']['premium'] == 0}}
							<span style="color: #FDCA31;"><i class="fa fa-rocket"></i>&nbsp;{$c['name']}</span>
						{{endif}}
						{{if $c['serv']['premium'] == -1}}
							<span style="color: #808080;"><i class="fa fa-user"></i>&nbsp;{$c['name']}</span>
						{{endif}}
					</a>
				</td>
				<td>{$c['serv']['score']}</td>
				<td>{$c['serv']['lvl']}</td>
			</tr>
		{{endforeach}}

Bo w szablonie $c['serv'] wyświetla się jako niezdefiniowana :/ Aż idę poszukać tego w książce :v

• 0
9 minut temu, Spanner napisał:

Nie

$entry['serv'] = \IPS\Db::i( 'samp_db' )->select( 'name, premium, score, lvl', 'Accounts', array('name=?', $entry['name']))->first();
			if($entry['serv']['premium'] == 3) $ha++;
			else if($entry['serv']['premium'] == 2) $a++;
			else if($entry['serv']['premium'] == 1) $ja++;
			else if($entry['serv']['premium'] == 0) $v++;
			else if($entry['serv']['premium'] == -1) $g++;
			$count++;
$online[] = $entry;

Ale znowu używasz jakiś zmiennych ha, a, ja, v, g, count, których nie wykorzystujesz. Naprawdę nie zabieraj się za tą aplikację dopóki nie poznasz solidnych podstaw php

Ja je wykorzystuje w szablonie 

<h2 class="ipsType_sectionTitle ipsType_medium ipsType_reset ipsClear">{lang="game_online"}: <strong>{$count}</strong> (
	<span class="ipsBadge ipsBadge_medium" style="background-color: red" title="RCONi" data-ipsTooltip>{$ha}</span> | 
	<span class="ipsBadge ipsBadge_medium" style="background-color: #0066CC" title="Administratorzy" data-ipsTooltip>{$a}</span> | 
	<span class="ipsBadge ipsBadge_medium" style="background-color: #65c902" title="Junior Admini" data-ipsTooltip>{$ja}</span> | 
	<span class="ipsBadge ipsBadge_medium" style="background-color: #FDCA31" title="Gracze Premium" data-ipsTooltip>{$v}</span> | 
	<span class="ipsBadge ipsBadge_medium" style="background-color: #808080" title="Gracze" data-ipsTooltip>{$g}</span>)
</h2>

@edit  Dzięki wielkie, działa :D Ja się uczę na tej aplikacji, od czegoś trzeba zaczynać ;v

Edytowano przez X3nO

• 0
23 godziny temu, Spanner napisał:

Nie wykorzystujesz :) jeśli w pliku php zliczasz to musiałbyś je przekazać do szablonu, żeby je użyć, jeśli nie przekażesz to znaczy, że nie wykorzystujesz :)

dodatkowo kod if...elseif...else w tej postaci jest nie czytelny i purystyka każe użyć nawiasów klamrowych :) A idąc jeszcze dalej powinieneś użyć switch'a

Bo nie dawałem całej funkcji 

protected function _online()
	{
		$online = [];
		$count = 0;
		$ha = 0;
		$a = 0;
		$ja = 0;
		$v = 0;
		$g = 0;

foreach ( \IPS\Db::i( 'samp_db' )->select( 'name, id', 'playersOnline', array('id>?', -1), 'id') as $entry ) {
			switch ( $entry['serv']['premium'] )
			{
				case '3':
					$ha++;
					break;
				case '2':
					$a++;
					break;
				case '1':
					$ja++;
					break;
				case '0':
					$v++;
					break;
				case '-1':
					$g++;
					break;
			}
			$count++;
			$online[] = $entry;
		}

return \IPS\Theme::i()->getTemplate( 'main' )->mainArea( $online, $count, $ha, $a, $ja, $v, $g );
	}	

Dzięki za radę :)

Mam kolejny problem, pewnie wynikający z mojej niskiej wiedzy na temat PHP :/

<?php
/**
 * @brief		gameStats Widget
 * @author		<a href='http://www.invisionpower.com'>Invision Power Services, Inc.</a>
 * @copyright	(c) 2001 - 2016 Invision Power Services, Inc.
 * @license		http://www.invisionpower.com/legal/standards/
 * @package		IPS Community Suite
 * @subpackage	gcp
 * @since		02 Jun 2016
 * @version		SVN_VERSION_NUMBER
 */

namespace IPS\gcp\widgets;

/* To prevent PHP errors (extending class does not exist) revealing path */
if ( !defined( '\IPS\SUITE_UNIQUE_KEY' ) )
{
	header( ( isset( $_SERVER['SERVER_PROTOCOL'] ) ? $_SERVER['SERVER_PROTOCOL'] : 'HTTP/1.0' ) . ' 403 Forbidden' );
	exit;
}

/**
 * gameStats Widget
 */
class _gameStats extends \IPS\Widget
{
	/**
	 * @brief	Widget Key
	 */
	public $key = 'gameStats';

/**
	 * @brief	App
	 */
	public $app = 'gcp';

/**
	 * @brief	Plugin
	 */
	public $plugin = '';

/**
	 * Initialise this widget
	 *
	 * @return void
	 */ 
	public function init()
	{
		$settings['sql_host'] = \IPS\Settings::i()->serverdm_host;
		$settings['sql_user'] = \IPS\Settings::i()->serverdm_user;
		$settings['sql_pass'] = \IPS\Settings::i()->serverdm_password;
		$settings['sql_database'] = \IPS\Settings::i()->serverdm_database;

\IPS\Db::i( 'samp_db', $settings );

parent::init();
	}

/**
	 * Render a widget
	 *
	 * @return	string
	 */
	public function render()
	{
		$wynik = \IPS\Db::i( 'samp_db' )->select('playerrecords_day, playerrecords, connects', 'config', array('connects>?', -1), 1);
		$acc = \IPS\Db::i( 'samp_db' )->select('count(*)', 'Accounts');
		$o = \IPS\Db::i( 'samp_db' )->select('count(*)', 'playersOnline');

return \IPS\Theme::i()->getTemplate( 'widgets' )->gameStats( $acc, $o, $wynik );
	}
}

Kod się nie wykonuje, tzn jest HTTP ERROR 500 :/

• 0

Czyli temat można zamknąć, problem rozwiązany

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Ważne informacje

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies.