Skocz do zawartości
  • 0
Zaloguj się, aby obserwować  
KaLu

Insert into w aplikacji

Pytanie

Cześć, spotkałem się z pewnym problemem, zapewne banalnym, ale nie dla mnie. 

if($this->request['block'] == 0)
			{
				$this->DB->query(sprintf('INSERT INTO 1logi (owner, admin, addtime, typ, text, expires, char) VALUES (%d, %d, %d, 3, \'%s\', %d, %d)',
				$row['owneruid'], $this->memberData['member_id'], time(), $this->request['block_reason'], 0, $row['uid']));			
				$this->DB->execute();
			}

Nie przechodzi do wykonania kodu, ponieważ pokazuje się błąd bazy danych. Ostatnie logi to:

Error: 1064 - You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'char) VALUES(1, 1, 1377723657, 3, 'Podaj powód blokady...', 0, 25)' at line 1
 IP Address: 127.0.0.1 - /index.php?app=game&module=ajax&section=editchar&char_id=25&md5check=5bdb7b807e1bb971394a58b25be42e50
 ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 mySQL query error: INSERT INTO 1logi (owner, admin, addtime, typ, text, expires, char) VALUES(1, 1, 1377723657, 3, 'Podaj powód blokady...', 0, 25)

Pomoże ktoś z rozwiązaniem? :)

8 odpowiedzi na to pytanie

Polecane posty

• 0

A no to tak:

$this->DB->insert( '1logi', array( 'owner' => $row['owneruid'], 'admin' => $this->memberData['member_id'], ... ) ); 

tak by to wyglądało

• Like 1

• 0

char jest zastrzeżonym tekstem. jak już to musisz dać `char` i powinno przejść.

A nie lepiej zamiast $this->DB->query dać po prostu $this->DB->insert() ? nie trzeba pisać wtedy całego zapytania

• 0

Nie zauważyłem, oprócz char, jeszcze text. Obie te nazwy są zarezerwowane i muszą być w `char` i `text`

• Like 1

• 0

Nie zauważyłem, oprócz char, jeszcze text. Obie te nazwy są zarezerwowane i muszą być w `char` i `text`

Znaczy się to już naprawione :D. Rozchodzi się bardziej teraz o to:

A nie lepiej zamiast $this->DB->query dać po prostu $this->DB->insert() ? nie trzeba pisać wtedy całego zapytania

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Ważne informacje

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies.