Skocz do zawartości
  • 0
Staszek

Ustawienia bazy MySQL

Pytanie

Tak mnie zastanawia jakie są według was najlepsze ustawienia bazy mysql dla forum IP.B, gdy forum jest wielojęzyczne (języki europejskie)?

Jaką najlepiej ustawić metodę porównywania napisów i kodowania? Wiem, że powinno być jednolite, ale nic poza tym ;)

8 odpowiedzi na to pytanie

Polecane posty

• 0

Witaj,

ja osobiście tworząc strony w wielu językach, a zawsze swoje strony staram się tworzyć w 2 językach angielskim i polskim używam kodowania utf-8. To jest uniwersalne i jeśli tylko nie masz zamiaru robić strony w języku chińskim to utf-8 (utf8_general_ci metoda porównań w bazie danych) w zupełności Ci wystarczą.

• 0

Niestety muszę odgrzebać temat.

Robiąc rutynowego backupa forum postanowiłem go sobie wgrać na localu by mieć "żywsze" forum testowe, niestety padło mi kodowanie polskich znaków. Nie mam koncepcji dlaczego tak się stało. Na serwerze metode porównywaniu napisów mam utf8_general_ci, a przy imporcie do siebie wybrałem też kodowanie utf8.

• 0

musisz się pobawić, czasami przy imporcie ja osobiście daję ASCII i działa kodowanie. Zazwyczaj problem wynika np. z różnych wersji mysqldump, który różnie zapisuje znaki. Jest na to metoda :D konsola :)

• 0

Zaczęło działać dla polskiego to padło dla hiszpańskiego ehh :P

Dodał byś jakieś szczegóły w sprawie tej konsoli?

• 0

ale to konsola linuxa, ewentualnie mysql jeśli masz dostęp. Ale jeśli bazę potrzebujesz do użytku prywatnego na localu to można olać

• 0

Mam dostęp do konsolki linuksa, a co użytkowania bazy to boję się poprostu, że gdybym musiał wgrać bakupa to padnie całe kodowanie postów na forum. Lepiej zapobiegać niż leczyć ;)

• 0

no to jak masz dostęp to poczytaj sobie o mysqldump z konsoli jak się robi. Ja tylko takie kopie robię i nie miałem problemów jeszcze z kodowaniem

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Ważne informacje

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies.