Skocz do zawartości
pio72

Unreal Portal 2.3

Polecane posty

Witam,

chciałbym się dowiedzieć co myślicie o Unreal Portal 2.3Czy jest w miarę funkcjonany, czy można go zainstalować na innym adresie niz forum, czy musi być zainstalowany w katalogach forum?

Czy obsługa jest prosta, czy są skiny do wyboru? Czy jest jakaś instrukcja instalacyjna w języku polskim ?

To na początek tyle, reszta pózniej :)

Edytowano przez pio72

Witaj,

co do funkcjonalności to portal oferuje prezentowanie newsów na stronie głównej, ostatnie tematy z forum, aktywnych użytkownik. Posiada także możliwość tworzenia własnych bloków portalu itp.

Odpowiadając na pozostałe pytania, to portal podobnie jak IPB Portal jest ściśle związany z samym forum i nie można go zainstalować ani w innym katalogu ani nic takiego. Portal uruchamiany jest gdy wejdziesz na adresforum.pl lub adresforum.pl/index.php?act=uportal (z tego co pamiętam) co do skinów to on korzysta ze skinów dostępnych na forum.

Co do instrukcji to nie ma w języku polskim, ale sama instalacja jest dość prosta i nie wymaga dużej wiedzy z tego zakresu. Jeśli chciałbyś zobaczyć jak taki portal wygląda i co potrafi to zapraszam na stronę http://hdtvpolska.com

Witam, wygląda bardzo interesująco jak dla mnie.

Rozumiem że musi być ściśle połączony z adresem forum.

Chciałbym aby pod adresem forum wchodzić na forum, natomiast z forum do portalu. Wydaje mi się że tak będzie najlepiej od strony pozycjonowania, bo forum już jest dawno w sieci ;)

a portal będzie nowością.

Czyli jak pisałeś:

adresforum.pl/index.php?act=uportal

Dawidzie czy możesz w wolnej chwili opisać instalację, bo to będzie dość ciekawe dla innych również, gdyż nigdzie tego nie ma w pl

Kilka wskazówek jak zainstalować, nic więcej :)

Edytowano przez pio72

sama instalacja jest prosta wrzucasz pliki i odpalasz instalator i tyle :) później jest jeszcze jedna zmiana w pliku i wszystko działa

No to spróbuję. Rozumiem ze pliki które będę wrzucał nie nadpiszą się na inne i nie zmienią modów np. ?

A jeżeli już nadpisujesz jakieś pliki to zrób sobie kopię tych nadpisywanych przez zastąpieniem. Nie wiem czy trzbe coś zastępować w instalacji tego portalu.

Poczytaj dokładnie i skrupulatnie instrukcję i będzie dobrze. Tak (zrób wcześniej kopie nadpisywanych plików)

• Like 1

Ok, zrobie to sam, ale jakby co :

Będziecie ratować???

dziękuję za pomoc...

Ewentualnie poproszę jeszcze o pomoc w opisie jak wykonać i umieścić button : "portal" i by przekierowywał odpowiednio :)

Ok, zrobie to sam, ale jakby co :

Będziecie ratować???

dziękuję za pomoc...

Ewentualnie poproszę jeszcze o pomoc w opisie jak wykonać i umieścić button : "portal" i by przekierowywał odpowiednio :)

Obowiązkowo mam wykonac wszystko to co jest napisane w Readme?

odpalasz instalator i tyle

jakim poleceniem i gdzie ?

adresforum.pl/portal_install tak obowiązkowo wszystkie zmiany, ewentualnie trzeba pominąć wpis ustawiający portal jako główny lending page dla domeny, choć taki zabieg zawsze się robi i nie wpływa to na pozycję forum w wyszukiwarkach

jesli powiadasz że nie wpłynie to to zrobię, ale czy moge wykonac to pózniej?

Na początku nie chcę by ludzie wchodząc na adres ładowali sie na pusty portal w którym jeszcze nic nie ma ciekawego....

na poczatku wolałbym by pod adresem wyskakiwało forum, a z forum na portal, a pozniej to zmienic :)

zainstalowałem, dostałem info

Unreal Portal 2.3 has now been upgraded.

You may want to disable permissions on the script 'portal_install/index.php' to increase security or rename/delete the 'portal_install' directory.

wywaliłem 'portal_install', ale nie wiem co dalej, nie wiem gdzie to jest, gdzie się schował ten portal ?

Co należy teraz zrobić?

tzn. ? jak schował ?? w ACP jeśli edytowałeś pliki pojawi się zakładka obok ADMIN o nazwie PORTAL i tam będą wszystkie niezbędne ustawienia

Czy mogę zrobić tak by userzy nie widzieli na razie portalu, poustawiać go sobie samemu i dopiero im pokazać?

tak, jeśli edytujesz pliki to index.php masz tam coś takiego jak if($this->ipsclass->input['act'] == 'idx') ... to coś tam masz zrobić. Pomiń ten krok a na portal będzie można wejść tylko jeśli się wie, że on jest zainstalowany i podając specjalny adres czyli /index.php?act=uportal albo samo portal bo już nie pamiętam

tak, jeśli edytujesz pliki to index.php masz tam coś takiego jak if($this->ipsclass->input['act'] == 'idx') ... to coś tam masz zrobić. Pomiń ten krok a na portal będzie można wejść tylko jeśli się wie, że on jest zainstalowany i podając specjalny adres czyli /index.php?act=uportal albo samo portal bo już nie pamiętam

niestety, ale po takim działaniu portal zastepuje forum, wyskakuje strona portalu, cała pusta, w postaci skinu forum i jak się kliknie w logo to dopiero przeskakuje do forum...

sie zdziwili wszyscy hahahahaha

ps.

dokładnie chciałbym uzyskac coś takiego :)

http://www.unreal-solutions.org/

Edytowano przez pio72

To jest nowa wersja portalu pod IP.Board 3

Dawidzie zle się wyraziłem,

chciałem powiedzieć że taki podział byłby dla mnie idealnym, niczego więcej nie potrzeba....

No nic, walczę.

to standardowy wygląd, w acp -> portal -> tam masz zarządzanie blokami czy coś takiego i możesz sobie poukładać który ma być z lwej, z prawej na górze na dole itp

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Ważne informacje

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies.