Skocz do zawartości

Polecane posty

Zmieniłem dzisiaj kodowanie w bazie. W tabelach i na forum w head mam latin2_general_ci, ale w rekordach już latin1_swedish_ci. Chciałem zmienić na latin2_general_ci, ale padło całe kodowanie na forum w postach. W bazie danych przykładowy post wygląda tak: "Dzi?kuje.<br />Dobrze by by?o, jakby? Mone ?ci?gn??a na forum.", ale na forum wyświetlał się poprawnie: "Dziękuje.<br />Dobrze by było, jakbyś Mone ściągnęła na forum.", po zmianie kodowania rekordu post z latin1_swedish_ci na latin2_general_ci post w bazie wygląda tak: "Dzi?kuje.<br />Dobrze by by?o, jakby? Mone ?ci?gn??a na forum.", a na forum: "Dzi?kuje. Dobrze by by?o, jakby? Mone ?ci?gn??a na forum.".

Czy da się to jakoś naprawić mimo braku polskich liter w bazie? Czy trzeba zmieniać ręcznie...

Witam,

obecnie jedyne co możesz zrobić to ręcznie poprawić sobie te krzaki. Zmiany kodowania się nie robi na bazie, tylko robiąc eksport bazy, zmieniając kodowanie w jakimś edytorze i wtedy się wgrywa dumpa. Teraz jeśli nie masz kopii to nie usuniesz krzaków inaczej niż ręcznie

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Ważne informacje

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies.