Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
frist

Jak ? ?

Polecane posty

Witam , na wstępie chciałbym powiedzieć że nie dawno zacząłem przygodę z webmasterstwem więc mam nieco pytań ta ten temat , a mianowicie ;

1. Co to są hooki , pluginy , aplikacje  ( instalowałem już parę hooków i one zawsze coś zmieniają ale nwm np. co mogą zmieniać itp jakie są ich rodzaje ? pluginy i aplikacje to już wgl nie mam pojęcia cóż to jest a nie mogę nigdzie znaleźć )

2. Co trzeba umieć by , umieć wykonać ów hooki, pluginy, aplikacje ( nwm CSS , PHP ? )

3. Czy za pomocą np hook mógłbym zrobić takie coś że np. kolo składa podanie na adm i np od grupy global moderator mają opcje w panelu moderatora ( no w tym podanie , temacie jest taki przycisk i można zamykać , otwierać tematy ipt ) odrzucania ,  przyjmowania podań jeżeli kliknie zaakceptuj zamknie się temat z wiadomością " Zostałeś przyjęty poo admina , range się zgłoś" , zaś gdy odrzuci zamknie się temat z wiadomością że zostało odrzucone ? I jeszcze gdy zostanie pomyślnie rozpatrzone koło tematu będzie taki prefix ( chyba o to chodzi ) na zielono "Przyjęty" ?  ( czy może za pomocą aplikacji ? )

Proszę o pomoc a zarazem przepraszam za tą chaotyczność w temacie.

Edytowano przez frist

Ad 1. hooki to są proste dodatki jak np. na stronie głównej forum w prawym sidebarze masz najnowsze pliki, to jest taki przykład hooka. Aplikacja pozwala na tworzenie własnego systemu np. takiego jak chcesz napisać.

Ad 2. Musisz znać php i IP.Board lub angielski, żeby rozumieć dokumentację. CSS + HTML są mile widziane, jeśli masz zamiar tworzyć jakiś wygląd

Ad 3.Nie, jeśli to ma być zgłaszanie itp to musisz napisać aplikację nie hook. Hook, możesz napisać tylko do zgłaszania żądań, ale do obróbki itp musi być aplikacja

Ad 2. Musisz znać php i IP.Board lub angielski, żeby rozumieć dokumentację. CSS + HTML są mile widziane, jeśli masz zamiar tworzyć jakiś wygląd

Muszę znać ip board tzn. ? a mogę prosić link do tej dokumentacji ? 

Angielskiego właśnie się uczę więc z tym nie będzie problemu , raczej...

A i jeszcze czy wykonanie takiej aplikacji ( jaką opisałem ) zajmie dużo czasu ? np.  Dla gościa który już wykonał parę aplikacji i dla takiego co dopiero zaczyna pisać aplikacje ? mniej więcej ?

Tutaj masz wstęp: http://www.invisionpower.com/support/guides/_/advanced-and-developers/application/start-here-creating-an-application-r145

co do czasu potrzebnego na napisanie takiej aplikacji to zależy od ostatecznych wymagań. Zależy też ile czasu na to poświęcisz...

A i jeszcze czy wykonanie takiej aplikacji ( jaką opisałem ) zajmie dużo czasu ? np.  Dla gościa który już wykonał parę aplikacji i dla takiego co dopiero zaczyna pisać aplikacje ? mniej więcej ?

Opisz dokładniej jak to ma wyglądać, bo są aplikacje i aplikacje.

@up

opiszę dokładniej aplikacje i zadam do niej parę pytań  ;

- To będzie raczej dodatek aniżeli modyfikacja już istniejących /-ego ( aplikacji , wyglądu ) 

Zacznę od środka , aplikacja najpierw doda do zestawu uprawnień kolejne uprawnienie, które będzie umożliwiało przyjmowanie , adminów , moderatorów itp a mianowicie gdy np do grupy Globalny Moderator dodam to uprawnienie to gdy np ktoś złoży podanie o admina na serwerze to dzięki temu uprawnieniu będzie miał w temacie przycisk na niebiesko "Podanie" i gdy na nie kliknie rozwiną się dwie opcje Przyjęty i Odrzucone no i gdy kliknie "przyjęty" temat automatycznie się zamknie z podobną wiadomości gdy się zamyka tematy lecz trochę inną a mianowicie na górze będzie pisało na kolor Zielony taki napis "Przyjęty" ; Po range / admina się zgłoś bla bla a gdy kliknie odrzucone także temat się zamknie z wiadomością że zostało odrzucone + gdy zostało odrzucone/przyjęte podanie koło tematu Podania np "podanie o Admina Duki" to obok nieco troszkę dalej taki prefix zielony z napisem Przyjęty lub odrzucony ( zależy czy zostanie przyjęty czy odrzucony )  

a więc myślę że teraz napisałem wszystko dobrze z prawie wszystkimi szczegółami a tu moje pytania ;

1. Ile kosztowało by wykonane takiej aplikacji ?

2. uczyłem się najpierw c++ i mi się znudziło więc ogarniam te zmienne , pętle instrukcje warunkowe itp ( nie wszystkie , początki ) no i trochę c# także dziabnąłem i gdy nabyłem książkę ( wczoraj ) ,,PHP i MySQL Tworzenie Stron Vademecum Profesjonalisty wydanie IV'' i przeczytałem , ogarnąłem tam nieco wiem że mało ale akurat mam na tj stronie co dokładnie http://www.rides.ugu.pl/    + dodając /index.php po tym możecie zobaczyć co na razie umiem zrobić ze zwykłego szablonu splat ( pomarańczowego )  wracając do mojej opowieści na temat książki którą nabyłem pomyślałem tak że na razie lepiej nauczyć się w całości html , 4 , 5 ( + css ) po czym zacząć naukę php z ów książki no i gdy to wszystko ogarnę , html... , css , nauce z książki całej jej przeczytanej co dalej muszę wiedzieć by móc samemu napisać taką aplikację ? pogłębiać dalej php ? czy jak ? 

3. Jeżeli odpowiecie na powyższe pytanie to ile zajęło by mi wykonanie ów aplikacji poświęcając 5h czasu (dziennie ) ?  A Spanner w ile ty byś wykonał ów aplikację ?

Wiem trochę wymagam ale bardzo zależy mi na tym więc proszę o pomoc.

ps. nwm czy zależy ci Spanner na reputacji lecz nie mogę jej przyznać bo nie można na tym forum  :( 

Edytowano przez frist

ps. nwm czy zależy ci Spanner na reputacji lecz nie mogę jej przyznać bo nie można na tym forum   :(

A o co chodzi ?

Mówię że nie mogę tobie przyznać reputacji w tym temacie i nwm czy wgl ją zbierasz   :D ( zlej ciepłym moczem tą odpowiedź )

Mógłbyś jeszcze odpowiedzieć na moje pytania ? bardzo mi zależy :)

Edytowano przez frist

Pewnie o to chodzi:

<www.ipsbeyond.pl>

Rating failed: {"error":"W tym forum nie mo\u017cna dodawa\u0107 reputacji"}

aaaa, ja myślałem, że nie lubisz naszego forum i jesteś z niego zadowolony :)

Reputacje wszyscy zbierają, ale komu ją przyznasz i za co, zależy od Ciebie.

Wracając do tematu. Poświęcając 5h dziennie spędził bym pewnie parę dni nad nią, w zależności od innych pierdół, jak np. upiększenie wyglądu, dodatkowe zabezpieczenia inne rzeczy o których wiesz i są dla Ciebie oczywiste a dla innych nie koniecznie :)

Bo w rozmowach niekontrolowanych się ogólnie nie daje repków :P

1. Ile kosztowało by wykonane takiej aplikacji ?

2. uczyłem się najpierw c++ i mi się znudziło więc ogarniam te zmienne , pętle instrukcje warunkowe itp ( nie wszystkie , początki ) no i trochę c# także dziabnąłem i gdy nabyłem książkę ( wczoraj ) ,,PHP i MySQL Tworzenie Stron Vademecum Profesjonalisty wydanie IV'' i przeczytałem , ogarnąłem tam nieco wiem że mało ale akurat mam na tj stronie co dokładnie http://www.rides.ugu.pl/    + dodając /index.php po tym możecie zobaczyć co na razie umiem zrobić ze zwykłego szablonu splat ( pomarańczowego )  wracając do mojej opowieści na temat książki którą nabyłem pomyślałem tak że na razie lepiej nauczyć się w całości html , 4 , 5 ( + css ) po czym zacząć naukę php z ów książki no i gdy to wszystko ogarnę , html... , css , nauce z książki całej jej przeczytanej co dalej muszę wiedzieć by móc samemu napisać taką aplikację ? pogłębiać dalej php ? czy jak ? 

Pozwolę sobie ponowić Pytania ;

ps. Forum jest zajebi***e ponieważ szybko otrzymuje się pomoc ( jak widzę i nie tylko w moim przypadku ) i znacie się na rzeczy więc zmieniał na pewno nie będę ( no chyba że siłą z waszej strony  :p )

Edytowano przez frist

Ad 1. nie wiem, musiałbym posiedzieć i wycenić dokładnie. Poznać wszystkie niuanse tej aplikacji, które stawiasz itp :)

Ad 2. jak będziesz znał html i php to defacto musisz posiedzieć i popisać, zacząć od jakichś prostych hooków np. albo prostej aplikacji i rozwijać to

Aha , dziękuje a mógłbym jeszcze tak z ciekawości zapytać co Spanner zrobiłeś gdy np skończyłeś uczyć się php ( z książki .itp )  to jak zaczynałeś ? no że ogarnąłeś to wszystko wiesz co za co odpowiada gdzie co się znajduje  , nauczyłeś się pisać duże aplikacje , ktoś ci pomagał ? ? ( taka biografia :p )

jakie książki czytałeś o php ? albo co polecasz po "PHP i MySQL Tworzenie Stron Vademecum Profesjonalisty wydanie IV" ?

czy jedna wystraczy ?

Edytowano przez frist

Pomagała mi mama i tata ... :)

a tak serio. To nikt mi nic nie pomagał. Było to dość dawno temu jeszcze za czasów ipb 1.3. wtedy umiałem zrobić bardzo prostą stronkę w php i tyle. 1.3 wymagało podczas instalacji zmian w plikach itp więc się uczyłem cały czas. Później były kolejne wersje a ja umiałem coraz to więcej. Ale w sumie po skończeniu czytania książki zabrałem się za pisanie. Najpierw proste rzeczy jak np. liczenie delty i x1 x2 dla równań, jakiś bardzo prosty kalkulator, później jakieś stronki itp aż w końcu stało się co się stało :D

Aha aha to tak jakbyś miał prościej ? 

jak skończę się uczyć ( all wersje html ) i css to uczyć się z tej książki "PHP i MySQL Tworzenie Stron Vademecum Profesjonalisty wydanie IV" czy może polecisz jakieś inne tytuły ? a jeżeli git to jakaś jeszcze książka po tym ?  

Co byś zrobił na moim miejscu ( dajmy po nauce html i przeczytaniu ów książki ?  ) co dalej ? gdzie co jak ? ja nwm nawet jak się robi takie hooki i wgl ?

Tworzenie własnego hooka tutaj masz opis jak stworzyć hook :)

czy łatwiej, nie raczej nie łatwiej. Wszystko wymagało większej wiedzy i pewnych umiejętności. Książek jest mnóstwo, więc czytać można wiele. ale trzeba mieć najpierw podstawy... dobre podstawy

A shoutbox to hook czy aplikacja ? ( ponieważ jest w folderze hooks ) 

A jest też jakiś folder na aplikacje czy jak ? ponieważ chciałbym sobie popatrzyć na kod php itp jak jest zbudowane ale wszystkie są ( jak pobieram ) w .xml 

shoutbox sam w sobie to aplikacja, ale hook służy do wyświetlania go na forum na wszystkich podstronach. Aplikacje znajdziesz w katalogu /admin/applications_addon/

Już nwm czy warto ciągnąć się w ten temat  ( php , tworzenie własnych aplikacji ) tyle nauki i tyle czasu żeby wykonać taki dodatek , może korzystniej było by zlecić wykonanie tak na oko 50 -70 zł by wystarczyło ? nie znam się na tym więc nwm ile na oko wyszło by takie coś ?

Jak widzę ile plików ma shoutbox to wszystkiego mi się odechciewa żeby popisać z kimś... To pomyśleć ile moja aplikacja by zajęła i wgl , a zwłaszcza że mam dużo pomysłów jak ulepszyć forum i pododawać różnych pluginów , aplikacji :)

Jednak będę się uczył , dopiero mam 15 lat więc lait  ogarnę html'a , css , php i tu wrócę by się szkolić... ( i może wtedy będę mógł zrealizować swe marzenia co do mojej aplikacji :p )

A tobie Spanner wielkie, wielke dzięki za pomoc choć wiem, że jeszcze nie raz mi pomożesz  :girldevil:  ( tak myślę )

Temat do Zamknięcia.

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Ważne informacje

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies.