Skocz do zawartości

Polecane posty

Witam, w jaki sposób najłatwiej robić kopie bezpieczeństwa bazy danych naszego forum?

Proszę ewentualnie o małą instrukcje.

Zaloguj się do PhpMyAdmina

PhpMyAdminie należy przejść do zakładki Eksport, w oknie wybierz wszystkie tabele naciskając na Zaznacz wszystkie.

Następnie zaznaczyć checkbox w pozycji Zapisz jako plik oraz wybrać jedną z typów kompresji i zatwierdzić wszystko naciskając button Wykonaj co rozpocznie wykonywanie zrzutu bazy danych SQL na dysk twardy komputera.

Zaloguj się do PhpMyAdmina

PhpMyAdminie należy przejść do zakładki Eksport, w oknie wybierz wszystkie tabele naciskając na Zaznacz wszystkie.

Następnie zaznaczyć checkbox w pozycji Zapisz jako plik oraz wybrać jedną z typów kompresji i zatwierdzić wszystko naciskając button Wykonaj co rozpocznie wykonywanie zrzutu bazy danych SQL na dysk twardy komputera.

Bardzo dziękuję. A jaki powinien miec rozmiar, wagę taki rar ściągnięty? Tak mniej więcej oczywiście..

bo u mnie ma rozmiar:1,07 MB (bajtów: 1 130 738) a po rozpakowaniu : 17,2 MB (bajtów: 18 118 792)

Edytowano przez pio72

rozmiar bazy zależy od ilości postów, userów itp. wieczorem napisze tutorial jak tworzyć porządne kopie bazy, tak, aby bez problemowo można było je przywrócić i postaram się opisać jak stwierdzić jaki powinna mieć baza danych

rozmiar bazy zależy od ilości postów, userów itp. wieczorem napisze tutorial jak tworzyć porządne kopie bazy, tak, aby bez problemowo można było je przywrócić i postaram się opisać jak stwierdzić jaki powinna mieć baza danych

Wielkie dziekuję, Panowie wasza pomoc jest nieoceniona :) Super robota.

Witam :)

dziś przyszłam aby zapytać o to samo, i dowiedzieć się jak zrobić taką kopie zapasową :), więc i ja bardzo podziękuje bo skorzystam z tych informacji.Tylko nurtuje mnie jedno pytanie skąd będe miała pewność że dana kopia została przezemnie prawidłowo zrobiona i zawiera wszystkie posty , oraz czy moge to spokojnie nagrac sobie na płytke aby to gdzies przechowywać a nie na lapku ? :rolleyes:

co do nagrania kopi, to oczywiście możesz nagrać na dvd/cd, na jakiś pendrive dysk przenośny, czy gdziekolwiek będziesz chciała. Jeśli chodzi o sprawdzenie poprawności kopii, to jeśli wykonałaś wszystko tak jak było w artykule to masz 100% gwarancji że wszystko jest ok.

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Ważne informacje

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies.