Skocz do zawartości
pawel88

Błąd przy wgraniu spolszczenia

Polecane posty

pawel88    0

Witam, posidam wersję 2.3.5 i próbowałem dzisiaj wgrać spolszczenie z tej strony.

Wyskoczyło mi coś takiego:

Fatal error: Allowed memory size of 33554432 bytes exhausted (tried to allocate 76 bytes) in /srv/home/k86740kw/public_html/lublin/ips_kernel/class_xml.php on line 263

Proszę o pomoc.

pawel88    0

Importem. Teraz zrobiłem to ręcznie.

Wogóle to mam taką sytuację:

Forum www.lublinforum.com w phpbb 2 by przemo chciałem przekonwertować do IPB 3.0.4 Ale że się nie da więc robię to najpierw to 2.3.5 a później będę aktualizował forum. Nowe forumz IPB to www.lublinforum.com/lublin Jak widać chiałem zaistalować polski jezyk do 2 wersji i niestety nie wyszło. Stare forum mam w kodowaniu latin_2 a nowe w utf8_general_ci czy jakoś podobnie. I wyskakują mi teraz krzaki. Czy mogę prosić kogoś o pomoc?

Spanner    4247

1. Jeśli ipb 2.3.x traktujesz jako przejściówkę to nie instaluj spolszczenia, szkoda czasu.

2. Krzaki masz bo miałeś kodowanie inne a teraz masz inne, żeby krzaków nie było to kodowania muszą się zgadzać,czyli teraz też musisz mieć latina2 a nie utf-8

3. @hackerX błąd nie ma nic wspólnego z żadnymi programami

4. Błąd o którym mowa w pierwszym poście wynika z tego, że na serwerze, na którym masz forum ustawiony jest zbyt mały limit pamięci w pliku php.ini przez co nie da się rozpakować spolszczenia

pawel88    0

Ad. 1: Chciałem wypróbować bo po przedniej konwersji starego forum i późniejszej aktualizacji do 3.0.4 coś się musiało skopsać bo były straszliwe krzaki i chyba jednym wyjściem było zrobienie wszystkiego od nowa. Więc zrobiłem instalację 2.3.5 i chciałem wgrać spolszczenie. Jak widać na www.lublinforum.com/lublin coś znowu nie wyszło.

Ad. 2: Rozumiem, że wgrać trzeba język utf, jest wgrany przez ftp.

Ad. 4: A jak można to zmienić?

Spanner    4247

ad 1. krzaki masz obecnie dlatego, że w ACP -> TOOL & SETINGS -> General configuration masz ustawione iso-8859-1 a powinieneś mieć iso-8859-2 lub utf-8 (zależy jakie kodowanie chcesz osiągnąć) :)

ad 4. jeśli nie możesz na swoim serwerze umieścić własnego pliku php.ini to jedynym wyjściem jest napisać do adminów serwera, aby Ci zmienili odpowiednie wartości, chyba, że możesz zmieniać poprzez dyrektywę ini_set w plikach php to będzie prostsze :)

pawel88    0

Dzięki bardzo, a jak można zmienić całkowicie na jezyk polski, bo polskie znaki w tematach i użytkownikach nie są rozpoznawane... Mam teraz angielski,ale nie wiem jak zmienić na Polski.

Spanner    4247

przypuszczam, że nie wgrało Ci się spolszczenie do końca skoro miałeś ten błąd. Powinieneś dograć sobie pliki które są w archiwum spolszczenia do katalogu /cache/lang_cache/x/ gdzie x to nazwa katalogu z językiem, który wgrywałeś (zazwyczaj jest to 2)

pawel88    0

Do tego katalogu wgrałem wszystkie z utf-8 z odpowiedniego spolszczenia. Ten katalog to u mnie "en". Wszystkie tam wgrałem.

Spanner    4247

możesz dać w takim razie link do tego miejsca gdzie nie masz spolszczone ? może być na PW

pawel88    0

Wszystkie posty na www.lublinforum.com/lublin

Nawet mając nick Paweł muszę się logować jako Pawe?

Edytowano przez pawel88

Spanner    4247

to jest problem związany jest z bazą danych. Podczas konwersji skopały Ci się znaki. Jeśli chcesz to naprawić to trzeba albo ręcznie wszystko zrobić albo dokonać jeszcze raz konwersji. I jeśli miałeś na wcześniejszym forum kodowanie ISO-8859-2 to takie musi zostać, bo jeśli chcesz utf-8 to musisz przekodować wszystko, tak aby było poprawne kodowanie wpisów, bo nie da się tak o tylko zmienić w ustawieniach kodowania i myśleć, że to będzie działać wszystko

pawel88    0

A czy na starym forum eksportując bazę danych w nowym kodowaniu i importując ją z powrotem w nowym kodowaniu coś się zmieni?

A IP Board 3.0.4 będzie działaś w kodowaniu latin_2?

Konwersje 3 już wykonałem...

Spanner    4247

tak ip.board 3. działa na latin2. Nie sam eksport nic nie da. Aby zmienić kodowanie musisz wyeksportować bazę, zmienić jej kodowanie, zmienić kodowanie znaków w pliku kopii i dopiero wgrać kopię jeszcze raz

pawel88    0

Czyli Spanner teraz trzeba będzie zrobić akrualizację do 3.0.4. później wgrać spolszczenie, ustawić na latin_2 i będzie smigać?

Spanner    4247

Nie, obecne krzaki nie miną raczej. Spróbuj teraz zmienić kodowanie na iso-8859-2 jeśli będzie ok to można zrobić upgrade do 3.0.4 jeśli nie to trzeba jeszcze raz dokonać konwersji bazy i sprawdzić wtedy

pawel88    0

Mowa o zmianie jezyka na forum?

No niestety nic to nie zmieniło. Czy mógłbym uzyskać od Ciebie małego tutka na temat co dalej zrobić, żeby było ok?

pawel88    0

No tu chyba chodzi o bazę, bo na forum wgrałem iso-8859-2, zmieniłem w ACP na ten język i nic. Więc chyba chodzi o bazę:)

A mówimy tu o bazie nowego czy starego forum?

Edytowano przez pawel88

Spanner    4247

to dotyczy starego forum, Nowego nie może dotyczyć, bo po Twoich zabiegach baza nadaje się do usunięcia, albo ręcznego naprawienia, bo już polskich znaków nie odzyskasz w żaden sposób

pawel88    0

Stara baza jest w kodowaniu latin_2, nowa też. Wykonałem konwersję i bez efektu. Już nie wiem co mam robić. Dalej nie widzę polskich znaków. Obie mają takie same kodowania bazy.

Na starym forum phpbb2 modifed by przemo mam latin_2. Nie ma ani jednego krzaka. Zrobiłem teraz tak, że na nowej bazie usunąłem wszystkie stare wpisy z nowego forum i zamieniłem kodowanie z utf8 na litin_2, zainstalowałem od nowa IPB i nic. Co dalej zrobić? Czy jeśli usunę tą nową bazę i wgram nową instalując na niej poraz kolejny IPb to mi pomoże?

Spanner    4247

po konwersji, jak ustawisz w acp iso-8859-2 masz krzaki ? nadal we wszystkich tematach itp ?

pawel88    0

Problem został naprawiony, zmieniłem kodowanie w bazie, wgrałem wszystko jeszcze raz, naniosłem poprawki w plikach dbmysqlclient.php i dbmysqliclient.php ( czy jakoś podobnie).

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Ważne informacje

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies.