Skocz do zawartości
Roki

Brak możliwości wgrania spolszczenia

Polecane posty

Witam,

mam problem z wgraniem spolszczenia. Gdy wgrywałem "All in-one" wywalił mi błąd, to samo mam jak wgrywam z pojedynczych paczkę core.

Fatal error: Out of memory (allocated 27262976) (tried to allocate 3672755 bytes) in /home/sunny/public_html/board/ips_kernel/classXML.php on line 557

Posiadam serwer VPS i mój limit memory to 128MB, więc nie powinno być żadnych problemów. Czyżby serwer był za słaby? Dostępne mam 256 MB RAM, więc mogę podnieść ten limit, jeśli o to chodzi...

@EDIT: Zmieniłem adres strony internetowej mojego forum i forum informuje mnie o braku licencji. Licencje mam, ale ze starym adresem forum. Co mam zrobić, aby forum nie krzyczało na ten temat?

Pozdrawiam

Roki

Edytowano przez Roki

Temat dotyczący spolszczenia był wałkowany na forum przynajmniej 5 razy...

Wgrywaj modułami lub skombinuj od kogoś folder z plikami i wklej do cache/lang_cache/

Ale mi chodzi o to, że występuje mi ten błąd. Spolszczenie swoją drogą. Ten błąd może się jeszcze w przyszłości pojawić, jak jakiś użytkownik zuploaduje coś na forum.

Błędu nie przeskoczysz. Przy wgrywaniu załączników to się nie pojawi, ponieważ załączniki są wgrywane i tyle, a spolszczenie jest jeszcze dodatkowo rozpakowywane i obrabiane. Najlepiej wgrywaj sobie pojedyncze pliki i będzie dobrze.

Chciałem wgrać pojedyncze, ale przy core mi wywala ten błąd, co przy All in-one

Jak ktoś masz czysty lang z 3.2.0, to byłbym wdzięczny za udostępnienie go.

Edytowano przez Roki

Jeszcze jedna sprawa nie została rozwiązana, a mianowicie nowy adres forum i rzekomy brak licencji. Ktoś jest w stanie wytłumaczyć mi na czym rzecz polega? Nadal proszę o paczkę językową - post wyżej.

Co do braku licencji. to jeśli zmieniłeś adres to najlepiej w acp usuń klucz licencji i wpisz jeszcze raz a problem zniknie. Zaktualizuj sobie w profilu wersję forum, bo ja cały czas myślałem, że o 3.1.x Ci chodzi.

Poprawiłem na 3.2.x... Ponownie dodałem kod, a mimo to poniżej w adresie domeny mam stary adres forum, ale mimo to mam dostęp do ostatnich newsów, które zostały opublikowane. Wracając do sprawy tego błędu... Co powoduje taki błąd? I czy jest możliwość pozbycia się go? Mam dostęp do wszelkich konfiguracji serwera Apache, MySQL, etc.

Edytowano przez Roki

to jeśli się nic nie zmienia to można nie zwracać na to uwagi. Jeśli chodzi o błąd to trzeba zwiększyć limit pamięci w php.ini

Zwiększam limit przy użyciu cPanel. Zmieniam tą wartość, a potem sprawdzam ją za pomocą zapytania php i jest tam faktycznie tak napisane. Zwiększyłem limit z 128M do 200M i nic nie pomogło... Nadal ten sam problem co wcześniej. Nadal poszukuje kogoś, kto ma spolszczoną wersję 3.2.0, bo problem mam nadal i stoję przez to w miejscu.

Coś masz nie tak z serwerem. Jak 200MB jest za mało. Ja to spolszczenie wgrywam na 168MB bez problemowo. Nie próbowałem na mniejszym rozmiarze, ale pewnie też się da.

Spanner,

gdybyś miał chwilę i dałbyś rade zobaczyć konfiguracje php, to byłbym wdzięczny. Prześle Ci na PW link do konfiguracji phpinfo()

Wpadłem jeszcze na jedną informację, a mianowicie limity.

IP.Board: > System > Diagnostics

Aktualne obciążenie serwera 0.21

Całkowita pamięć serwera 234 MB

Dostępna pamięć serwera 31 MB

Czy to ma wpływ na możliwość wgrania spolszczenia?

Ostatnim razem miałem 8 MB, później, 20 MB. Zależy jak się odświeży.

tak ma wpływ. Bo jeśli masz dostępne 20MB pamięci na serwerze to php nie przerobi Ci dużego pliku

Aha, czyli mam rozumieć to tak. Serwer ma 234MB dostępnego. System zabiera 200MB, więc dla PHP zostaje 34MB. To oznacza, że obecnie limit wynosi 34M. Zmiana wartości z 128M na 200M nie pomoże, bo fizycznie takiej pamięci nie jest w stanie zapewnić. To tłumaczy wszystkie problemy jakie powstały. Pozostaje mi jedynie wzmocnić jednostkę i mieć nadzieje, że będzie dobrze :)

Tak przynajmniej wynika z tych danych, które zaprezentowałeś :)

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Ważne informacje

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies.