Skocz do zawartości
spawn3d

Custom fields problemy

Polecane posty

Cześć

Nie wiem jak pokolorować custom field "Trusted Uploader" oraz "User" jak na screenie.

dblavm.png

W zawartosci pola aktualnie mam:

"a=Trusted Uploader"

probowalem dodac kolor poprzez font ale wtedy nic sie nie wyswietla. Co do "user" to kompletnie nie wiem gdzie mozna zmienic kolor

Chciałbym tez ustawic aby pole custom field bylo dodawane automatycznie przy rejestracji, w jaki sposob to moge zrobic? Prosze o pomoc

Witaj,

podczas dodawania tego pola w ACP masz format wyświetlania w tematach. Tam ustaw sobie kolory wedle uznania :)

Ok zrozumialem

Dodalem jedno pole

User: Trusted

pokolorowalem dwa czlony w polu gdzie mozna wprowadzac html. Problem w tym ze jezeli zedytuje profil jakiegos uzytkownika to od razu pokazuje mu sie ten tag(a go mu nie ustawiam). Docelowo Uzytkownik powinien miec User: Nieznany tylko nie wiem jak dodac kolejne pole wyboru(w acp w edycji usera) z innym kolorem. Jezeli dodam:

b=Nieznany

to ten nieznany bedzie sie pokazywal rowniez na zielono a chce go dac na inny kolor.

Mam nadzieje ze zostalem zrozumiany;p

To daj zamiast a=... i b=.... kolory, tzn. dla zielonego daj 00FF00=... a np. dla czerwonego FF0000=... więc wyglądało by to coś takiego:

00FF00=Trusted Uploader
FF0000=Nieznany[/code]

i wtedy używasz klucza pola jako kod koloru

Nie działa >.<

w zawartosci pola mam

00FF00=Trusted Uploader

FF0000=Nieznany

kolory jednak pozostaja bez zmiany, nic sie nie koloruje

w formatowaniu probowalem na kilka sposobow cos zrobic ale nic nie daje

Edytowano przez spawn3d

No bo źle wstawiasz. Dlaczego dajesz

<span class="ft"><font color="FF0000">{title}:</font></span><span class="fc"><font color="00FF00"><b>{content}</b></font></span>
tak Ci nie będzie działać. Mówiłem użyj klucza. Kod powinien wyglądać coś takiego:
<span class="ft" style="color: #{key}">{title}:</span><span class="fc" style="color: #{key}"><b>{content}</b></span>

Działa ! Dziękuję!

Teraz pozostało mi zrobienie aby każdy kto się zarejstruje otrzymywał "User: Nieznany", aktualnie musialbym kazdego edytowac recznie. Mysle ze to na tym samym polega co tutaj jest "Wersja: n/a"

Edytowano przez spawn3d

Tutaj to działa po dodaniu użytkownika wtedy jest ustawiana domyślna opcja. Zrób tak, że opcja Nieznany będzie pierwsza w liście rozwijalnej i jeśli użytkownik może tutaj wybrać to dodaj tą opcję na stronie rejestracyjnej. Jeśli nie to trzeba by zaktualizować wszystkim użytkownikom to pole

Jakiś koleszka sie zarejestowal no i nie ma tego pola przypisanego ;P co teraz? Pole moze byc zmieniane tylko przeze mnie, uzytkownik po rejestracji powinien miec "user:nieznany".

help :blush:

takie rzeczy to tylko w erze :P pola którego użytkownik nie może ustawić to nie może być samo z siebie ustawione. skoro tak sobie wymyśliłeś to musisz ręcznie ustawiać

e nie prawda, na 2.3 mam tak ustawione, kazdy po rejestracji otrzymuje taki tag. Niestety ja tego nie ustawialem i nie mam kontaktu z tamta osoba wiec nie mam pojecia jak zrobic to na 3.1..

W standardzie nie ma czegoś takiego, możesz przerobić moduł rejestracji użytkownika i tam sobie dodać, żeby ustawiał w tym polu odpowiednią wartość

Ale sęk w tym, ze on nie ma sobie nic ustawiac ;P Jedyne co wiem trzeba wejsc w phpmyadmin w pfields_content -> struktura, edycja field_11 no ale co dalej? Ktoś proponował w typie zamiast "text" dac VARCHAR -> dlugosc wartosc 255. W "domyslnie" wpisuje Zdefiniowano nastepujaco: Nieznany i dupa, nowy user nie dostaje nowego pola ~~ jakies pomysly moze?

nie musisz ustawiać VARCHAR, ale jak ustawisz wartość domyślną to będzie działać ale pod jednym warunkiem. Rekord dla konkretnego użytkownika pojawia się tam dopiero jak uzupełni on jakieś pole z tych pół dodatkowych. Spróbuj dodać jakiekolwiek pole dodatkowe do strony rejestracji i sprawdź wtedy

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Ważne informacje

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies.