Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
radario

Ogłoszenie na forum

Polecane posty

....o ile pamiętam dło się coś takiego zrobić, lecz jak tego już nie pamiętam. Będę zobowiązany za odświeżenie. Chodzi mi o to aby nad całym forum pomiedzy headem a nawigacją forum pojawiła się tabela odpowiadająca szerokości forum z ważnym ogłoszeniem......

efekt końcowy jak poniżej

oglo.gif

teraz już nie pamiętam czy coś takiego się robiło w ipb. czy może na phpBB

Edytowano przez radario

to o czym piszesz to regulamin forum. wejdź do ACp -> MANAGEMENT -> Manage Forums -> przy danym forum na którym chcesz takie coś zrobić kliknij na ikonkę opcji i wybierz Forum Rules...

W menu wybierasz display ful text i wpisz sobie tekst jaki chcesz i będziesz miał. czynności powtórz dla każdego forum w jakim chcesz mieć takie coś

właśnie nie chodziło mi o forum rulez ono dot. każdego forum z osobna ja bym chciał by ta informacja wyświetlana była razem z główna stroną forum...zjem coś po robocie i obczaje tego globala

to zrób tak jak ja zrobiłem wstawiłam sam kod a można przecież zawsze z clase skorzystać i table nie zaszkodzi na e-sattv te belki i inne zabawki są dodane ręcznie poprzez wyedtyowanie poszczególnych plików nie wygląda to ładnie może ale na potrzeby forum starczy :D pozdro

fakt dyskoteke masz na forum jak mało kto ...nie dla mnie ale na potrzeby/temat forum może być....ale wstawiając sam kod to raczej tylko sam napis mi się wyświetli?

Edytowano przez radario

niekoniecznie możesz przygotować to jak chcesz i nawet graficznie obrazek wkleisz

może inaczej serwin --- pisałeś w jednym ze swoich faq'ów o pozbyciu się paska "Witaj ponownie......" może jest szansa na dowolną jego edycję tak by tworzył swego rodzaju ogłoszenie...

Edytowano przez radario

oczywiście, że jest, ale ten pasek jest widoczny tylko na stronie głownej forum. jeśli chcesz go zmienić wejdź do ACP -> Look & feel-> dany skin -> Edit Template HTML -> Board Index -> PageTop zejdź na sam dół i znajdź tam:

<table cellspacing="0" class="newslink">
<tr>
<td><b>{$this->ipsclass->lang['welcome_back_text']}: <span>$lastvisit</span></b><!-- IBF.NEWSLINK --></td>
<td align="right" valign="middle">
<if="$this->ipsclass->member['id'] == 0">
<form action="{$this->ipsclass->base_url}act=Login&amp;CODE=01&amp;CookieDate=1" method="post">
<input type="text" size="20" name="UserName" onfocus="focus_username(this)" value="{$this->ipsclass->lang['qli_name']}" />
<input type="password" size="20" name="PassWord" onfocus="focus_password(this)" value="------" />
<input class="button" type="image" src="{$this->ipsclass->vars['img_url']}/login-button.gif" />
</form>
</if>
</td>
</tr>
</table>
<br />[/html]

i wyedytuj sobie tą tabelkę tak jak chcesz :)

oczywiście, że jest, ale ten pasek jest widoczny tylko na stronie głownej forum. jeśli chcesz go zmienić wejdź do ACP -> Look & feel-> dany skin -> Edit Template HTML -> Board Index -> PageTop zejdź na sam dół i znajdź tam:

<table cellspacing="0" class="newslink">
<tr>
<td><s><b>{$this->ipsclass->lang['welcome_back_text']}: <span>$lastvisit</span></b><!-- IBF.NEWSLINK --></td>
<form action="{$this->ipsclass->base_url}act=Login&amp;CODE=01&amp;CookieDate=1" method="post">
<input type="text" size="20" name="UserName" onfocus="focus_username(this)" value="{$this->ipsclass->lang['qli_name']}" />
<input type="password" size="20" name="PassWord" onfocus="focus_password(this)" value="------" />
<input class="button" type="image" src="{$this->ipsclass->vars['img_url']}/login-button.gif" />
</form>
</if></s>
</td>
</tr>
</table>
<br />[/html]

i wyedytuj sobie tą tabelkę tak jak chcesz :)

wywal to oczywiście kod bez s w kwadratach to miało na mieć znaczenie bardziej pomocy które ma polecieć

to wywal i wklej to co chcesz:

[html]<b>{$this->ipsclass->lang['welcome_back_text']}: <span>$lastvisit</span></b><!-- IBF.NEWSLINK --></td>
</form>
</if>

no i cacy - właśnie o to mi chodziło

THX

lepsiejszym jednak rozwiązaniem wydaje mi się poniższy mod

http://www.invisionmodding.com/index.php?a...mp;showfile=501

mod działa idealnie jest banalny w obsłudze a dostępność fukcji spod opcji komponentów sprawia że jest idealnym rozwiązaniem ;)

Edytowano przez radario

zgadza się, ale chyba źle zrozumiałem na początku o co hozzzi i brnąłem w to dalej :)

fakt modzik się pięknie sprawuje ale automatycznie wgrywa się do każdego skina a co za tym idzie ma defaultowy kolor z klasycznego niebieskiego IPB..jak dobrać się do niego by odpowiednie kolory były wyświetlane na każdym ze skinow?

Edytowano przez radario

z tego co pamiętam to mod tworzy nowe bity szablonów w acp -> look & feel -> dany skin -> Edit html template -> Global HTML. jak nie znajdziesz to poszukam popłudniu jak wrócę z pracy

...:::Edit:::...

i dokładnie tak jak mówiłem w acp -> look & feel -> dany skin -> Edit html template -> Global HTML znajdź tam coś ala show_message i w środku będziesz miał taki kod:

<table class='ipbtable' cellspacing='6' style='background: #F0F5FA; border: 1px solid #C2CFDF;'>
<tr>
<td align='center'>{$this->ipsclass->lang['gf_message']}{$this->ipsclass->vars['gf_message']}</td>
</tr>
</table>[/html]

wyedytuj sobie background na taki jak chcesz i będzie działać

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Ważne informacje

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies.