Skocz do zawartości
  • 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Gangst3r

Improved Avatars v1.1.7

Pytanie

Gangst3r    88

Witam,

Mam problem z działaniem hook'a Improved Avatar v1.1.7. Otóż o ile dodawanie avatara z adresu url lub z komputera działa poprawnie to już dodawanie go z sieci Xbox Live nie. Informacje pobiera poprawnie tylko z niewiadomych przyczyn dodaje na koniec adres ?_r=0 , przez co link staje się niepoprawny. Na wersji 3.2.3 działało wszystko ok, natomiast po aktualizacji do wersji 3.3.2 już zaczęły się problemy. Autor (o ile tak go można nazwać) olał temat supportu, ponieważ tylko skopiował i usprawnił delikatnie upadły niegdyś mod na forum IPS-u.

Przykład:

Poprawny link (przykład):

[color=#000000]http[/color][color=#666600]:[/color][color=#880000]//avatar.xboxlive.com/avatar/Gangst3r PL/avatarpic-l.png[/color]
Link po wypełnieniu rubryki nazwą konta Xbox Live improved avatar:
[color=#000000]http[/color][color=#666600]:[/color][color=#880000]//avatar.xboxlive.com/avatar/Gangst3r PL/avatarpic-l.png?_r=0[/color]

Dodam, że pozostałe opcje dodawania avka z: Gravatar, Facebook, Twitter działają poprawnie.

Proszę bardzo o pomoc z tym hookiem. Pozdrawiam!

9 odpowiedzi na to pytanie

Polecane posty

• 0
Spanner    4236

Ale jak wygląda kod tego dodatku? bo po samym kodzie, który wkleiłeś wyżej nie jestem w stanie nic pomóc, chyba, że powiedzieć w którym miejscu dodawane jest ?_r=0 do linku awatara

Z innymi serwisami jest ok, bo one pozwalają na przesyłanie dodatkowych ciągów w linkach :)

Edit. PS jak uzywasz 3.3.x to zaktualizuj sobie w profilu wersję.

• 0
Gangst3r    88

Dzięki Spanner za odpowiedź, już się poprawiam.

Po włączeniu moda ustawiam pobierani Avatara z sieci Xbox Live, gdzie w opcji zmień zdjęcie pojawia się dodatkowe pole (po wyboru avka z komputera i linka).

Wklepuje nick z Xbox Live, np. Gangst3r PL i pobiera go w formacie:

http://avatar.xboxlive.com/avatar/Gangst3r%20PL/avatarpic-l.png

ale teraz po aktualizacji do 3.3.2 z 3.2.3 na koniec linka dodaje mi ten ciąg znaków ?_r=0, przez co link wygląda tak:

http://avatar.xboxlive.com/avatar/Gangst3r%20PL/avatarpic-l.png?_r=0

i tym samym staje się nieczytelny, bo adres do obrazka jest niepoprawny.

• 0
Spanner    4236

To ?_r=0 zostało dodane po to, aby po zmianie zdjęcia było ono odświeżane, bo przeglądarki często trzymają cache tego.

Musisz w pliku: /admin/sources/base/ipsMember.php znaleźć:

/* Add RND bit to prevent CDN caching */
$member['pp_thumb_photo'] = ( strstr( $member['pp_thumb_photo'], '?' ) ) ? $member['pp_thumb_photo'] : $member['pp_thumb_photo'] . '?_r=' . intval( $member['pp_profile_update'] );
$member['pp_main_photo'] = ( strstr( $member['pp_main_photo'] , '?' ) ) ? $member['pp_main_photo'] : $member['pp_main_photo'] . '?_r=' . intval( $member['pp_profile_update'] );[/code] i zamienić na:
[code]/* Add RND bit to prevent CDN caching */
$member['pp_thumb_photo'] = ( strstr( $member['pp_thumb_photo'], '?' ) ) ? $member['pp_thumb_photo'] : $member['pp_thumb_photo'];
$member['pp_main_photo'] = ( strstr( $member['pp_main_photo'] , '?' ) ) ? $member['pp_main_photo'] : $member['pp_main_photo'];
oraz znaleźć:
$rnd = ( $noCache === true ) ? "?_r=" . md5( uniqid() ) : '';
i zamienić na:
$rnd = '';

• 0
Gangst3r    88

Dzięki wielkie to działa!!! A ja szukałem winy w modzie, choć wiadomo było, że to wina leży po stronie skryptu, bo zaszły zmiany, ale nie wiedziałem co, gdzie i jak :D Dzięki jeszcze raz wielkie!

• 0
Gangst3r    88

Hmmm tylko teraz coś nawala js, bo po wklepaniu nicka nie chce mi zamknąć okno popup po kliknięciu w Zatwierdź :P Ikonka odświeżania pojawia się u góry forum, ale na sekundę :P

Dodam, że inne opcje działają i po kliknięciu w Zatwierdź zapisuje się dokonany wybór :P

• 0
Gangst3r    88

Sorki za post pod postem, ale za szybko znika opcja edycji ;)

Dodam, że po zmianie nazwy tego ciągu znaków pliku: improvedAvatars_library_member_photo_b96973cbc5335d1aa00ca912c6ce4d8.phpna np. improvedAvatars_library_member_photo_2c384efd20295d2ac8da50f62f8dd818.php okienko się zamyka, ale obrazki nie ładują się i zostają poprzednie.

• 0
Spanner    4236

ale ten plik gdzie się znajduje? ten plik jeśli jest w /hooks/ to ok. Jaki błąd js'a jest coś się w przeglądarce wyświetla? za mało informacji podałeś, zebym pomógł.

• 0
Gangst3r    88

Problem rozwiązany - usnąłem badziewie z forum.

Po wielu próbach i testach stwierdziłem łącznie z użytkownikami, że najlepszym rozwiązaniem tego problemu, będzie całkowite usunięcie tego dodatku. Szkoda nerwów.

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Ważne informacje

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies.