Jump to content
pawel88

Problem z bazą danych

Recommended Posts

Po zainstalowaniu na nowe forum IPB 2.3.5, po udanej konwersji i po udanym wgraniu spolszczenia przystąpiłem do aktualizacji forum do wersji 3.0.4.

Wszedłem w www.adresforum.pl/admin/upgrade podałem dane do administratora i po wciśnięciu buttona next wyskoczyło mi coś takiego:

mySQL query error: SELECT m.*,g.*,c.* FROM ibf_members m  LEFT JOIN ibf_groups g ON ( g.g_id=m.mgroup ) 

LEFT JOIN ibf_members_converge c ON ( c.converge_email=m.email )   WHERE LOWER(m.name)='pawe³'

SQL error: Illegal mix of collations (latin2_general_ci,IMPLICIT) and (latin1_swedish_ci,COERCIBLE) for operation '='

SQL error code: 1267

Date: Monday 30th o November 2009 09:09:25 AM

Co to moze oznaczać?

zgodnie z treśćią błędu jaką masz podaną:

SQL error: Illegal mix of collations (latin2_general_ci,IMPLICIT) and (latin1_swedish_ci,COERCIBLE) for operation '='
SQL error code: 1267[/code]

Chodzi o to, że jedna z tabel, lub pole w tabeli zawiera inne kodowanie. Chodzi o to, że jedno pole ma kodowanie latin2_general_ci natomiast drugie ma kodowanie latin1_swedish_ci. Stąd ten problem. Zmień metodę porównywania znaków w phpMyAdmin'ie i będzie działać

Chyba wgram wszystko od nowa:) Ale dzięki za radę, pewnie się przyda za chwilę:)

Zrobiłem to co pisałeś i nie pomogło.

Nic nie znalazłem w phpMyAdminie. Ten komunikat podpowiada gdzie szukać?

Pole Typ Metoda porównywania napisów Atrybuty Null Domyślnie

name varchar(255) latin2_general_ci Tak NULL

Tak to wygląda. A moze niepotrzebnie wgrałem spolszczenie przed aktualizacją?

Wrzucam w załączniku screen tabeli ibf_members

post-666-1259687560,26_thumb.jpg

W pozostałych tabelach też tak jest ?? Jeśli tak to problemem jest login pawe³ jak go zamienisz na jakiś inny, to będzie ok. Chodzi o znaczek ³ w Twoim loginie i pewnie w loginach innych jest to samo

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

W celu świadczenie usług przez nasz Serwis na najwyższym poziomie, w ramach Serwisu wykorzystujemy pliki Cookies (tzw. ciasteczka). Korzystając ze stron Serwisu IPSBEYOND.PL bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Jeżeli nie dokonacie Państwo zmiany ustawień przeglądarki internetowej to wyrażacie zgodę na zapisywanie plików Cookies.