Skocz do zawartości
Spanner

[IP.Board 3.x.x] Portal jako strona główna

Polecane posty

W ostatnim czaje jedna osoba zapytała mnie jak włączyć portal IPS'u aby był startową stroną.

Portal włączamy w ACP -> Manage Applications & Modules -> Wybierając z menu z opcjami dla portalu opcję "Edytuj szczegóły aplikacji..." w otwartych ustawieniach portalu ustawiamy opcję Aplikacja włączona na Tak

Dzięki temu nasz portal zostanie uruchomiony. Następnym krokiem jest uczynienie z niego domyślnej startowej aplikacji forum, w tym celu otwieramy plik: /initdata.php i znajdujemy fragment:

if ( ! defined( 'IPS_DEFAULT_PUBLIC_APP' ) )
{
define( 'IPS_DEFAULT_PUBLIC_APP', 'forums' );
}[/code] następnie zastępujemy go kodem:
[code]if ( ! defined( 'IPS_DEFAULT_PUBLIC_APP' ) )
{
define( 'IPS_DEFAULT_PUBLIC_APP', 'portal' );
}

Zapisujemy plik i gotowe.

Porada stworzona dla IPSBeyond.pl. Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania bez zgody autora.

Ten post został wypromowany na artykuł

• Like 2

Przepraszam za odświeżenie ale powinno być raczej: [iP.Board 3.x.x] Portal jako strona główna :) Takie dwie poprawki ponieważ:

a) 3.x.x - działa również na 3.1.x

B) główna strona - dziwnie brzmi

Pozdrowienia,

a można poprosić o infrmacje gdzie znajduje się ten plik ?

[edit]

już znalazłem przepraszam za problem

Edytowano przez Maxy

Witam mam problem taki że zrobiłem tak jak napisał Spanner , podmieniłem to ale na gamehub . Strona Główna otwiera się dobrze ale nie działa zakładka z forum , możecie pomóc ? dzięki

Możesz podesłać link bo w ciemno będzie ciężko... może coś innego zepsułeś, bo normalnie to działa bez problemowo

Witam mam problem taki że zrobiłem tak jak napisał Spanner , podmieniłem to ale na gamehub . Strona Główna otwiera się dobrze ale nie działa zakładka z forum , możecie pomóc ? dzięki

Możesz podesłać link bo w ciemno będzie ciężko... może coś innego zepsułeś, bo normalnie to działa bez problemowo

Mam taki sam problem po ustawieniu.

Mam taki sam problem po ustawieniu.

Rozwiązany. W globalTemplate adres zakładki forum należy zmienić na "/index.php?/index"

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Ważne informacje

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies.