Skocz do zawartości
  • Zarejestruj się
Gangst3r

Zakup laptopa - propozycje, oceny i opinie

Polecane posty

Witam ostatnio rozpatruje zakup laptopa tak do pracy (nie gram na laptopach, komputerach, etc. - od tego mam Xbox 360 i PS3). Chciałbym coś sprawnego i funkcjonalnego, pomimo, że w rynku jestem obeznany co nieco, to już troche czasu temu przestałem go śledzić.

Postanowiłem założyć temat, w którym można wymienić się doświadczeniami lub opiniami. Może podam kilka potrzebnych informacji:

Cena: ~2000zł

Marka: Acer, Asus lub Samsung (Alienware nie potrzebuję)

Wyświetlacz: 15,6", najlepiej 17"

RAM: min 2GB

Moc fajnie by starczała na dłuższe lata, a nie żeby po dwóch latach zmieniać, bo komp nie udźwignie programów ;)

Czekam na Wasze informacje ;)

W kwocie do 2k myślę, że może być ciężko znaleźć coś, żeby mocy było na kilka dłuższych lat :) Napewno odradzam Acera, bo są trochę kichowate. Zerknij na jakiegoś HP albo lenovo lub tośkę. Tylko one już mogą być w wyższych kwotach, ale warto trochę dopłacić za jakość...

HP unikam po złych wrażeniach z ich płytami na na układzie GPU od nVidia, gdzie grafiki padały strasznie. Mnie to głównie do programów i przeglądarki, czyli: photoshop, nero, aqq, ipla, i jakiś pakiecik biurowy, do tego najlepiej z możliwością odtwarzania 1080p więc Full HD zapewnione. Całość oparta na W7, czasem też odpalę Ubuntu 12.04 LTS i to wszystko z moich wymagań :p

Na laptopie tylko piszę, przeglądam internet i od czasu do czasu zajmuję się grafiką :p

Też nie miałem przekonania do HP, ale jakiś czas temu kupiłem model biznesowy i jestem bardzo zadowolony.

Nie znam się jakoś bardzo na lapkach więc ciężko mi sypać konkretnymi modelami ale do 2k może być ciężko tym bardziej, że PS jest coraz bardziej wymagający :) i potrzebuje trochę mocy, żeby pracować komfortowo

EEE z tego co ja widzę, to za 1,5k kupuje dobry sprzęt pod Photoshopa CS3 :p

Jak dla mnie 2GB ramu to deko mało dla PS :)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Ważne informacje

W celu świadczenie usług przez nasz Serwis na najwyższym poziomie, w ramach Serwisu wykorzystujemy pliki Cookies (tzw. ciasteczka). Korzystając ze stron Serwisu IPSBEYOND.PL bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Jeżeli nie dokonacie Państwo zmiany ustawień przeglądarki internetowej to wyrażacie zgodę na zapisywanie plików Cookies.