Skocz do zawartości

Pytanie

Hejka,

Zaintrygował mnie temat poruszony na wht:

Myślę, że to nie jest rozmowa na ten temat, ale opiszę.

SMS jest narzędziem, które podczas rejestracji sprawdza użytkownika w bazie IPS'u. IPS po swojej stronie ma "bazę" użytkowników, których należy banować. np. jeśli na 20 forach jednocześnie rejestruje się użytkownik o tym samym mailu co jest dość podejrzane to taki user trafia do bazy IPS'u jako np. spamer. Teraz jeśli ten koleś będzie się rejestrował na Twoim forum i zostanie sprawdzony w bazie IPS'u to od kopa dostanie oznaczenie spamera, albo bana, zależy jakie masz ustawienia.

To jest tak po krótce, jak chcesz znać dokładniejszy opis to zapraszam do jakiegoś innego tematu :)

Zastanawia mnie w jaki sposób IPS może ingerować w mój skrypt tzn. sprawdzać użytkowników po mailu ( przecież to dane osobowe)??

Czy IPS ma jeszcze jakieś możliwości grzebania w mim forum??

No i co z osobami które w jeden wieczór zarejestrują sie na np 5 forach??

1 odpowiedź na to pytanie

Polecane posty

• 0

1. Przenoszę do odpowiedniego działu :)

A wracając do tematu. IPS nie ingeruje w Twój skrypt, a przynajmniej nie bezpośrednio. Mechanizm jest mniej więcej taki. Użytkownik się rejestruje -> skrypt wysyła do IPS'u dane nie patrzyłem co dokładnie, ale zapewne e-mail, IP -> IPS zwraca status operacji np. 4 -> skrypt wykonuje akcje dla podanego statusu. Samą akcję ustawiasz w ACP.

Tutaj nie chodzi o osoby rejestrujące się na wielu forach. Możesz się zarejestrować nawet i na 10 forach dziennie. Chodzi tutaj bardziej o akcję, że w przeciągu kilku sekund rejestrujesz się na 5 forach. Tego raczej zwykły człowiek nie jest w stanie zrobić.

Czy to są dane osobowe? To zależy :P wszystko zależy od tego jaki jest e-mail i czy IP jest na tyle indywidualne, że dojdziesz do tego kto to jest. Poza tym to tylko u nas w Polsce jest chyba taka paranoja z tymi danymi osobowymi... Nie wiem czy dobrze, czy źle, ale prawda jest taka, że nie musisz korzystać z tej usługi jak nie chcesz :P

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Ważne informacje

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies.