Skocz do zawartości
  • Zarejestruj się
Spanner

Przydante zapytania SQL po aktualizacji do IP.Board 3.0.x

Polecane posty

W IP.Board wprowadzono nową stronę ustawień. Ten prosty tutorial pokaże jak zmienić ustawienia odgórnie.

Należy pamietać, aby zmienić prefix w zapytaniach na ten, który mamy w swojej bazie. Ja posłużę się najczęściej używanym prefixem, czyli 'ibf_'.

• Aby zmienić Moje ustawienia -> Zakładka Ustawienia -> Główne ustawienia -> "Włączyć wizualny edytor (RTE)?" na domyślnie zaznaczony:

UPDATE ibf_members SET members_editor_choice='rte';
    ALTER TABLE ibf_members CHANGE members_editor_choice members_editor_choice CHAR(3) NOT NULL DEFAULT 'rte';[/sql]

• Aby zmienić Moje ustawienia -> Zakładka Ustawienia -> Główne ustawienia -> "Włączyć uploader flash?" na domyślnie zaznaczony:

[sql]UPDATE ibf_members SET member_uploader='flash';
    ALTER TABLE ibf_members CHANGE member_uploader member_uploader varchar(32) NOT NULL DEFAULT 'flash';

• Aby zmienić Moje ustawienia -> Zakładka Profil -> Zmień informacje o profilu -> "Włącz komentarze profilu" na domyślnie zaznaczony:

UPDATE ibf_profile_portal SET pp_setting_count_comments=1;
    ALTER TABLE ibf_profile_portal CHANGE pp_setting_count_comments pp_setting_count_comments INT(2) NOT NULL DEFAULT '1';[/sql]

• Aby zmienić Moje ustawienia -> Zakładka Profil -> Zmień informacje o profilu -> "Pokaż moich znajomych w profilu" na domyślnie zaznaczony:

[sql]UPDATE ibf_profile_portal SET pp_setting_count_friends=1;
    ALTER TABLE ibf_profile_portal CHANGE pp_setting_count_friends pp_setting_count_friends INT(2) NOT NULL DEFAULT '1';

• Aby zmienić Moje ustawienia -> Zakładka Profil -> Zmień informacje o profilu -> "Zatwierdzanie znajomych" na domyślną wartość "Włączone - Dodawaj tylko jeśli zatwierdzę":

UPDATE ibf_profile_portal SET pp_setting_moderate_friends=1;
    ALTER TABLE ibf_profile_portal CHANGE pp_setting_moderate_friends pp_setting_moderate_friends TINYINT(1) NOT NULL DEFAULT '1';[/sql]

• Aby zmienić Moje ustawienia -> Zakładka Profil -> Zmień informacje o profilu -> "Pokazuj ostanie X odwiedzających mój profil" na inną wartość:

[sql]ALTER TABLE ibf_profile_portal CHANGE pp_setting_count_visitors pp_setting_count_visitors INT(2) NOT NULL DEFAULT 'X';

Pamiętaj aby zamienić X na wartość, jaka ma być domyślna.

Źródło: Invision Guru

Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania artykułu w szczególności na innych forach bez zgody autora

Ten post został wypromowany na artykuł

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Utwórz nowe...

Ważne informacje

W celu świadczenie usług przez nasz Serwis na najwyższym poziomie, w ramach Serwisu wykorzystujemy pliki Cookies (tzw. ciasteczka). Korzystając ze stron Serwisu IPSBEYOND.PL bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Jeżeli nie dokonacie Państwo zmiany ustawień przeglądarki internetowej to wyrażacie zgodę na zapisywanie plików Cookies.