Skocz do zawartości
  • 0
Warmix

Działanie buttonów

Pytanie

Na jakiej zasadzie działają przyciski w widoku tematu, typu: "Odpowiedz"? Chciałbym dodać obok swój link, ale nie dane z tego linka są przekazywane? W jakim plik deklaruje się działanie tego, co przekaże nam ten linki, który będzie tam wyświetlony? Dodam, że dodaję wszystko poprzez przeciążenie skina oraz nadpisuję funkcję topic przekazując ją bitowi topic_1, gdzie wszystko edytuję :P Oczywiście chciałbym, jak najmniej mieszać w plikach standardowych, dlatego też, czy da się zrobić tak, żeby działanie obsługiwał plik hooka?

21 odpowiedzi na to pytanie

Polecane posty

• 0

Nie rozumiem Cię :) W szablonie masz umieszczony kod przycisku. Jest to zwykłe <a href.... z parametrami

• 0

No ok, ale gdzie przekazywane są zmienne GET? I czy da się zrobić tak, żeby były przekazywane do pliku hooka i tam będzie można na nich operować? (chodzi o jak najmniejsze ingerowanie w główne pliki)

• 0

jak zrobisz hook nadpisujący akcję to możesz wszystko robić z parametrami GET/POST

• Like 1

• 0

ehh... jaki link powinien być zawarty, aby wykonywało się to, co dam w pliku php, a potem wracało do tego samego tematu? Ciągle coś próbuję i za każdym razem: "Ups! Coś poszło nie tak!".

2. Jak pobrać do pliku hooka id obecnie zalogowanego użytkownika? $_SESSION['member_id'] nie działa ;/

• 0

Ad 2.

$this->memberData[ 'member_id' ]

Taki link, żebyś mógł zweryfikować, że ma robić Twoje. np. w linku powinno być &params=moj i wtedy sobie w kodzie robisz:

if( isset( $this->request[ 'params' ] ) && $this->request[ 'params' ] == 'moj' )
{
//Rób coś tam
}
  • Like 1

• 0

Ale w hraf mam podać odnośnik do plika hooka? (/hook/hook.php?) Czy może tak jak w innych buttonach index.php?app=forums&module=post...?

• 0

jak robisz hook nadpisujący akcję to dajesz normalnie index.php?app=forums.... a w pliku swojego hooka w doExecute() sobie obrabiasz

• Like 1

• 0

Mógłbyś wyjaśnić o co chodzi z tym doExecute()? Rozumiem, że musi to pewnie dotyczyć tego: index.php?app=forums&module=post&section=post&do=edit_post... biorąc jako przykład, bo jeśli nie dodam tego parametru 'do', to wywala: "Ups! Coś jest nie tak!", ale znów jak to dodam, to wywala mi, że "Nie możemy zweryfikować jaką akcję chcesz wykonać."... ;/

Edytowano przez Warmix

• 0

Robisz hook, który nadpisuje akcje np. public_forums_post_post i ona musi zawierać metodę doExecute lub inną, której działanie chcesz nadpisać.

• Like 1

• 0

aha, czyli tam w hooku dodać kolejny plik i zdeklarować tam nowy pilik, jego klasę, a jako typ rozszerzenia wybrać akcję przeładowania? Jako klasę rozszerzenia wpisać 'public_forums_post_post'? I rozumiem, że w tym pliku hooka muszę całą funkcję doExecute dodać do pliku hooka i tam wprawdzić zmiany, czy wystarczy, że wprowadzę do niej swoje zmiany i zadziałają pozostałe?

PS. Próbowałem znaleźć to doExecute i coś tam znajduje, ale nie jestem pewien, czy to na pewno to. W jakim pliku będzie to dobre?

Edytowano przez Warmix

• 0

tzn nie musisz doExecute, nadpisać możesz dowolną metodę w tej klasie, która jest zadeklarowana jako public lub protected. Zasada jest taka sama jak w skinach, czyli możesz dać swój kod jako warunek np.

if( isset( $this->request[ 'params' ] ) && $this->request[ 'params' ] == 'moj' )
{
    //Rób coś tam
}
else
{
parent::doExecute( $registry );
}
  • Like 1

• 0

Mam taki problem. Gdy zrobię przeciążenie skina skin_topic, a dodam też inny plik jako przeładowanie akcji i tam tam: public_forums_post_post dezaktywują mi się oba pliki i nic nie zostaje nadpisane... co może być przyczyną?

2. Jeśli zrobię w pliku coś takiego, jak ty dałeś, to link musi wyglądać tak??:

index.php?app=forums&module=post&section=post&params=moj ?

• 0

Ad 1. dezaktywuje bo może coś źle dałeś? Czy przeciążenie akcji ma normalnie

<?php ....

?

Ad 2. Tak, musi to być standardowy link z dodaniem na końcu/początku params=moj

• Like 1

• 0

No właśnie ma normalne <?php Odinstalowałem hooka, dodałem wszystko jeszcze raz i nie działa... Przeciążenie skin_forum działa, skin_topic nie no i przeładowanie akcji też nie działa ;/

• 0

no to skin_topic czy przeciążenie akcji? bo piszesz teraz o kilku różnych rzeczach

• 0

Gdy włączę przeciążenie akcji, to wyłącza mi się przeciążenie skin_topic... I przeciążenie akcji też nie działa

• 0

Wyeksportuj hook i podeślij na PW to zerknę, bo wg. mnie coś przekombinowałeś dlatego nie działa

• 0

No ja się nie dziwie... podstawy kolego podstawy :)

<?php
class temat_dodaj extends (~extends~)
{
    {

}
    else
    {
    }
}

?>

jak już to nie tak, tylko:

<?php
class temat_dodaj extends (~extends~)
{
    public function doExecute( ipsRegistry $registry ) 
    {
        {

}
        else
        {
        }
    }
}

?>
  • Like 1

• 0

Ok :D

Na początku musiałem dać class temat_dodaj extends public_forums_post_post, bo jak dodałem to (~extends~) to wywalało błąd: Parse error: syntax error, unexpected '(', expecting '{'  Mam nadzieję, że to w niczym nie przeszkadza, zważywszy, że teraz już wszystko działa :D

• 0

nie w niczym nie przeszkadza. Jakby coś było źle to miałbyś właśnie jakiś błąd, albo by nic nie działało :)

• Like 1

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Ważne informacje

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies.