Skocz do zawartości

Polecane posty

Cześć. Chciałbym porozmawiać o systemie linux, być może systemie przyszłości. Co polecacie jako serwer HTTP, apache, ngnix czy lightspeed? Słyszałem że apache choć jest dobre, zjada dużo procka i ramu. Zapraszam do dyskusji.

Zależy do czego chcesz używać, niektóre firmy hostingowe nadal używają apache inne "engina" a chyba tylko dhosting lightspeed'a

No np. do IPB. Słyszałem że lightspeed bardzo dobrze chodzi. ;)

Zależy od maszyny. Jeśli będziesz miał dedyka i tylko Ty będziesz miał forum to każdy sobie poradzi. Ale jak jesteś na serwerze shared to wszystko da się zajechać jak za dużo osób jest na jednej maszynie. Ja osobiście w domu używam Zend Server, bardzo dobre rozwiązanie... więc wszystko zależy i ma swoje plusy jak i minusy

No, rozumiem. To napisz mi proszę plusy apache, prócz tego że zjada dużo ramu i procka? :blush:

Można doinstalować moduł googla do przyspieszenia stron :D

Przełom. :D. Spanner, a w domu na czym siedzisz? Linux?

Nie, winda. Z uwagi na programy jakich używam oraz tego, że nie lubię "okienkowej" wersji linuksa, w konsolowej wersji nie wszystko można zrobić, tego, że moja żona nie umie linuksa i ja też za nim nie przepadam :D muszę używać windy... heh trochę zamieszałem wypowiedź

Oho. :D. Twoja żona też obeznana w tych sprawach, czy nie wie po kiego ty wypisujesz czasami w notatniku jakieś dziwne znaki? ^_^

Wie, może nie jest tak obeznana jak ja, bo ona ma trochę inną "działkę" ale wie co i jak :)

Oho, to ładnie. To rozumie męża programistę. :blush:

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Ważne informacje

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies.