Skocz do zawartości

Polecane posty

Witam, dnia dzisiejszego otrzymałem od firmy Unix Storm pewną informację. Mianowicie informację ze zbyt wysokim obciążeniem(procesora). Informacja ta brzmi następująco

W ciągu ostatnich 24 godzin Państwa konto wygenerowało obciążenie wyższe, niż dopuszczalny limit dla wykupionej usługi.

Nasz system odnotował obciążenie na poziomie *111.42cp* z limitu 80cp/dobę.

W związku z powyższym prosimy o pilne zoptymalizowanie skryptów działających na Państwa koncie aby zmniejszyć generowane obciążenie do dopuszczalnego poziomu.

Jeśli optymalizacja Państwa skryptów nie jest możliwa - prosimy o przejście na usługę o odpowiednich dla Państwa wymagań limitach.

W przypadku dalszego obciążania serwerów w takim stopniu Państwa konto może zostać zawieszone w celu zachowania stabilnej pracy naszych serwerów.

Statystyki obciążenia Państwa konta dostępne są w panelu DirectAdmin, pod opcją "Statystyki obciążenia", na dole strony.

Jednostki obciążenia (cp) określają wyłącznie wykorzystany czas procesorów przez procesy uruchamiane na Państwa koncie (np. skrypty PHP), z *wyłączeniem* MySQL.

Podane wartości oznaczają czas, przez jaki Państwa procesy obciążały procesory (podane w minutach) uwzględniając wykorzystaną moc tych procesorów.

Aktualnie obowiązujące limity i parametry bezpieczeństwa mogą Państwo znaleźć na naszej stronie:

http://www.unixstorm.org/Parametry_bezpieczenstwa.html

Dodam że nigdy nie miałem problemów z tą firmą i zawsze sobie ją ceniłem. Po napisaniu do Network Operations Center - system pomocy UnixStorm.org. i zapytaniu ich dlaczego tak się dzieje oraz zaproponowaniu że mogą to być ataki DDoS otrzymałem odpowiedź

Nie koniecznie jest to atak DDoS, możliwe że to jakiś chiński robot indeksuje Pana stronę.

Czy to możliwe, aby indeksowanie strony tak bardzo obciążało procesor z jakiego korzystam?

Proszę poradzić co robić w takich sytuacjach gdyż pierwszy raz spotykam się z taką sprawą.

Możliwa jest taka sytuacja. W końcu każda osoba na forum w jakimś stopniu obciąża procesor. Jeśli tych osób jest X to obciążenie jest większe. Lepiej zmień hosting :P

To sobie wejdź na swoje forum i po adresie wklej: index.php?app=members&module=online&sort_order=desc

To jest link z forum Mario, nazwę zmieniłem na xxxxxx, więc nie działa.

Boty robią masakre, wiem po swoim forum, wsio chińskie i raczej nie powiedziałbym, że są to boty indeksujące, raczej spamboty.

Zainstaluj Stop Spammer Registration lub coś podobnego a później efekt ujrzysz w: Logi > Logi błędów

Efekt: http://i.imgur.com/0jnTPaZ.png

Dziennie tego chińskiego syfu blokuje w tysiącach. Na screenie akurat jakiś bot zainstalowany na serwerze OVH

Po zabiegach kilkukrotnie opisywanych tutaj nie mam ani pół bota na forum.

Trzeba mieć aktywną licencję na to?

Poza tym oni się nie rejestrują a przeglądają forum na gościu i zżerają procesor...

Edytowano przez Mario14125

No właśnie a tu chodzi o to że przeglądają forum X użytkowników z Chin i generują takie obciążenie że masakra...

Zmiana hostingu nie wchodzi w grę przez fakt opłacenia serwera na 3 lata...

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

• Podobna zawartość

• Przez Spanner

Zobacz plik Spolszczenie Invision Community 4.2
      Author: @Spanner
      Zawartość:
      System Forums Calendar Commerce Pages Blogs Downloads (SD) Company Directory Chatbox (SD) Sales Portal Pro (SD) My Places Polliwog (SD) Newsletter  
      Dodający Spanner Dodano 25.07.2017 Kategoria Tłumaczenia  
    • Przez Spanner
      Author: @Spanner
      Zawartość:
      System Forums Calendar Commerce Pages Blogs Downloads (SD) Company Directory Chatbox (SD) Sales Portal Pro (SD) My Places Polliwog (SD) Newsletter  
    • Przez Mezir
      Witam, mam do sprzedania konto z licencją IP.Board na, której są kupione aplikacje takie jak: Forums, Blog, Pages. Sprzedaję konto ponieważ jestem drugim właścicielem licencji i nie mam już możliwości jej transferu. Zalecam zakup poprzez allegro, bo bo będzie dla Ciebie dowód, że ową licencję kupiłeś, byś w późniejszym czasie nie bał się o to że Cię w jakikolwiek sposób oszukam. 
      Licencja jest aktywna do 21 grudnia 2016.
      Cena jak mnie interesuje, to 400 PLN
      Kontakt PW tu na forum, GG: 1010467, TeamSpeak: ts-pl.pl (pytaj o administratora Glyph)
    • Przez Spanner
      Przejdę od razu do rzeczy moja struktura sieci wygląda tak:

Nas podpięty jest do routera oraz modemo-routera od upc
      w przypadku routera jest w miarę ok, bo zarówno laptop jak i komp mają podmontowane udziały dyskowe po adresie IP z lokalnej sieci routera.
      Na modemo-routerze skonfigurowałem przekazywanie portów i DMZ, żeby NAS widoczny był na zewnątrz.
      Problem jest taki, że jeśli nas nie jest podpięty do routera komputery nie mają dostępu do nas'a niby ok, bo odseparowane są sieci, ale wpisując adres nas'a bezpośrednio do przeglądarki wszystko działa (dlatego nas jest podpięty do routera).
      To wszystko powiedzmy jest mały problem i niech tak będzie, ale główny problem mam taki:
      jak wchodzę na adres publiczny jaki mam od UPC nas'a nie widać, jak przełączę się na internet mobilny np. z komórki to po adresie IP ładnie mi pokazuje NAS'a
      Jak to naprawić? Potrzebne mi to jest bo chciałbym pod adresem IP mieć serwer do rozwijania aplikacji, ale mieć też możliwość podmontowania udziału nie będąc w danej sieci, żeby będąc poza domem móc także rozwijać aplikacje.
      Ktoś, coś? mam nadzieje że dobrze wyjaśniłem
      @qubekk @Marek607
    • Przez Raen
      Cześć, mam problem z tapatalk mianowicie dodałem go na forum, hook zainstalowany poprawnie, chmody sprawdzone i są 755 tak jak pisało w instrukcji, na stronie tapatalk również skonfigurowałem plugin a mimo to podczas próby łączenia w aplikacji na telefonie mam problem "Błąd sieci, proszę spróbować później (get_config)", sprawdziłem pliki config i również mają dobre chmody. Nie mam pojęcia co może być nie tak, ktoś miał taki problem?
  • Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Ważne informacje

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies.