Skocz do zawartości
Kombajn

Zdublowanie rangi Root Admin?

Polecane posty

Witam Was

Proszę, powiedzcie mi jak zdublować range root?

Chciałbym aby dwie rangi miały te same, równe uprawnienia. Obecnie jest ranga Admin i ma ona uprawnienia głównego admina(root) na randze są dwie osoby, chce jednak stworzyć range ukrytą dla siebie, ale tak żeby drugi root admin nic nie stracił. Czyli krótko mówiąc dwie rangi root.

Bawię się już z doskoku któryś dzień i nic :/

Próbowałem ustawiać to w conf_global, bazie, ale nic nie wskórałem.

Czy to jest w ogóle możliwe?

Witaj,

nie ma możliwości stworzenia dwóch rang ROOT. Ranga Administratora różni się od rangi Administrator (ROOT) różni się tylko tym, że zwykły administrator nie może zmienić uprawnień i usunąć użytkownika z rangi ROOT. Pozostałe uprawnienia są takie same (oczywiście jeśli nie ma zmienionych uprawnień lub nałożonych jakiś restrykcji). W nowszej wersji IP.Board oznaczonej numerkiem 3.0.x nie ma podobnie jak było we wcześniejszych wersjach rangi ROOT więc nie ma sensu isę przejmować tym ;)

Główny problem jest taki, że nie będąc Root, nie mogę edytować nawet siebie, nie mam dostępu do części ACP.

No, ale tak jak mówisz, to jest po prostu niewykonalne, siedziałem chyba z tydzień nad tym, już robiłem w conf_global takie cuda jak dodawanie nowej rangi po przecinku, wpisywałem w bazie etc i nic :/

Dziękuje za pomoc

jeśli nie jesteś rootem i masz jakieś ograniczenia to coś pewnie kombinowałeś z ograniczeniami w acp ?

Jestem rootem i właścicielem całości. Chodziło mi o to, ze gdy jestem na tej nowej randze, która w conf_global nie widnieje, nie mam pełnych uprawnień.

Jednak jak pisałem obecnie root jest na randze administracyjnej na której są dwie osoby (ja i druga osoba) i gdy przełoże roota na nową range to kolega straci to o czym mówiłem, nie będzie mógł nawet edytować swojego konta. Dlatego chciałem dać root na dwie rangi bo nie chce aby ktokolwiek był stratny.

Chciałem po prostu stworzyć rangę tylko dla siebie, która nawet nie była by widoczna na liście on-line, była by ukryta. Nadal byłbym ownerem, ale jakby poza załogą.

To coś musiałeś namieszać w uprawnieniach. bo jeśli użytkownik ma uprawnienia normalnego admina to nie może edytować tylko ROOT'a chyba że nadasz mu odpowiednie restrykcje na edycję różnych innych ustawień

• Like 1

Hmm, no to teraz mi zabiłeś klina bo u mnie administrator nie może edytować ani siebie ani innych.

Wyskakuje info zamiast okienek z primary i secondary rank. Cos w stylu "Root or administrator group! Can't change!"

Co gorsze nie mam wizji jak to powinno wygladać i jak to teraz naprawić :/ Będę coś kombinował bynajmniej, uparty jestem.

No to ten komunikat świadczy tylko o tym, że administrator próbuje edytować rangę ROOT'a to takie użytkownika owszem nie może edytować, ale jeśli siebie też nie może edytować i innych to już jest grubo namieszane.

• Like 1

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Ważne informacje

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies.