Skocz do zawartości
  • Zarejestruj się

Polecane posty

Witam, od pewnego czasu zastanawiam się nad pewnym cytatem który jest umieszczany na wielu forach stojących na silnikach takich jak IP.Board, XenForo, vBulletin czy też phpBB, MyBB lub phpBB2 by Przemo. Wszystko fajnie, ludzie dodają odnośniki do filmów, albumów muzycznych czy gier my z nich korzystamy(przynajmniej 70% internautów) i żyjemy. Firmy fonograficzne zarabiają i nic nikomu nie przeszkadza. Oczywiście nie jest to zgodne z prawem aczkolwiek strony takie jak ThePirateBay, GamesTorrents czy inne stoją. Co ich chroni przed zamknięciem oraz zapłatą kar? Otóż ustawa Internet Privacy Act z roku 1995 roku podpisana przez Billa Clintona. Cytat idzie tak:

Jeżeli jesteś związany z jakąkolwiek instytucją rządową, grupą antypiracką lub inną podobną organizacją albo byłeś jej pracownikiem, NIE MOŻESZ wchodzić na tę stronę, nie możesz mieć dostępu do żadnych jej plików oraz nie możesz oglądać treści plików HTML. Jeżeli wchodzisz na tę stronę nie wyrażasz zgody na te warunki i naruszasz tym samym art. 431.322.12 Internet Privacy Act podpisanego przez Billa Clintona w 1995 roku. Oznacza to, że NIE MOŻESZ grozić naszemu ISP albo jakiejkolwiek osobie lub organizacji przechowującej te pliki oraz nie możesz wysuwać oskarżeń pod adresem związanych z tą stroną osób w tym rodziny, przyjaciół i innych, którzy ją prowadzą lub odwiedzają. Właściciel serwisu nie może ponieść konsekwencji za to co użytkownicy wstawiają, lub za to co czynią w serwisie.
Teraz moje pytanie jest takie: Co myślicie o tym wpisie na stronie? Z tego co się doczytałem nic nie mogą zrobić takim osobą ponieważ chroni ich właśnie ustawa podpisana przez Billa Clintona :) Co o tym sądzicie? Edytowano przez Spanner

Nie jestem prawnikiem, więc pod tym względem Ci nie pomogę, ale wydaje mi się, że to nie jest do końca prawda... Jak będą Cię mieli podać do sądu za nielegalne pliki na forum to i tak to zrobią...

To nie działa tak jak byś chciał.

Podobny pic na wodę to zapis:

Żaden z widocznych plików nie jest przetrzymywany na serwerze. Linki są dostarczane wyłącznie przez użytkowników tej strony. Administrator strony (http://xxx) nie może ponieść konsekwencji za to co użytkownicy wstawiają lub piszą na stronie. Nie możesz używać tego serwisu do rozpowszechniania lub ściagania materiałów do których nie masz odpowiednich praw lub licencji. Użytkownicy odpowiedzialni są za przestrzeganie tych zasad. Jeżeli jesteś związany z jakąkolwiek instytucją rządową, grupą antypiracką lub inną podobną organizacją albo byłeś jej pracownikiem, NIE MOŻESZ wchodzić na te strone. Nie możesz mieć dostępu do żadnych jej plików oraz nie możesz oglądać treści plików HTML/PHP.

Jeżeli ktoś zechce złożyć zawiadomienie o popełnionym przestępstwie i zrobi to, nie pomogą żadne zapisy.

Równie dobrze mogę iść i kraść samochody a na bramie dziupli dam kartkę, że jeśli jesteś właścicielem, policjantem, prokuratorem itd to nie wolno Ci wejść do tej dziupli.

Polska to ogólnie bezpieczny kraj pod względem ścigania piratów, ale mając nielegalny serwis musisz się liczyć, że któregoś dnia mogą Cię dopaść.

Dokładnie ,a dodatkowo wiele stron, for, ma zapisane takie dane w polityce prywatności np. moje.

To że coś napiszesz nie zawsze zwolni Cię od odpowiedzialności. W tym przypadku to zwykły bełkot który niczego nikomu nie gwarantuje. Tylko słowa.

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez Spanner
      Zobacz plik Spolszczenie Invision Community 4.x
      Author: @Spanner
      Zawartość:
      System Forums Calendar Commerce Pages Blogs Downloads (SD) Company Directory Chatbox (SD) Sales Portal Pro (SD) My Places Polliwog (SD) Newsletter Tapatalk  
      Dodający Spanner Dodano 25.07.2017 Kategoria Tłumaczenia Invision Community  
    • Przez Versusx3
      Silnikiem IPS (IPB) zajmuję się już od 2013 roku.
      Oferuję wszystkie możliwe usługi związane z tym silnikiem
      . Wykonując zlecenie przykładam uwagę do najdrobniejszych szczegółów, tak, aby twoje forum było dopięte na ostatni guzik.
      Zapewniam pełen profesjonalizm!

Polub mnie na fejsie aby być na bieżąco

Zapoznaj się z moją ofertą, pobieraj grafikę za darmo!  
    • Przez Spanner
      Author: @Spanner
      Zawartość:
      System Forums Calendar Commerce Pages Blogs Downloads (SD) Company Directory Chatbox (SD) Sales Portal Pro (SD) My Places Polliwog (SD) Newsletter Tapatalk  
    • Przez Spanner
      Spolszczenie IP.Board 3.4.x
      Zobacz plik Autor: Spanner (IPSBeyond.pl)
      Spolszczenie do IP.Board 3.4.x
      Aktualna wersja IP.Board 3.4.7
      Jest to spolszczenie w pliku XML
      Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania bez zgody autora
      Dodający Spanner Dodano 30.11.2012 Kategoria Spolszczenia produktów IPS  
    • Przez Spanner
      Autor: Spanner (IPSBeyond.pl)
      Spolszczenie do IP.Board 3.4.x
      Aktualna wersja IP.Board 3.4.7
      Jest to spolszczenie w pliku XML
      Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania bez zgody autora
  • Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Ważne informacje

W celu świadczenie usług przez nasz Serwis na najwyższym poziomie, w ramach Serwisu wykorzystujemy pliki Cookies (tzw. ciasteczka). Korzystając ze stron Serwisu IPSBEYOND.PL bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Jeżeli nie dokonacie Państwo zmiany ustawień przeglądarki internetowej to wyrażacie zgodę na zapisywanie plików Cookies.