Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Spanner

[Artykuł/Tutorial] Jak sprawdzić poprawność kopii bezpieczeństwa

Polecane posty

Spanner    4248

Aby sprawdzić, czy wykonana kopia bezpieczeństwa naszej bazy forum zawiera wszystkie dane należy w pierwszej kolejności wykonać kopię bazy np. zgodnie z [Artykuł/Tutorial] Jak stworzyć kopię bazy a następnie:

• Jeśli baza nie jest duża tzn rozmiar pliku SQL nie przekracza 50MB należy otworzyć ten plik np. w notepad++ przejść na sam koniec pliku i zobaczyć, czy nasz plik zawiera coś takiego jak:

--
    -- Struktura tabeli dla `ibf_warn_logs`
    --

DROP TABLE IF EXISTS `ibf_warn_logs`;
    CREATE TABLE IF NOT EXISTS `ibf_warn_logs` (
    `wlog_id` int(10) NOT NULL auto_increment,
    `wlog_mid` mediumint(8) NOT NULL default '0',
    `wlog_notes` text,
    `wlog_contact` varchar(250) NOT NULL default 'none',
    `wlog_contact_content` text,
    `wlog_date` int(10) NOT NULL default '0',
    `wlog_type` varchar(6) NOT NULL default 'pos',
    `wlog_addedby` mediumint(8) NOT NULL default '0',
    PRIMARY KEY (`wlog_id`)
    ) ENGINE=MyISAM DEFAULT CHARSET=utf8 AUTO_INCREMENT=1 ;

--
    -- Zrzut danych tabeli `ibf_warn_logs`
    --[/sql]

oczywiście po tym mogą być wpisy dotyczące ostrzeżeń użytkowników.

• Jeśli nasza baza jest duża po zalogowaniu się do phpMyAdmina zobaczymy coś takiego:
    sqlCreateDump-3.png

Kolumna rozmiar odpowiada za informacje na temat rozmiaru bazy danych, ale jest jedno małe ale ... mianowicie testowałem to na kilku serwerach i nie wiem od czego to zależy (przypuszczam, że jakieś ustawienia serwera) ale na niekiedy jest tak, ze plik *.sql zawierający kopię naszej bazy zajmuje mniej więcej tyle ile pisze w phpMyAdminie w tym wypadku 8,5MB lub w tych okolicach, a przy większych bazach rozmiar pliku może być nawet 2 krotnie większy niż rozmiar podany w phpMyAdminie
  • [size=4][b][color=#FF0000]Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania artykułu w szczególności na innych forach bez zgody autora[/color][/b][/size]

pio72    26
Aby sprawdzić, czy wykonana kopia bezpieczeństwa naszej bazy forum zawiera wszystkie dane należy w pierwszej kolejności wykonać kopię bazy np. zgodnie z [Artykuł/Tutorial] Jak stworzyć kopię bazy a następnie:

• Jeśli baza nie jest duża tzn rozmiar pliku SQL nie przekracza 50MB należy otworzyć ten plik np. w notepad++ przejść na sam koniec pliku i zobaczyć, czy nasz plik zawiera coś takiego jak:

--
    -- Struktura tabeli dla `ibf_warn_logs`
    --

DROP TABLE IF EXISTS `ibf_warn_logs`;
    CREATE TABLE IF NOT EXISTS `ibf_warn_logs` (
    `wlog_id` int(10) NOT NULL auto_increment,
    `wlog_mid` mediumint(8) NOT NULL default '0',
    `wlog_notes` text,
    `wlog_contact` varchar(250) NOT NULL default 'none',
    `wlog_contact_content` text,
    `wlog_date` int(10) NOT NULL default '0',
    `wlog_type` varchar(6) NOT NULL default 'pos',
    `wlog_addedby` mediumint(8) NOT NULL default '0',
    PRIMARY KEY (`wlog_id`)
    ) ENGINE=MyISAM DEFAULT CHARSET=utf8 AUTO_INCREMENT=1 ;

--
    -- Zrzut danych tabeli `ibf_warn_logs`
    --[/sql]

oczywiście po tym mogą być wpisy dotyczące ostrzeżeń użytkowników.

• Jeśli nasza baza jest duża po zalogowaniu się do phpMyAdmina zobaczymy coś takiego:
    sqlCreateDump-3.png

Kolumna rozmiar odpowiada za informacje na temat rozmiaru bazy danych, ale jest jedno małe ale ... mianowicie testowałem to na kilku serwerach i nie wiem od czego to zależy (przypuszczam, że jakieś ustawienia serwera) ale na niekiedy jest tak, ze plik *.sql zawierający kopię naszej bazy zajmuje mniej więcej tyle ile pisze w phpMyAdminie w tym wypadku 8,5MB lub w tych okolicach, a przy większych bazach rozmiar pliku może być nawet 2 krotnie większy niż rozmiar podany w phpMyAdminie

[size=4][b][color=#FF0000]Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania artykułu w szczególności na innych forach bez zgody autora[/color][/b][/size]

Sprawdziłem, mam tak....wielkie dzięki :)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Ważne informacje

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies.