Jump to content
  • 0
TheTester

Modyfikacja skórki - nowy bit, nie działa zmienna

Question

Witam.

Mam chyba dość nietypowy problem, bo nie mogę znaleźć jego rozwiązania...

Modyfikuje skórkę EDGE tak aby bardziej pasowała moim potrzebom. Robię to za pomocą panelu forum, a konkretnie:

Look & Feel  > Manage Skin Sets & Templates  > Manage Templates in EDGE

Jedna z takich modyfikacji polega przeniesieniu statystyk na dole głównej strony forum z sekcji boardIndexTemplate tak aby znalazły się w stopce. Chciałem dokonać tego poprzez utworzenie nowego szablonu i dodanie go za pomocą {parse template="NAZWA" group="GRUPA" params="$stats"} w odpowiednie miejsce. Okazuje się jednak, że pomimo dodania zmiennej $stats podczas tworzenia bitu, jego zawartość nie jest dostępna.

Dlaczego tak jest? Czy gdzieś coś trzeba zmienić jeszcze?

Do testów nowy szablon próbowałem "podłączyć" w tym samym szablonie, w którym te statystki, a co tym idzie także zmienna $stats, występują (boardIndexTemplate). Jednak w tak wstawionym szablonie zmienna jest pusta.

Jeśli ktoś zna tutorial, który opisuje jak się dokonuje takiej modyfikacji/rozbudowy, to będę wdzięczny za link. smile.png Za wyjaśnienie tej magicznej kwestii też będę wdzięczny. wink.png

5 answers to this question

Recommended Posts

• 0

Nie ma tu nic trudnego, tworzysz bit, podajesz w nim zmienną i tyle. Zawsze działa. Ewentualnie zobaczy, czy jak edytujesz ten bit to po kliknięciu w zmienne, pojawia się tam zmienna. Dodatkowo nadmienię tylko że statystyki musisz umieścić w boardIndexTemplate bo w innym bicie nie będą one dostępne, chyba, że stworzysz sobie hook

• 0

Hm...dodałem zmienną. Tylko druga część Twojej wypowiedzi chyba odpowiada na mój problem, bo sęk właśnie w tym, że chciałem przenieść statystyki w inne miejsce. A skoro mówisz, że się nie da bez hooka, to by wyjaśniało czemu mi to nie działa.

Czyli w moim przypadku konieczne jest stworzenie hooka...heh...tyle roboty dla takiego detalu. ;)

• 0

Te statystyki to osobny hook? Bo jak tak to zawsze mozesz go edytowac i zmienic w nim szablon. Z reszta o ile mi sie dobrze wydaje to nawet jak nie jest to osobny hook to jest to hook skina wiec mozesz postapic tak samo ;)

admin4YSh2.png

• 0

Ach :) Nie załapałem że o te statystyki chodzi :)

admin4YSh2.png

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Similar Content

• By Spanner
      Zobacz plik (DB23 - Skin) Dark Skin
      Autor: Spanner (IPSBeyond.pl)

Dark Skin zawiera dodatkowo pliki PSD Loga, Przycisków, oraz dodatkowe emotikony i ikony postów
      Dodający Spanner Dodano 24.01.2009 Kategoria Skiny Wersja forum  
    • By Spanner
      Zobacz plik (DB23 - Skin) Narty

Archiwum zawiera niezbędne pliki, obrazki oraz pliki PSD umożliwiające zmianę loga oraz przycisków
      Dodający Spanner Dodano 14.01.2009 Kategoria Skiny Wersja forum  
    • By Spanner
      Zobacz plik (DB23 - Skin) Formuła1

Archiwum zawiera niezbędne pliki, obrazki oraz pliki PSD umożliwiające zmianę loga oraz przycisków
      Dodający Spanner Dodano 27.12.2008 Kategoria Skiny Wersja forum  
    • By Spanner
      Zobacz plik (DB21 - Skin) Music Skin

Music Skin zawiera plik PSD loga

Music Skin includes PSD file with logo
      Dodający Spanner Dodano 27.02.2009 Kategoria Skiny Wersja forum  
    • By Spanner
      Zobacz plik (DB20 - Skin) Blue Skin

Blue Skin zawiera pliki PSD przycisków

Blue Skin includes PSD files with buttons
      Dodający Spanner Dodano 27.02.2009 Kategoria Skiny Wersja forum  
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

W celu świadczenie usług przez nasz Serwis na najwyższym poziomie, w ramach Serwisu wykorzystujemy pliki Cookies (tzw. ciasteczka). Korzystając ze stron Serwisu IPSBEYOND.PL bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Jeżeli nie dokonacie Państwo zmiany ustawień przeglądarki internetowej to wyrażacie zgodę na zapisywanie plików Cookies.