Skocz do zawartości
Nitrous

Krzaczki w postach

Polecane posty

Witam

mam problem z krzaczkami w postach, nazwach tematu, nazwach userów

zmieniłem kodowanie bazy na utf8_general_ci każdą pozycje

w charset mam utf-8, język polski utf-8 i nadal to samo.

Jednak kiedy zmieniłem w charset na iso-8859-2 krzakow w postach nie było, nazwy wrocily i nazwy userow ale juz spolszczenie było skopane krzaki w menu pod logo i itp.

help!

Witaj,

nie możesz sobie od tak tylko zmienić kodowania tabel, żeby wszystko było ok. Musiałbyś całą bazę przekonwertować, żeby się pozbyć krzaków. O kodowaniu iso-8859-2, które zmieniłeś mówisz o ustawieniach forum? aby spolszczenie było ok, musisz jeszcze zmienić w ACP -> Skiny & Języki -> Manage Languages -> obok języka masz menu klikając na nie wybierz pozycję: Edytuj... tam będziesz miał pozycję Lokalizacja języka z wartością pl_PL.utf-8 zamień to na pl_PL.iso-8859-2 i zapisz zmiany. Jeśli krzaki nadal pozostaną w spolszczeniu to zaimportuj przez ACP jeszcze raz spolszczenie, ale tym razem mając ustawione kodowanie iso-8859-2 w ustawieniach forum :)

wczoraj sprawdziłem w phpmyadmin

i mam takie cos

Variable_name   Value

character_set_client    utf8

character_set_connection        utf8

character_set_database  utf8

character_set_filesystem        binary

character_set_results   utf8

character_set_server    latin2

character_set_system    utf8

character_sets_dir      /usr/share/mysql/charsets/

i moje pytanie w jaki sposób najłatwiej i efektywnie przekonwertować tą bazę

Witaj,

jeśli chcesz ją przekonwertować, to musisz, albo ręcznie edytować wszystkie posty i poprawić krzaki, albo wyeksportować bazę, otworzyć w jakimś edytorze np. notepad++ i zamienić wszystkie znaczki z kodowania iso na kodowanie utf. Następnie zapisać zmiany i zaimportować bazę.

jest gdzieś moze opis jak to zrobić, bo troche zielony jestem

Edytowano przez Nitrous

no właśnie to tym bardziej 130MB raczej marne szanse, żeby Ci się udało to obrobić bez problemu w notepad++. Jeśli nie masz dużo postów/tematów lepiej lepiej zrobić to ręcznie, b wtedy napewno będzie działać.

Opis ale czego? jak zmienić w notepad++ ? czy co? zmieniasz normalnie dajesz znajdź i zamień i zamieniasz wszystkie znaczki iso-8859-2 na ich odpowiedniki w utf-8

Fakt to trochę jest. Możesz spróbować, ja swoją bazę jedną tym konwertowałem ale ona miała wtedy ledwo 30MB. Nie wiem tylko czy gżegżółka nie ma ograniczenia co do rozmiaru pliku, ale warto spróbować. Tylko pamiętaj od tego nie ma odwrotu, więc zrób sobie jedną kopię bazy i ją gdzieś skopiuj a na innej kopi wykonuj testy, bo tak jak Ci się coś skopie i nie będziesz miał innej kopii to już nic nie odzyskasz

mam kopie bazy z przed upgrada do 3.0.5 wiec teraz tez wykonam kopie.

a tą gzegzółką to mam z iso8859-2 na unicode encje?

Edytowano przez Nitrous

tak dokładnie, albo na unicode albo utf-8 będzie pisać

nie wiem naprawdę ;| podaje się, siedziałem całą noc wgrywałem na server plik 130 MB chyba z 5 razy zrobiłem do unicode - encje , do samo UTF-8 i nic zawsze przy ładowaniu bazy wywala mi błąd...

chyba wrócę do bazy z przed upgradu i zmienie w charset na iso i wgram do cache/1 pliczki jezykowe php w iso...

bo bazy tak dużej nie wrzucisz przez phpMyAdmina czy inny skrypt. musisz to zrobić w inny sposób, na przykład przy użyciu SSH. Nie musisz wgrywać do cache/lang_cache/1 języka, jak go zaimportujesz to on sam ustawi kodowanie takie jak masz wybrane w acp

dzisiaj zaktualizowałem na nowo forum baza danych latin2 charset - UTF-8 i nie ma krzaków a jak zmienie na iso są ;S więc ja nie wiem juz o co chodzi, no i mam problem z spolszczeniem bo przez XML nie moge wgrać bo mi biłą strone wyświetla tak samo przez mniejsze paczki probowałem ręcznie za pomocą External File Translation ale mi z folderu chache wykrywa tylko 10 plikow (ACP) bo tylko to mam dobrze spolszczone.

a jak wgrywasz pojedyncze paczki spolszczenia to też masz białą stronę ?

a czy na pozostałych paczkach też wywala białą stronę? musisz napisać do hostingodawcy, bo jest jakiś problem z serwerem

pewnie ma za mało ramu bo przy aktualizacji musiałem pominąć wgranie języka bo tak samo było.

no to wiadomo, skoro od instalacji tak masz to ewidentnie jest to problem serwera

no to w takim razie mozna zamknąć temat, problem bazy rozwiązany.

Dzięki Serdeczne za pomoc i rady :)

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Ważne informacje

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies.