Skocz do zawartości
NBC

Instalacja IPB 3.0 w UTF8

Polecane posty

NBC    0

Witam!

Mam problem związany z kodowaniem bazy, mianowicie chciałbym ustawić ją tak, żeby zarówno w tabelach jak i postach wszystko było w utf8 i zapisywało także w utf8 - wszędzie polskie znaki.

Próbowałem na forum invisionize, jednakże ich admin nie ma pojęcia jak to zrobić.

< mój temat

Może tu ktoś jest mi wstanie pomóc :( ?

Byłbym bardzo wdzięczny za rady!

Spanner    4248

Z tego co zrozumiałem, po przeczytaniu tego fragmentu, który podałeś w linku problem jest w tym, że polskie znaki w bazie są zamieniane na krzaczki ? i jeśli dobrze wszystko rozumiem to chciałbyś żeby zamiast krzaczków w bazie zapisywało ą, ś itp ??

Jeśli tak to niestety nie da się tak. skrypt zapisuje w pełni poprawnie znaki. Polskie znaki zapisane w utf-8 są właśnie takimi krzaczkami, chyba, że potraktujemy je jakąś biblioteką. Mogę Cię uspokoić, że wszystkie moje strony mam w utf-8 i każda strona koduje polskie znaki zamiast bezpośrednio jako ą,ś,ć w postaci krzaków. Nie wpływa to jednakże na funkcjonowanie forum/strony i nie wpływa także negatywnie na przenoszenie danych. Przenosiłem już nie raz bazy i wszystko jest w porządku więc nie ma się czym przejmować, bo znaki są w utf-8 ale wyświetlane są w postaci ANSI

Jeśli jednak nie o to chodzi to proszę powiedzieć co konkretnie chcesz uzyskać a postaram się pomóc

NBC    0

Tak, chodzi mi o to. Tyle, że np. u mnie na serwerze mam zainstalowane SMF, gdzie wszystko chodzi na UTF8 i zarówno w bazie jak i w postach nie ma tych krzaczków, tylko są polskie znaki. Jak uzyskać taki efekt?

Byłbym bardzo wdzięczny za odpowiedź, bardzo mi na tym zależy ;)

Spanner    4248

Jasne rozumiem, ale takie krzaczki są w pełni poprawnymi znakami. Tak jak pisałem każda moja strona jest w utf-8 i w bazie danych znaki mam zapisane właśnie w takiej postaci. Jeśli chciałbyś aby było tak jak w przypadku smf'a trzeba by użyć takiego samego rozwiązania jak tam jest. Przypuszczam, że użyta jest tam jakaś biblioteka do kodowania znaków. Niestety nie znam tego skryptu na wylot więc nie powiem jakie tam zastosowano rozwiązanie i jak to zastosować do IP.Board. Ale jeśli trzeba to nie ma rzeczy niemożliwych :)

endl3ss    0

Wystarczy odpowiedni wpis w pliku my.cnf aby wymusić pełne kodowanie utf8 i mamy coś takiego:

2uescua.png

Jeśli masz polskie znaki jako krzaki to wtedy możesz przekonwertować je na ogonki za pomocą prostego skryptu.

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Ważne informacje

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies.