Skocz do zawartości

Polecane posty

Dla wszystkich zainteresowanych modyfikacją przyjaznych linków na forum IPB przygotowałem ciekawy artykuł, dzięki któremu stworzycie dużo lepsze adresy WWW od tych domyślnie proponowanych przez Invision Power.

Jest to już druga wersja przyjaznych linków, w której starałem się maksymalnie skrócić adresy generowane przez forum tak, aby najważniejsza treść znalazła się na początku adresu, a nie jak domyślnie po słowie /forums/ID czy /topics/ID.

Kilka zmian dotyczy przekierowania 302, które uważam za zły pomysł. Dokonałem korekty dla linków na stronie głównej, aby były szybciej księgowane i mogły się znaleźć w wynikach wyszukiwarki(direct link zamiast 302). Również koncepcja podlinkowania wewnątrz forum uległa lekkiemu liftingowi, tak aby znalazło się więcej linków przychodzących do tematów z różnych miejsc forum(profili użytkowników) i tam się znalazło 301 zamiast 302.

Nowa koncepcja została przetestowana i pozytywnie przeszła wszystkie możliwe trudności i błędy. Zmiany powinny przynieść efekty bardzo szybko tylko w przypadku for już istniejących z przyjaznymi linkami(niezależnie czy v.1.0 czy FURL domyślny) trzeba osobno zrobić .htaccess aby przekierować ruch ze starych odnośników do nowych.

Czytaj: Optymalizacja SEO forów IPB v.2.0 czyli przyjazne linki jakich dotąd nie było

ps. Pomimo, że nie umieszczam tutaj całego artykułu, uważam za warto go zamieścić, ponieważ praktycznie nie ma ciekawych publikacji odnośnie modyfikacji FURL dla IPB poza supportem Rosjan i ich problemów z cyrylicą. Ponadto vBulletin idzie podobnym torem, a vB SEO już od dawna z powodzeniem stosuje podane w artykule tricki.

• Like 1

Witaj,

temat przeniosłem ponieważ to nie jest artykuł a tylko zajawka przekierowująca do Twojego serwisu

Dokładnie artykuł jak zwykle świetny i tylko zachęca do aktualizacji do wersji 3.3.3, ale tym samym jak zwykle linkuje do Twojego forum. Dziękuję za niego, bo przyda się nie tylko mnie, ale fajnie by było gdybyś je zamieścił na forum ;)

Jak widać w IPB 3.4 pojawiły się polskie znaki diakrytyczne - cud czy błąd IPS-u, w każdym razie cieszę się, że zostało to zrealizowane. Kto wie, może w którejś tam częsci wszystkie moje postulaty w końcu zrobią póki co pozostaje mi mile poinformować, że projekt IPB SEO by Makensis doczekał się potężnej aktualizacji!!! Między innymi o:

Ponadto:

Edytowano przez makensis

Cud, bo pisałem do nich, czy to jest błąd, czy celowo, to odpisali że celowo ;)

Stracili zainteresowanie z Rosji i innych krajów azjatyckich, więc musieli się odbić jakoś. Teraz ipbmafia.ru znów działa na cyrylicy w tytułach i na najnowszej wersji IPB. Wcześniej mieli kompletnie usunięte znaki z tytułów, więc każdy wyglądał tak /topics/xxx/, gdzie xxx to id tematu.

Edytowano przez makensis

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Ważne informacje

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies.