Skocz do zawartości
Sorael

Atakujace boty

Polecane posty

Witam

Od jakiegos czasu boty rejestruja mi konta na forum. Jedne potwierdzaja rejestracje e-mail, inne sa vaildating. Czy jest inne rozwiazanie niz upgrade wersji IPB??

Witam,

jaki adres e-mail stosują. Chodzi mi o końcówkę po @.

Pozdrawiam

Roki

gmail.com - najwięcej

aol.com

hotmailspot.co.cc

mail.ru

net.pl

Różne końcówki.

Jest to trochę dla mnie dziwne, bo nigdy nie spotkałem się z tym, aby boty atakowały z tak wielu końcówek. Może nie są to boty, lecz zwykli użytkownicy. Po czym sądzisz, że są to boty?

Bo już kiedyś miałem boty na forum dawno i wiem,że podają egzotyczne dane jak Jamaica, Canada itd i wysyłają linki w statusach. Widać gołym okiem czy user czy boot. Jedynym wyjściem raczej będzie upgrade forum...

Atakują bo miałem to samo na swoim forum. Masz 2 wyjścia włączyć SMS, zbanować te domeny, których zwykli użytkownicy nie używają i tyle.

Atakują bo miałem to samo na swoim forum. Masz 2 wyjścia włączyć SMS, zbanować te domeny, których zwykli użytkownicy nie używają i tyle.

Włączyć SMS ? Masz na myśli aktywację poprzez sms?

głupi jestem xD, ale już czegoś nowego się nauczyłem ;o Okey, nie spamuję już w tym temacie

Ale miej także na uwadze to, że będziesz musiał robić skin od nowa, bo ten, który masz na pewno nie będzie pasował. Najlepiej byłoby jakbyś włączył sobie opcje SMS i poczekał na efekty tego dodatku. Jeśli to nie pomoże, to kopia zapasowa z FTP i MySQL. Zanim zaczniesz przemianę z 3.1.4 na 3.2.0, to zobacz najpierw czy nie będziesz miał tego samego problemu co ja, tzn. brak wolnej pamięci. Taki błąd może wywalić Ci podczas instalacji z 3.1.x do 3.2.x. Ten błąd występuje jedynie podczas wgrywania paczek językowych, więc jeśli twój VPS jest jeszcze za słaby, to radziłbym darować sobie podmianę.

ACP -> System -> Diagnostics - Na samym dole będziesz miał wyciąg z polecenia top, a 1 wyżej będziesz miał dostępną pamięć serwera. Jeśli tu masz ze 100MB, to możesz bez problemu robić upgrade.

Tak z ciekawości się spytam. VPS'a masz w OVH?

Nigdy nie włączałem opcji sms, może ktoś powie co i jak ?

VPS serwerowany jest w OVH, 2 GB ram, także z tym problemu nie ma.

SMS uaktywniasz w ustawieniach, ale musisz mieć aktywną licencję, żeby to działało

Niestety nie przedłużałem, planuję to zrobić przy aktualizacji forum. Dzięki za informację.

Wprowadziłem prosty system pytań i odpowiedzi typu 2+2 = 4. Zobaczymy jaki to przyniesie rezultat.

Aż dziw, że nikt Ci tego nie zaproponował.

Ja włączyłem u siebie kilka miesięcy temu Drop Down Box 8+7=? Od tego momentu boty się nie rejestrują, nie potrafią obejść tak banalnego pola.

Te boty się rejestrują, jakiś czas są "cicho" a później się "aktywują" i spamują działy. Musisz je wykosić ręcznie aby nie zaspamowały w przyszłości forum, zapewne mają zagraniczne IP, najczęściej proxy oraz bzdety wpisane w polach profilu.

Podepnę się. Jak mam pytanie: adres naszego forum. I chciałam się upewnić, czy wg. Was moje pytanie jest dobrym zabezpieczeniem, bo widzę, że większość daje zadania matematyczne.

To nie ma większego znaczenia, bot nie umie czytać ani liczyć i nie programuje się ich pod tym kątem.

Możesz sobie dać np "Jak ma na imię Ala" i też nie obejdzie.

OVH.pl ma pytanie: "Jak miała na imię Kasztanka, koń Piłsudskiego", mają takie pytanie od lat :D

Edytowano przez Kombajn

Aż dziw, że nikt Ci tego nie zaproponował.

Ja włączyłem u siebie kilka miesięcy temu Drop Down Box 8+7=? Od tego momentu boty się nie rejestrują, nie potrafią obejść tak banalnego pola.

Te boty się rejestrują, jakiś czas są "cicho" a później się "aktywują" i spamują działy. Musisz je wykosić ręcznie aby nie zaspamowały w przyszłości forum, zapewne mają zagraniczne IP, najczęściej proxy oraz bzdety wpisane w polach profilu.

Najważniejsze aby to rozwiązało mój problem. W ciągu kilku dni okażę się czy wprowadzenie tego systemu pomoże.

Witam,

ale ten system liczb jest stały czy zmienny? Bo jeśli zmienny, to wypadałoby zrobić 2 cyfrowy wynika, aby szansa trafienia była jak najmniejsza. Ja bym jeszcze zrobił tak, że po 2-3 nie udanych próbach logowania zbanować IP (zablokować możliwość rejestracji na godzinę lub dwie). To także powinno pomóc. Ja u siebie co 7 dni kasuję konta nie aktywowane, a większość botów na tym poziomie zostaje, więc problemów nie ma później z nimi. Z resztą... U mnie jako Oczekujący można tylko w dziale Support pisać.

Pozdrawiam

Roki

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Ważne informacje

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies.