Skocz do zawartości
kris2005a

Dobry i stabilny skrypt newsów

Polecane posty

Witam

Aktualnie programuje nowy system dla swojej strony i potrzebuje dobrego systemu newsów na stronę. Czy ktoś może mi coś polecić, coś zarazem dobrego a też obsługującego polskie znaki?

Jednak ten CCMS jest zbyt niestabilny. Dlatego projektuję własny, skrypty i to porządne na video, screnny (galerie), encyklopedie i profile koncernów już prawie mam gotowe.....

Pz

Witam, jeśli chcesz coś porządnego to lepiej samu napisać, nie spotkałem dobrego skryptu do newsów jeszcze

PSNews jest całkiem niezły ale jego wygląd to porażka. Prawie niemożliwy do zmiany.

Cutenews - też znośny lecz nie można dobrać polskich znaków (trzeba pisać najpierw z krzaczkami a potem wstawić do panelu podczas pisania nowego newsa).

No cóż. Zobaczę, jeszcze co tam na necie jest. A jak nie to spróbuję napisać.

post-274-1248073464,9578_thumb.jpg

Dzięki. Mam taki problem z tabelką po lewej i prawej stronie.....

Wiesz może jak zmienić ten kod, żeby to nie było takie rozjechane?

O to i kod (prosty):

<div style="width:60%; float: left;">

<table>

<tr><td>

</td> </tr>

</table>

</div>

<div style="width:40%; float: right;">

<table>

<tr> <td>

</td> </tr>

</table>

</div>

rozjechane w sensie, żeby nie było takiego odstępu między nimi ??

jeśli tak to daj w <table> jeszcze dodatkowo width="100%"

Dokładnie o to chodziło... Dziękuje :D

Teraz męczę się nad wyszukiwarką na stronę. Zupełnie nie wiem jaką można tam wstawić. Google odpada. Chciałbym, żeby przeszukiwała frazy na stronie! Czy znasz takową wśród gotowców czy też podejmiesz się płatnego zlecenia i zaprojektujesz?

Jeśli chodzi o samą wyszukiwarkę bo to jest dość proste zadanie :) zakładasz index fulltextowy na pola w obrębie danej tabeli po których chcesz szukać i używasz match i against w SQL przykładowy kurs: http://blog.surma.be/2008/05/wyszukiwanie-w-bazie-mysql-wykorzystujace-indeksy-fulltext/ jak coś to pytaj śmiało

Dzięki, później spróbuję to zrobić :D Tak przy okazji WSZYSTKIEGO NAJ NAJ NAJ :D

Wyszukiwarkę w bazie danych zaprojektowałem ale niestety to nie o taką mi chodziło. Swój nowy cm's projektuje na plikach tekstowych, poza galerią i potrzebuję wyszukiwarki szukającej danej frazy w systemie psnews głównie. Czy umiałbyś taką zrobić?

jeśli ma być wyszukiwarka, to pliki są złym pomysłem, bo będzie trzeba otwierać każdy plik z osobna i szukać przy użyciu php'a co nie jest bardzo efektywnym rozwiązaniem

Akurat skrypt psnews zatwierdza newsy i umieszcza w jednym pliku news.txt, wszystkie są tutaj :D . Więc takie rozwiązanie jest nawet chyba lepsze niż kilka tabel w bazie. Umiałbyś taką tekstową wyszukiwarkę do strony zaprojektować?

O to prawie dokończona strona z newsami. Prawie gotowa jest galeria, strona startowa gotowa, dział download gotowy, forum gotowy. Zostało jeszcze zaprojektowanie 3 działów - video, encyklopedia (opisy gier) i artykuły ale już skrypty pod to są prawie gotowe.

post-274-1248186343,3379_thumb.png

jeśli chodzi o wyszukiwanie to wg. mnie najpierw musiałbyś pobrać każdy news do osobnego pola tablicy, a następnie wyszukać w tej tablicy. Bo jeśli wczytasz plik file_get_contentsi użyjesz jakiegoś eregi czy preg_match_all to oprócz tekstu będziesz musiał jeszcze jeszcze się męczyć ze znalezieniem informacji jaki to wpis.

Jeśli chodzi o projektowanie bazy danych to czemu kilka tabelek ?? do samych newsów jest potrzebna jedna tabelka, chyba, że mają być pogrupowane na kategorie no to wtedy 2 tabelki i tyle. nic więcej nie będzie potrzebne, a baza danych będzie lepszym rozwiązaniem niż pliki

No cóż. Spróbuję. Ale wyszukiwarkę, zrobię na końcu jak wszystko będzie gotowe.....

Teraz zrobiłem archiwum do systemu newsów. Wystarczyło przerobić show.php i zapisać jako inny plik a następnie dopasować linki etc.....

Tak czy inaczej dzięki za porady :D

Strona może do piątku ruszy :D

a ja mam problem z newsami po zmianie silnika na stronie, wysypuje mi sie "include" a wczesniej tego problemu nie bylo, czy to moze byc przyczyna przejscia z php4 na php5 ?

Witaj,

odpowiem tak: To zależy :)

wszystko zależy czy skrypt był napisany tylko pod php4 wtedy po przejściu na php5 się wysypie, czy np. jest jakaś inna przyczyna. Obawiam się niestety że jedyną słuszną przyczyną jest to, że skrypt był napisany pod php4 i nie działa pod nowszą wersją

powiem tak, na swoim domowym komputerze zainstalowalem oprogramowanie "Krasnal-SERV 2.7-4" gdzie w sklad wchodzi:

• Apache 1.3.31,
  • PHP 4.3.9
  • PHP 5.0.2
  • MySQL 3.23.58
  • ActivePerl 5.6.1.628
  • phpMyAdmin 2.6.0 pl2
  • SQLiteManager 1.0.1
  • CesarFTP 0.99g
  • WebAlizer 2.1
  • Free SMTP Server

bo na domowe warunki wystarczalo mi to na edycje stron i sprawdzanie poprawnosci.

Jak widac zawiera php5 i w domu z "include" nie mam zadnych problemow, wyswietla wszystko tak jak powinno, jedyny problem jest na klubowym serwerze.

ale jest tutaj także php 4 :) czy w krasnalu domyślnym interpreterem jest php5 ? jaki wygląda ścieżka w includzie? jaki masz błąd ?

to jest to co mi sie na stronie pokazuje:

Warning: include(quicknews/news.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /virtual/pl/h2/vkp/de/news.php on line 151

Warning: include(quicknews/news.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /virtual/pl/h2/vkp/de/news.php on line 151

Warning: include() [function.include]: Failed opening 'quicknews/news.php' for inclusion (include_path='.:/usr/lib64/php5:/usr/share/pear:/usr/share/php:/usr/share/php5:/usr/share/php/smarty') in /virtual/pl/h2/vkp/de/news.php on line 151

to błąd wskazuje że plik nie istnieje :) sprawdź wielkość znaków w nazwach plików/katalogów jak wpisałeś w include, a jak jest w rzeczywistości. zobacz także czy pliki znajdują się w prawidłowym położeniu względem danego katalogu. jeśli np. plik index.php includuje quicknews/news.php to zobacz czy w indeksie masz:

include('quicknews/news.php');[/code] czy
[code]
include('./quicknews/news.php');
prawidłowa jest postać 2. bo pierwsza czasami rodzi problemy. ewentualnie można użyć pełnej ścieżki tzn.

include('/virtual/pl/h2/vkp/de/quicknews/news.php');[/code]

chyba jednak nie tu bedzie mi szukac bledu, po zmianie jaka zaproponowales dostalem cos takiego:

Warning: include() [function.include]: SAFE MODE Restriction in effect. The script whose uid is 10179 is not allowed to access /virtual/pl/h2/vkp/de/quicknews/news.php owned by uid 10161 in /virtual/pl/h2/vkp/de/news.php on line 152

Warning: include(/virtual/pl/h2/vkp/de/quicknews/news.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /virtual/pl/h2/vkp/de/news.php on line 152

Warning: include() [function.include]: SAFE MODE Restriction in effect. The script whose uid is 10179 is not allowed to access /virtual/pl/h2/vkp/de/quicknews/news.php owned by uid 10161 in /virtual/pl/h2/vkp/de/news.php on line 152

Warning: include(/virtual/pl/h2/vkp/de/quicknews/news.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /virtual/pl/h2/vkp/de/news.php on line 152

Warning: include() [function.include]: Failed opening '/virtual/pl/h2/vkp/de/quicknews/news.php' for inclusion (include_path='.:/usr/lib64/php5:/usr/share/pear:/usr/share/php:/usr/share/php5:/usr/share/php/smarty') in /virtual/pl/h2/vkp/de/news.php on line 152

wiec blad podejrzewam bedzie gdzie w skrypcie dla php5

w krasnalu na komputzerze domowym zmienilem domyslnie php4 na php5 i tez jest ok

Błąd nie leży w wersji php, pierwszy błąd mówi o tym, że próbujesz dołączyć plik, do którego nie masz praw, ponieważ jest "innego" właściciela w systemie plików, natomiast drugi błąd mówi, że nie ma takiego pliku lub katalogu jaki chcesz dołączyć

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Ważne informacje

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies.