Skocz do zawartości
  • 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Mario14125

Pierwszy zauważalny błąd po aktualizacji - System reputacji

Pytanie

Tak jak w temacie. Po kilku dni po aktualizacji zauważyłem że system reputacji nie działa poprawnie. Mianowicie poprawnie dam Lubię to! i po kliknięciu jest przycisk Nie lubię tego jednakże po odświeżeniu strony przycisku już nie ma...

Zna ktoś rozwiązanie? :)

25 odpowiedzi na to pytanie

Polecane posty

• 0

Otwórz /admin/sources/base/ipsMember.php

Znajdź:

/**
	 * Can give rep to an item
	 *
	 * @param	array	Array of data (has_given_rep, etc)
	 * @param	array	Member data
	 */
	static public function canGiveRep( $data, $memberData )
	{
		$reppedArray	= unserialize( $data['rep_like_cache'] );
		if( is_array( $reppedArray ) )
		{
			$repped = $reppedArray['cache_data']['memberIds'];

if ( is_array( $repped ) )
			{
				if( in_array( ipsRegistry::member()->getProperty('member_id'), $repped ) )
				{
					return false;
				}
			}
		}

return ( $data['has_given_rep'] == 1 AND ipsRegistry::$settings['reputation_point_types'] == 'like' ) OR ( $data['has_given_rep'] != 1 ) AND ( $memberData['member_id'] != 0 ) && ( ipsRegistry::$settings['reputation_can_self_vote'] OR ( $memberData['member_id'] != ipsRegistry::member()->getProperty('member_id') ) ) ? true : false;
	}

Zamień na:

/**
	 * Can give rep to an item
	 *
	 * @param	array	Array of data (has_given_rep, etc)
	 * @param	array	Member data
	 */
	static public function canGiveRep( $data, $memberData )
	{
		return ( $data['has_given_rep'] == 1 AND ipsRegistry::$settings['reputation_point_types'] == 'like' ) OR ( $data['has_given_rep'] != 1 ) AND ( $memberData['member_id'] != 0 ) && ( ipsRegistry::$settings['reputation_can_self_vote'] OR ( $memberData['member_id'] != ipsRegistry::member()->getProperty('member_id') ) ) ? true : false;
	}

i działa

• Like 1

• 0

Dodam że użyłem Raportów różnicowych i pokazał 3.4.5 > 3.4.6 jednakże boję się kliknąć automatyczne rozwiązywanie żeby czegoś mi nie zepsuło w stylu ponieważ nie używam oryginalnego i mam masę modyfikacji w nim.

• 0

stylu ponieważ nie używam oryginalnego i mam masę modyfikacji w nim.
No to masz odpowiedź na swoje pytanie :)

ACP -> Skiny & Języki -> dany skin -> Inne główne szablony -> repButtons to jest bit odpowiedzialny za wyświetlanie reputacji

• 0

Ale to nie działa również na domyślnym stylu... Dodatkowo raporty różnicowe niczego nie znalazły w repButtons

• 0

No to jeśli to nie to to może jakiś hook albo coś?

Edit.

Ewentualnie zbadaj żądanie jak idzie firebugiem dla "like" czy wszystko z nim jest ok i nie zwraca jakiegoś błędu

• Like 1

• 0

Używam Google Chrome i nie ma chyba FireBuga dla niego :P Niemniej jednak wcześniej było wszystko dobrze, niczego nie instalowałem po i przed akt. do 3.4.6 aż tu nagle ten błąd...

• Like 1

• 0

p.s. u ciebie też widzę to samo. Można kliknąć Lubię to i przycisk jest lecz po odświeżeniu strony przycisku już przy poście nie ma...

• Like 1

• 0

Faktycznie, ale nie widzę takiego zgłoszenia w bugtrackerze więc pewnie poprawili to cichaczem :PP czyli zapewne trzeba pobrać nową paczkę i wgrać pliki jeszcze raz, albo to tak ma działać :)

• Like 1

• 0

Ysz z nimi to zawsze problemy. Niemniej jednak powiedz mi czy jakieś ustawienie odpowiada jeszcze prócz tego w zakładce members?

• 0

w ustawieniach grup jeszcze masz limit ile dana grupa może przyznać plusów i minusów na dobę

• 0

Nie to nie to. Kurde to naprawdę uciążliwe bo nie wiem nawet od czego zacząć a po napisaniu do IPS napisali mi że jak nie ma więcej takich problemów to nic nie zrobią bo to nie błąd od nich a co kurna sam sobie wychodowałem ten problem?!

• 0

Bo oni zajmują się tylko poważnymi problemami, na takie małe nie zwracają uwagi, tylko poprawiają to w nowej wersji.. U mnie tego problemu nie ma na 3.4.6 widać zależy od paczki, zresztą nie wiem, tutaj też widzę ten błąd.. 

• 0

Co oni każdą paczkę udostępniają każdemu z osobna każdą inną? No bez jaj. Nadal nic nie wiadomo jak rozwiązać ten problem?

@Spanner wiem że przy 3.4.5 tu na forum jeszcze mogłem przestać lubić dany post po odświeżeniu strony a teraz już nie mogę...

• 0

Tak jak pisałem, sprawdziłem raporty różnicowe w stylach i jest 3.4.5 > 3.4.6 nie chcę robić tego automatycznie bo mam modyfikowany szablon i obawiam się że jak kliknę to zepsuję wszystko...

Próbowałem ręcznie pozamieniać czerwone pola na zielone ale niektóre rzeczy są poprawnie dodane w stylu a w raporcie wyskakuje informacja że trzeba zamienić...

Z tą aktualizacją więcej problemów niż to możliwe...

• 0

@Mario14125 Wiesz do czego służy funkcja raportuj? bo na pewno nie do tego co Ty robisz

Co do błędu to nie jest wina skinu tylko skrypt źle wystawia informację dla której pokazuje się ten przycisk. trzeba by przegrzebać pliki trochę. Jeśli znajdę czas to to dziś zrobię.

• 0

Bardzo przepraszam że sięgnąłem po raport lecz nikt nie chciał mi pomóc a to naprawdę jest głupie i uciążliwe i nie tylko mi byś pomógł :)

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Ważne informacje

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies.