Skocz do zawartości
  • 0
AlanBowles

IP.Downloads - nie wyświetla miniaturek

Pytanie

Podobny temat był poruszony ponad 3 m-ce temu, ale tam nie znalazłem rozwiązania, mimo że Mistrz Administrator podpowiedział:

Ad 1. ACP -> zakładka System -> System Settings -> zakładka system -> Security and Privacy -> i tam masz Allow dynamic images? Ustaw na Tak

Ad 2. Nie rozumiem, chodzi Ci zapewne o dodanie php do dozwolonych rozszerzeń ? Jeśli tak to ACP -> zakładka System -> System Settings -> zakładka Forums -> Topics, Posts and Polls -> i tam masz Valid postable image extensions Wpisz tam zawartość gif,jpeg,jpg,png,php i będzie Ci śmigać wszystko

Przepraszam, może coś mylę, jestem nowicjuszem. Ustawiłem te parametry i nadal nie wyświetla miniatur w panelu Downloads, jedynie opisy.

IP.Downloads 2.2.0 spolszczone.

Z góry bardzo dziękuję za pomoc.

post-2137-0-59362900-1308645221_thumb.jp

9 odpowiedzi na to pytanie

Polecane posty

• 0

Witaj,

to jest w samym IP.Dowanload a to co opisujesz to jest, żeby w tematach była miniaturka. Możesz podać adres forum? ewentualnie zobacz firebugiem jaki jest adres tego obrazka którego nie widać i sprawdź w przeglądarce czy wchodząc pod ten adres obrazek się wyświetla. Dodatkowo, czy coś robiłeś na forum?

• 0

Witaj,

to jest w samym IP.Dowanload a to co opisujesz to jest, żeby w tematach była miniaturka. Możesz podać adres forum? ewentualnie zobacz firebugiem jaki jest adres tego obrazka którego nie widać i sprawdź w przeglądarce czy wchodząc pod ten adres obrazek się wyświetla. Dodatkowo, czy coś robiłeś na forum?

No witaj Mistrzu, cieszę się że tak szybko odpowiedziałeś.

Cóż, po kolei: witryna to www..pl, forum - www..pl/forum - wszystko na razie w proszku, w fazie zupełnie testowej. T.zn. .pl jest prawie gotowym szkicem graficznym, gdzieniegdzie wstawiłem właściwy tekst, uzupełnienie materiałem zostawiam na koniec, zwłaszcza że go mam - niezwykle bogate i ciekawe archiwum z ostatnich kilku lat. Jestem bardzo doświadczonym "publisherem", specjalizującym się w VIPach, więc w każdej chwili mogę się spotkać z moimi kolegami i mieć np. aktualny wywiad. Pozamykałem wszystko co drukowane i z szaloną pasją zgłębiam tajniki publikowania w internecie: to fenomenalna sprawa. 2 tygodnie temu odkryłem coś takiego, co się nazywa "forum". I kompletnie zbzikowałem - cóż to za wspaniały za "wynalazek"! :) Dlatego, odpowiadając na Twoje pytanie, "czy coś robiłem na forum?", to - jeśli dobrze rozumiem pytanie, robiłem dużo - testowałem wiele rzeczy, chociaż wydaje mi się że dość uważnie. Dlatego Forum (IPB) to jest na razie jeden wielki test, zarówno technologiczny, jak i merytoryczny (brak treści). .pl mam już wykoncypowany w zasadzie w całości, Forum - jeszcze nie, dlatego ćwiczę i eksperymentuję na tym co jest dostępne w internecie. Pełna fascynacja.

Pozdrawiam serdecznie i zazdroszczę umiejętności.

• 0

Witaj,

sprawa ma się tak. Z tego co widzę, to w systemie download wszystkie pliki, które są dodane to są normalne pliki i nie posiadają screenów. W związku z tym nie mogą się wyświetlać miniaturki tam, gdzie pokazałeś na screenie. Jeśli chcesz aby tak było, to podczas wgrywania pliku musisz wgrać także obrazek do pliku wtedy wszystko będzie się wyświetlać jak należy.

• 0

Witaj,

sprawa ma się tak. Z tego co widzę, to w systemie download wszystkie pliki, które są dodane to są normalne pliki i nie posiadają screenów. W związku z tym nie mogą się wyświetlać miniaturki tam, gdzie pokazałeś na screenie. Jeśli chcesz aby tak było, to podczas wgrywania pliku musisz wgrać także obrazek do pliku wtedy wszystko będzie się wyświetlać jak należy.

Bardzo dzięki! Jedno tylko małe pytanie: hę, jak to zrobić? Czy w ustawieniach maski mime zaznaczyć (+screen) przy np. jpg i png? Jeśli tak, to już było zaznaczone wcześniej (a także "+ bezpośredni"). I czy to, co zobaczyłem w edycji .png - typ pliku: image/png nie powinno być image/x-png - jak podejrzałem w ściągawce? Też tam jest: Zezwolić na ten typ pliku jako pliki? Tak, Zezwolić na ten typ pliku jako screeny? Tak, Pokazać plik bezpośrednio? Tak. Mini grafika typu pliku - ustawiona jest: mime_types/gif.gif (czy to prawidłowo?). Czy to w ogóle ten trop?

Ps: bardzo przepraszam za poziom dyskusji, ale uczę się piekielnie szybko, za 1 miesiąc Mistrzu ja będę już Wicemistrzem :) No i plany dotyczące New Time (+Forum), jak Ci napisałem, są niezwykłe. Będę na pewno potrzebował jakiegoś Mistrza. Profesjonalny publishing internetowy to 3 elementy: merytoryka (np. redakcja), grafika i technologia. Te 2 pierwsze mam w małym palcu (technologia też, ale tradycyjna: np. Quark, InDesign). Środowisko internetowe uprawiałem z przyjemnością przez 10 lat, ale tylko jako dodatek, hobby (np. moja witryna www.Supermodelki.pl była 2000-2010 absolutnie popularna, kilka tysięcy wejść dziennie, tłumy wielbicielek ;) , nawet coś w rodzaju własnego CMS-a miałem do tego portalu, w czasach gdy nikt jeszcze o tym nie myślał). Profesjonalne współdziałanie natomiast - to "nadawanie na tych samych falach". I nic więcej! Po tylu latach wiem to na pewno.

Ps2: prośba - czy mógłbyś jakoś "ukryć" mój poprzedni post z namiarami na moje strony, ponieważ są jeszcze "w proszku", a na dodatek Forum (IPB) mawszystkie opcje pootwierane? Z góry bardzo dziękuję i, jeśli to możliwe, czekam na odpowiedź.

• 0

Witaj,

usunąłem z posta adresy do stron. Jeśli chodzi o download, to w ustawieniach kategorii w downloadzie musisz włączyć opcję screenów podczas wgrywania plików. Jeśli to zrobisz i podczas dodawania każdego pliku do ip.downloads dodasz screen to będą one widoczne.

• 0

Jeśli chodzi o download, to w ustawieniach kategorii w downloadzie musisz włączyć opcję screenów podczas wgrywania plików. Jeśli to zrobisz i podczas dodawania każdego pliku do ip.downloads dodasz screen to będą one widoczne.

Jeśli to jest ta zakładka, to wszystko było już wcześniej ustawione na "tak".

post-2137-0-07309000-1308784233_thumb.pn

• 0

Witaj,

usunąłem z posta adresy do stron. Jeśli chodzi o download, to w ustawieniach kategorii w downloadzie musisz włączyć opcję screenów podczas wgrywania plików. Jeśli to zrobisz i podczas dodawania każdego pliku do ip.downloads dodasz screen to będą one widoczne.

OK, rozwiązane.

Błąd polegał na tym, że uploadowałem pliki poprzez "masowy import", a tam funkcja automatycznego dodawania screenów chyba nie działa.

Jeśli nie masz nic do dodania na temat "jak wykonać masowy import ze screenami" to temat ZAMKNIĘTY. Dziękuję.

• 0

Witam,

niestety przy imporcie nie ma opcji ze screenami. Trzeba edytować później te pliki i dodać do nich screeny.

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Ważne informacje

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies.