Skocz do zawartości
snugge

Kilka pytań nowicjusza

Polecane posty

Czesc !

Zarejestrowalem sie na tym forum bo widze ze osoby tutaj przebywajace maja spora wiedze na temat IP Board'a. Chcialbym wam zadac kilka pytan. Licze na zwiezle i sensowne odpowiedzi :)

1. Licencja - z tego co wyczytalem jest dozywotnia jednakze jej aktualizacje sa platne 25$ co pol roku zgadza sie ?

2. Jej kupno to tylko zakup z paypal lub z karty tak ? No big deal ? Przegladajac forum widzialem ze niektorzy sobie z tym nie radza. Formularz na stronie wyglada standardowo

3. Czemu IP. Board ? PhpBB i myBB to darmowe skrypty - nie jestem do nich przekonany. Ale co z vBulletinem ? Co je rozni ?

4. Widzialem ze przy zakupie licencji otrzymujemy Spam Monitoring Service - domyslam sie ze to jakis antyspam przed niechciana rejestracja botow ? Spelnia swoja role ?

5. Rejestrujac sie na forum, w ktorym wlasnie pisze temat widzialem ciekawa opcje zabezbieczenia. Pytanie np 88+12 oraz CAPTCHA. Czy to jest standardowe zabezpieczenie przed niechcianymi botami czy jakis plugin wgrany dodatkowo ?

6. Czy jest cos o czym powinienem wiedziec przed zakupem licencji ?

7. Jak wyglada sprawa edycji forum ? Conieco sie orientuje w html/php/css - jest mozliwosc customizacji oddzielnych stron forum prosto z panelu admina ?

8. Co jesli mam licencje zarejestrowana pod jedna strone a chcialbym z niej zrezygnowac i ruszyc na innej ? wystarczy wpisac klucz ?

9. Jest mozliwosc integracji ipboarda z wordpressem ? Nie chodzi mi o userow chociaz to tez by bylo fajne. Raczej mam na mysli zeby osadzic index strony w podstronie wordpressa.

Za odpowiedzi z gory dziekuje :)

1. Tak, co 6 miesięcy 25$. Jeśli tego nie zapłacisz to nadal masz dostęp do IPS czy legalną licencje, ale np nie możesz pobierać aktualizacji.

2. Była też wpłata bankowa, ale tutaj sama opłata za przelew bankowy zagraniczny to pewnie z 60zł. Napisz do Spannera, on Ci pomoże z zakupem.

3. IPB jest najbezpieczniejszy i najlepiej rozwinięty.

4. Ten anty spam nie jest nic wart, lepiej użyć darmowych dodatków. Poza tym on działa tylko jeśli opłacasz 25$ co 6 miesięcy.

5. Standardowe, captcha + pytania. Do tego dołóż hooka "Stop Spammer Registration" i nie wiesz co to spammer.

6. Nie wiem co chciałbyś wiedzieć. Kupujesz i masz.

7. Tak, masz pełen dostęp do bitów i CSS

8. Wystarczy zmienić w panelu licencji, ale tutaj potrzebujesz aby była aktywna, czyli zaś 25$/6 miesięcy

9. Wszystko jest możliwe jeśli masz umiejętność.

Witam wszystkich !

Ja podobnie, zarejestrowałem się na forum z tych samych względów co założyciel wątku i mam jeszcze kilka pytań - niektóre bardziej szczegółowe, więc jesli to nieodpowiednie miejsce, to proszę o wskazówki, gdzie o to pytać:

1. W jakim stopniu można zintegrować np. komercyjny CMS z forum IPB, ewentualnie jakie funkcjonalności warto połączyć, tak aby cały serwis pozostał stabilny i bezpieczny ? Czy jest możliwość integracji CMS-a z panelem zarządzania treścią IPB do pozycji jednego board'u ?

2. Czy warto czekać do wersji 4 i dokonać integracji po jej wypuszczeniu, czy dokonać integracji z wersją 3.x.x i później zmigrować do wersji wyższej ..? Czy to będzie w ogóle możliwe ..? Podobno wersja 4 ma mieć znaczące zmiany w kodzie źródłowym.

3.  Czy możliwe jest połączenie "automatycznego tworzenia wątków pod artykułami" w portalu, z przeniesieniem tego wątku w sposób automatyczny na forum IPB ? Czy IPB ma w ogóle słownik poprawnej pisowni ?

4. Bezpieczeństwo - czy ktoś umie ocenić, w jakim stopniu implementacja forum IPB z serwisem portalowym obniża poziom bezpieczeństwa, w stosunku do portalu z własnym dedykowanym foum.. ? Podobno były niedawno problemy z bezpieczeństwem forum.

5. Funkcjonalności IPB - czy "nadawanie i obniżanie rangi" przez innych użytkowników można ustawiać tak,.że tylko równy lub wyższy rangą / poziomem użytkownik, może nadać lub odejmować innemu użytkownikowi poziom wiarygodności ?

Z góry dziękuję za odpowiedzi i wyjaśnienia.

