Skocz do zawartości
  • 0

Pytanie

Hej cześć i czołem, poszukuję modyfikacji na stworzenie edycji kodu HTML - (doszczętnej edycji). Wiem, że mamy w opcjach systemowych już taką opcje, aczkolwiek służy ona jedynie do nadania tła i tyle, ja zaś poszukuję pełnej możliwości edycji kodu w profilu użytkowników..

Poniżej zamieszczę kilka takich profili z pewnego forum SA:MP - mam nadzieję, że nikt mnie za to nie ukara, jeśli jednak jest to nie dozwolone to wykonam ssy i po prostu zamażę adres forum.

http://net4game.com/user/45749-merci/

http://net4game.com/user/38764-kropkaa/

http://net4game.com/user/46433-dazzle/   - tutaj mamy przykład profilu bez żadnych zmian, zaś te dwa wyżej są ze zmienionym kodem i jest on edytowany przez właściciela dobrowolnie.

Liczę na pomoc z waszej strony i na dość szczegółowe opisanie mi tego wszystkiego krok po kroku. :) Dzięki.

PS. Wiem, że na forum był już podobny temat, ale z tamtego niestety nic nie zrozumiałem.

22 odpowiedzi na to pytanie

Polecane posty

• 0

No ale jak z tamtego tematu nic nie zrozumiałeś to jak inaczej mamy Ci pomóc. dodatku takiego nie ma, więc trzeba samemu to sobie wyrzeźbić.

• 0

No ale jak z tamtego tematu nic nie zrozumiałeś to jak inaczej mamy Ci pomóc. dodatku takiego nie ma, więc trzeba samemu to sobie wyrzeźbić.

W takim razie jak to zrobić?

• 0

No właśnie dla mnie nie jest to tak dokładnie opisane - będziesz na tyle miły i chociaż skrócisz mi tutaj to wszystko po części albo przynajmniej napiszesz w miare dokładnie co mam zrobić? Bo pomieszam cholernie i tyle z tego wyjdzie..

• 0

Ja bym Ci to mógł opisać, ale tam widziałem że Spanner opisał to dość prostym językiem, nawet jak na Twoje 16 lat.., przez przesady.. Jak już nie rozumiesz, to nie nasza wina :). 

• 0

Ja bym Ci to mógł opisać, ale tam widziałem że Spanner opisał to dość prostym językiem, nawet jak na Twoje 16 lat.., przez przesady.. Jak już nie rozumiesz, to nie nasza wina :). 

No okej, jest opisane, ale nie wiem jak się do tego zabrać, mam znaleźć jakiś plik "customize" i co z nim dalej zrobić? Gdzie wpisać te wszystkie wartości? I jakie?

• 0

Customize to szablon w ACP -> zakładka Skiny & Jezyki -> dany skin -> Panel kontrolny użytkownika -> membersProfileCustomize

• 0

Customize to szablon w ACP -> zakładka Skiny & Jezyki -> dany skin -> Panel kontrolny użytkownika -> membersProfileCustomize

No i dobra, jeśli dobrze wszedłem (bo mam nieco inaczej to wszystko ponazywane) to mam tam takie coś:

<style type="text/css">
/* Overwrite some of the standard IPB rules */
/* Content, is the main page under the header */
#content {
	max-width:87%;
	min-width: 980px;
	margin-left: auto;
	margin-right: auto;
	background: transparent url("{style_images_url}/opacity70.png") !important;
	background: rgba(255,255,255,0.3);
}
#profile_background {
	background: transparent url("{style_images_url}/opacity70.png") !important;
	background: rgba(255,255,255,0.3);
}
.topic_buttons li.non_button a, #footer_utilities {
	background: #fff !important;
}
<if test="hasBodyCustomization:|:$member['customization']['bg_color'] OR $member['customization']['_bgUrl']">
html, body {
	<if test="hasBackgroundColor:|:$member['customization']['bg_color']">
		background-color: #{$member['customization']['bg_color']} !important;
	</if>
	<if test="hasBackgroundImage:|:$member['customization']['_bgUrl']">
		background-image: url("{$member['customization']['_bgUrl']}?nc={$member['pp_profile_update']}") !important;
		<if test="backgroundIsFixed:|:! $member['customization']['bg_tile']">
			background-position: 0px 0px;
			background-attachment: fixed;
			background-repeat: no-repeat;
		<else />
			background-position: 0px 0px;
			background-attachment: fixed;
			background-repeat: repeat;
		</if>
	</if>
}
</if>
</style>
<script type="text/javascript">
	ipb.profile.customization = 1;
</script>
Edytowano przez KapitanDupa

• 0

Daj mi parę dni to zrobię dodatek do tego, bo tak to mi się nie chce :P

• 0

Daj mi parę dni to zrobię dodatek do tego, bo tak to mi się nie chce :p

Oczywiście, w takim razie będę czekał, może przez ten czas coś sam wykombinuję. :)

• 0

No, postanowiłem zrobić to samemu.. Niby wszystko jest fajnie, pięknie, kod się zmienia, ale nie mogę wgrać tła do kodu, ani zarządzać w ogóle tym:

Usuń wszystkie dostosowania Wybierz tło
  • Obraz tła

• Wybierz plik do wysłania

Przejrzyj zawartość komputera, aby wgrać plik. Maksymalny rozmiar (w KB): Bez limitu

Ustawienia tła
  •  Powiel obraz
  • Kolor tła #

Wprowadź wartość heksadecymalną, np. ff0000

Ponadto cały kod który wrzucam wyświetlał mi się pod profilem.. Co w takim razie robić, żeby było dobrze?

• 0

Nie wiem jak to robisz, więc ciężko mi powiedzieć co robisz źle

• 0

Nie wiem jak to robisz, więc ciężko mi powiedzieć co robisz źle

Robię to tak jak jest to w poradniku, który dałeś mi na początku tematu, nie wiem co może być nie tak z tym modem gdy go wgrywam.. Jest możliwość jakiegoś kontaktu z Tobą poza stroną? - Chodzi mi o szybszy kontakt, ewentualnie pomoc na bieżąco..

• 0

Dokładnie. Poza forum pomagam tylko odpłatnie

No dobra, w takim razie podałem Ci wszystko jak wrzuciłem - co może być przyczyną tego, że nie działa jak należy?

• 0

No dobra, w takim razie podałem Ci wszystko jak wrzuciłem - co może być przyczyną tego, że nie działa jak należy?

No nie do końca napisałeś. Piszesz, że zrobiłeś tak jak tam jest i się pojawia kod a nic się nie dzieje. Oznacza to, że zrobiłeś coś nie tak, bo jakbyś zrobił tak jak tam pisze, to wszystko by działało. Tak działa moja modyfikacja

• 0

No nie do końca napisałeś. Piszesz, że zrobiłeś tak jak tam jest i się pojawia kod a nic się nie dzieje. Oznacza to, że zrobiłeś coś nie tak, bo jakbyś zrobił tak jak tam pisze, to wszystko by działało. Tak działa moja modyfikacja

Dobra, już wiem co pominąłem, a raczej zamieniłem.. Nie było tam tego, co miałem znaleźć w admin/applications/core/extensions/usercpForms.php i zamieniłem to za coś innego, wieczorem dam znać za co konkretniej.

• 0

A bo kupił byś ten dodatek i miałbyś święty spokój. Tym bardziej, że wersja 1.0.1 pozwala jeszcze na wstawianie własnego kodu HTML :)

• 0

A bo kupił byś ten dodatek i miałbyś święty spokój. Tym bardziej, że wersja 1.0.1 pozwala jeszcze na wstawianie własnego kodu HTML :)

Przez PayPal można płacić? Jeśli tak, to jutro spróbuję zrobić jeszcze raz, jak sie nie uda to bede zmuszony kupić. :3

• 0

Przez PayPal można płacić?

Naturalnie, ze mozna i to bezproblemowo

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez _eM
      Witam,
      postanowiłem się zarejestrować na forum w celu pozyskiwania cennej wiedzy na temat IPS. Chciałbym stworzyć swoje własne forum, ale zanim wykupię sobie jakąkolwiek licencje chciałbym się dowiedzieć w jaki sposób przebiega edycja szablonu. Domyślam się, że to nie łatwe zadanie, tym bardziej, że nigdzie nie mogę znaleźć konkretnych poradników na ten temat. Macie może jakieś materiały, artykuły na ten temat? Byłbym strasznie wdzięczny za naprowadzenie mnie na dobrą ścieżkę. Chciałbym zmienić sporo rzeczy m.in. tło, odstępy, ikony, profile użytkowników, różne belki i tak dalej... Wszystko w celu uzyskania swojego własnego i unikalnego wyglądu forum. Wszystkie pytania będę zadawał w tym temacie, żeby nie zaśmiecać forum. Znam umiarkowanie HTML i CSS. Bardzo proszę o jakieś materiały i wskazówki co i jak.

Pozdrawiam,
      Mateusz :-)
    • Przez Mario14125
      Szukam czegoś takiego: http://pictap.pl/di-Z17LP745.png
    • Przez Mario14125
      Witam, od pewnego czasu zastanawiam się nad pewnym cytatem który jest umieszczany na wielu forach stojących na silnikach takich jak IP.Board, XenForo, vBulletin czy też phpBB, MyBB lub phpBB2 by Przemo. Wszystko fajnie, ludzie dodają odnośniki do filmów, albumów muzycznych czy gier my z nich korzystamy(przynajmniej 70% internautów) i żyjemy. Firmy fonograficzne zarabiają i nic nikomu nie przeszkadza. Oczywiście nie jest to zgodne z prawem aczkolwiek strony takie jak ThePirateBay, GamesTorrents czy inne stoją. Co ich chroni przed zamknięciem oraz zapłatą kar? Otóż ustawa Internet Privacy Act z roku 1995 roku podpisana przez Billa Clintona. Cytat idzie tak:

Teraz moje pytanie jest takie: Co myślicie o tym wpisie na stronie? Z tego co się doczytałem nic nie mogą zrobić takim osobą ponieważ chroni ich właśnie ustawa podpisana przez Billa Clintona :) Co o tym sądzicie?
    • Przez Mario14125
      Szukam rozwiązania jak osiągnąć taki efekt w IP.Board: http://img237.images.../kolumnyom1.gif
    • Przez Mario14125
      Witam, dodałem typ MIME *.url lecz problem w tym że pobiera mi ten plik na dysk czy jest możliwość aby ten plik przenosił od razu na daną stronę internetową?
  • Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Ważne informacje

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies.