Skocz do zawartości
  • Zarejestruj się
Mario14125

Liczenie czasu w JS

Polecane posty

Szukam skryptu który pokaże mi od jakiegoś dnia, np. lipca 2013 do teraz z liczeniem czasu :p Rozumiecie o co chodzi? :p

Żeby mi pokazało, np.

lata, miesiące, dni, godziny, minuty, sekundy :p

Zna ktoś coś takiego?

Musiałbyś przerobić albo poszukać innego pod dane wymagania.

Właśnie innego coś ni cholery znaleźć nie mogę a do tego nie umiem coś wstawić tych lat i miesięcy mimo że próbowałem coś czytać na temat tego skryptu :/

Zamień:

var timediff=(this.currentTime-this.startingdate)/1000 //difference btw target date and current date, in seconds
	var oneMinute=60 //minute unit in seconds
	var oneHour=60*60 //hour unit in seconds
	var oneDay=60*60*24 //day unit in seconds
	var dayfield=Math.floor(timediff/oneDay)
	var hourfield=Math.floor((timediff-dayfield*oneDay)/oneHour)
	var minutefield=Math.floor((timediff-dayfield*oneDay-hourfield*oneHour)/oneMinute)
	var secondfield=Math.floor((timediff-dayfield*oneDay-hourfield*oneHour-minutefield*oneMinute))

na:

var timediff=(this.currentTime-this.startingdate)/1000 //difference btw target date and current date, in seconds
    var oneYear = 220752000;
    var yearfield = Math.floor(timediff/oneYear);
	var dayfield=Math.floor((timediff-yearfield*oneYear)/oneDay)
	var hourfield=Math.floor((timediff-dayfield*oneDay)/oneHour)
	var minutefield=Math.floor((timediff-yearfield*oneYear-dayfield*oneDay-hourfield*oneHour)/oneMinute)
	var secondfield=Math.floor((timediff-yearfield*oneYear-dayfield*oneDay-hourfield*oneHour-minutefield*oneMinute))

powinno działać i później użyj pola yearfield tak jak używany jest dayfield

• Like 1

a nie dasz rady dorobić tego? pokazałem Ci już jak zrobić rok itp :)

Ej nie umiem JS! :D Ogarniam co zmieniłeś bo widać i co dodałeś ale nie wiem jak dodać miesiące żeby to wyglądało jak kilka postów powyżej ;c

O matko :PP

var oneMonth = 30*60*60*24;
    var oneYear = 220752000;
    var yearfield = Math.floor(timediff/oneYear);
    var monthfield = Math.floor((timediff-yearfield*oneYear)/oneMonth);
    var dayfield=Math.floor((timediff-yearfield*oneYear-monthfield*oneMonth)/oneDay)
    var hourfield=Math.floor((timediff-yearfield*oneYear-monthfield*oneMonth-dayfield*oneDay)/oneHour)
    var minutefield=Math.floor((timediff-yearfield*oneYear-monthfield*oneMonth-dayfield*oneDay-hourfield*oneHour)/oneMinute)
    var secondfield=Math.floor((timediff-yearfield*oneYear-monthfield*oneMonth-dayfield*oneDay-hourfield*oneHour-minutefield*oneMinute))

tylko to nie uwzględnia miesięcy, które mają 31 dni albo lutego 28/29 dni. Przyjąłem średnią 30 dni na miesiąc

• Like 1

A co będzie właśnie jak będzie 31 dni lub właśnie luty? :D

Forum Ci wybuchnie :P a poważnie to co ma być, przecież nie pokazujesz dla konkretnych miesięcy danych tylko ogólnie. więc można przyjąć że jest wszystko ok

• Like 1

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Ważne informacje

W celu świadczenie usług przez nasz Serwis na najwyższym poziomie, w ramach Serwisu wykorzystujemy pliki Cookies (tzw. ciasteczka). Korzystając ze stron Serwisu IPSBEYOND.PL bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Jeżeli nie dokonacie Państwo zmiany ustawień przeglądarki internetowej to wyrażacie zgodę na zapisywanie plików Cookies.