Witaj,

najlepiej jakbyś założył nowy temat, ale skoro już zapytałeś tutaj to tak:

Ad 1. Zależy jakie masz umiejętności. Można zrobić wszystko, ale to wymaga czasu i pracy

Ad 2. Wersja 4 będzie napisana w php 5.3 z użyciem przestrzeni nazw, więc w porównaniu z obecną wersją będzie to inna "technologia". Czy warto czekać? Nie wiem, każdy musi sobie sam na to odpowiedzieć

Ad 3. Rozumiem, że chodzi Ci o to, że tworzysz artykuł w portalu i automatycznie tworzony jest temat na forum? Jeśli tak do da się

Ad 4. Wszystko zależy kto zrobi takie połączenie i czy zadba o bezpieczeństwo

Ad 5. Nadawać rangi może tylko ktoś z uprawnieniami admina i dostępem do panelu administratora

Jeśli chcesz portal to może użyj IP.Content?

Witaj,

najlepiej jakbyś założył nowy temat, ale skoro już zapytałeś tutaj to tak:

Ad 1. Zależy jakie masz umiejętności. Można zrobić wszystko, ale to wymaga czasu i pracy

Ad 2. Wersja 4 będzie napisana w php 5.3 z użyciem przestrzeni nazw, więc w porównaniu z obecną wersją będzie to inna "technologia". Czy warto czekać? Nie wiem, każdy musi sobie sam na to odpowiedzieć

Ad 3. Rozumiem, że chodzi Ci o to, że tworzysz artykuł w portalu i automatycznie tworzony jest temat na forum? Jeśli tak do da się

Ad 4. Wszystko zależy kto zrobi takie połączenie i czy zadba o bezpieczeństwo

Ad 5. Nadawać rangi może tylko ktoś z uprawnieniami admina i dostępem do panelu administratora

Jeśli chcesz portal to może użyj IP.Content?

W zasadzie są to pytania nowiicjusza, więc może jednak nie zaśmiecam wątku :)

Ad. 1 Prace powinna wykonać agencja, która dostarczy własny komercyjny CMS, więc odpowiada za bezpieczeństwo i daje gwarancję.

Zakładam, że powinni potrafić, zrobić taką integrację, jednak pytanie czy nie jest do tego potrzebne doświadczenie w implementacjach z IPB... ? 

Ad. 2 Czy mógłbyś wyjaśnić co oznacza "z użyciem przestrzeni nazw," ..?

Ad. 3 Chodzi o  automatyczne tworzenie tematów, z komentarzy pod artykułami w portalu, z przeniesieniem tematu w sposób automatyczny w zdefiniowanej kategorii forum IPB .

Ad. 5 Miałem na myśli nadawanie i odejmowanie, plusów / minusów, za wartościowe / bezwartościowe wypowiedzi.

.

Nie sądzę aby IP Content był w stanie to załatwić, portal ma mieć mapę, katalog z rozszerzonymi profilami dla fim, multimedia, IP Content chyba pozwala na nieco inne wykorzystanie, choć nie jestem pewny. Jednak całość portalu musi być komplementarna i stabilna, więc chyba konkretne rozwiązanie całości serwisu plus forum IPB, będzie niezbędne.

Ad 1. Nie jest wymagane doświadczenie, ale wiadomo w tego typu wypadkach jest wskazane ;)

Ad 2. Przestrzeń nazw (namespace) to taka nowość w wersji php 5.3. Więcej na ten temat znajdziesz tutaj: http://php.net/manual/en/language.namespaces.php

Ad 3. Można takie coś zrobić, coś takiego oferuje np. IP.Content

Ad 5. W standardzie nie da się tego zrobić. Trzeba by przerobić trochę funkcjonalność

IP.Content wiele potrafi a jedynym ograniczeniem w jego funkcjonalności są ograniczenia umysłu twórcy portalu :)

Ad 1. Nie jest wymagane doświadczenie, ale wiadomo w tego typu wypadkach jest wskazane ;)

Ad 2. Przestrzeń nazw (namespace) to taka nowość w wersji php 5.3. Więcej na ten temat znajdziesz tutaj: http://php.net/manual/en/language.namespaces.php

Ad 3. Można takie coś zrobić, coś takiego oferuje np. IP.Content

Ad 5. W standardzie nie da się tego zrobić. Trzeba by przerobić trochę funkcjonalność

IP.Content wiele potrafi a jedynym ograniczeniem w jego funkcjonalności są ograniczenia umysłu twórcy portalu :)

Dziekuję za odpowiedzi. No własnie chyba jest bardzo wskazane, rozumiem, ze zajmujesz się takimi kwestiami, czy jesteś w stanie w przybliżeniu określić ile na to trzeba czasu i jaki może być koszt.. ? Oczywiście na priv.

Rozumiem, ze IPContent da radę ale ile będzie to kosztowalo ? Poza tym dojdą kolejne moduły, wszystkie mają odnawialne licencje, a moje rozwiązanie, będzie moją własnością, bez kosztów licencji. Jaki to udźwignie ruch.. ? Jaki będzie w przyszłości koszt rozbudowy serwisu o inne moduły i projekty ? Czy są jakieś duze realizacje oparte o IPContent, rozbudowane serwisy wieloportalowe ..?

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Ważne informacje

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies.