Jump to content

Recommended Posts

Witam. Mam duży problem z forum otóż wszystkie polskie znaki wyświetlane w bazie są pokazywane normalnie natomiast na forum pokazują sie pytajniki pomocy ! Apropo kodowanie bazy to UTF8 i forum też.

Edited by Sajmon

Nowe forum, czy po przenosinach? Czy kodowanie znaków w połączeniu z bazą to też utf8? czy po napisaniu nowego posta też jest taki problem?

Tak po przenosinach(raczej po konwersji z phpbb2 na ipb 3.2), były krzaczki i edytowałem to przez backup w notatniku. W spolszczeniu mam ustawione utf8 i w bazie tabele mają kodowanie utf8.

Edited by Sajmon

Jako że editnąć nie moge, po napisaniu nowego posta nie ma problemu. Wie ktoś może o co chodzi ?

Witam,

baza została źle przeniesiona. Możesz albo:

1. ręcznie edytować wszystkie posty i poprawić

2. spróbować ponownie zaimportować bazę.

To że w pliku z kopią bazy dałeś kodowanie na utf-8 to jeszcze nic nie daje, bo jeśli zapisałeś ten plik także z kodowaniem utf-8 to plik posiada zwykłe znaki ąść itp. Aby to poprawnie działało znaczki muszą być utf-8 a kodowanie pliku na ascii wtedy będziesz miał poprawnie zakodowane krzaczki

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

W celu świadczenie usług przez nasz Serwis na najwyższym poziomie, w ramach Serwisu wykorzystujemy pliki Cookies (tzw. ciasteczka). Korzystając ze stron Serwisu IPSBEYOND.PL bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Jeżeli nie dokonacie Państwo zmiany ustawień przeglądarki internetowej to wyrażacie zgodę na zapisywanie plików Cookies.