Skocz do zawartości
nerx

Krzaki w postach

Polecane posty

nerx    0

Witam, w ostatnim czasie przeniosłem forum na nowy serwer, a także zrobiłem upgrade z wersji 2.1.7 na 2.3.6. Krzaki występują w starych postach, ale to już mniejszy problem, bardziej chodzi mi o to, że krzaki są też w nowych postach, które pisze się po w/w operacjach. Ponadto dodam, że litera "ó" się wyświetla, reszta - wiadomo. Ogólnie w langu nie występują krzaki, tylko w postach itp, które napisze użytkownik. Próbowałem wiele sposobów opisanych tutaj na forum i na innych forach, niestety żaden nie zadziałał. Proszę o pomoc, bo męczę się już z tym kilka dni.

Pozdrawiam

Spanner    4248

Problemem może być to, że baza ma uszkodzone kodowanie, tzn. baza może być np. w latin1 natomiast Ty na forum masz latin2 (ido-8859-2) lub utf8. Ciężko mi tak powiedzieć nie znając większej ilości szczegółów. Próbowałeś może zastosować kodowanie z metodą porównań ([Artykuł/Tutorial] Kodowanie z metodą porównań (IPB 2.2.x i IPB 2.3.x)) ??

nerx    0

Hmm baza chyba jest w latin1

bazaw.jpg

A importowalem ją w utf8.

A Tego sposobu, który wymieniłeś probowalem, zmienialem takze latin2 na utf8 i bez skutku :(

Edytowano przez nerx

Spanner    4248

no i tu jest problem bo za bardzo jest namieszane, część tabel jest w latin jeden jedna widzę w utf a kodowanie masz pewnie w iso. żeby wszystko było dobrze pasowało by to wyrównać. Żeby wszystkie tabele i ich pola miały jednakowe kodowanie. To samo kodowanie powinna mieć baza a także najlepiej aby to samo kodowanie było ustawione na forum

nerx    0

A moglbys opisac jak to dokladnie i po kolei zrobic?

A i jeszcze dodam, ze gdzies znalazlem cos takiego "naprawa krzaczkow w szybkiej edycji", zrobilem to i o dziwo dopiero, gdy zeedytuje post - polskie znaki sa.

Spanner    4248

Tego typu sprawy najlepiej załatwić w ten sposób, że:

- eksportujesz bazę do pliku sql

- otwierasz go np notepad++

- zamieniasz wszystkie wystąpienia latin1_swedish_ci na utf8_general_ci

- zmieniasz kodowanie bazy aby także miała utf8_general_ci

- wgrywasz zmieniony plik sql

i wszystko śmiga :)

jeśli na forum nie używasz utf-8 to zamiast utf8_general_ci ustaw sobie latin'a 2

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Ważne informacje

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies.