Skocz do zawartości
Cirmius

Spolszczenie i Modyfikacje

Polecane posty

Cirmius    0

Nie wiedziałem, gdzie napisać. Witajcie, otóż zainstalowałem IPB 2.3.3 . Problem polega na tym, że nie wiem, gdzie zainstalować spolszczenie i różne modyfikacje. Może to was rozśmieszyć, ale w IPB jestem na razie noga ;)

Spanner    4247

Witam,

samo spolszczenie wgrywasz w ACP -> LOOK & FEEL -> w menu Languages -> Import a Language i tam wybierasz sobie z dysku plik xml.gz ze spolszczeniem.

Jeśli chodzi o modyfikacje to każda modyfikacja ma swoją instrukcję instalacji i tutaj nie jestem w stanie Ci powiedzieć jak zainstalować modyfikacje bo nie wiem jakie ani nic :)

Cirmius    0

Próbowałem tą metodę, lecz gdy mi Importuje właśnie plik xml.gz pojawia się po chwili biały ekran. Powtarzałem czynność kilka razy i niestety wciąż to samo.

Spanner    4247

to prawdopodobnie jest to wina serwera i dlatego tak się dzieje. Na tym forum spolszczenie do 2.3.x posiada pliki w katalogach utf-8 i iso-8859-2 w zależności od tego, jakie masz kodowanie ustawione u Siebie na forum, to skopiuj sobie pliki do katalogu /cache/lang_cache/1/ na twoim FTP i wtedy zamiast domyślnego angielskiego języka będziesz mieć Polski

Cirmius    0

Moja strona jest na ugu.pl , jeżeli to istotne. Chyba będzie konieczna reinstalacja forum, bo pliki UTF-8 wrzuciłem do 'en' i teraz mam złe kodowanie, czyli wyskakują znaczki typu "ż" itd. Jeżeli będę miał po reinstalacji IPB znów problemy, napiszę ponownie ;) .

Spanner    4247

a ustawiłeś w ACP -> TOOLS & SETINGS -> General Configuration odpowiednie kodowanie ?? bo domyślnie IP.Board ma kodowanie iso-8859-1

Cirmius    0

Dzięki! A nie wiedziałem, gdzie to ustawić ;) . Mam pytanie dodatkowo, normalnie wpisać UTF-8?

Edytowano przez Cirmius

Spanner    4247

tak wpisujesz normalnie utf-8 i nic więcej :)

Edit.

Ale, żeby wszystko dobrze działało to wszystkie tabele w bazie danych powinny być także ustawione jako utf-8

Edytowano przez Spanner
dopisanie myśli :)

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Ważne informacje

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies.