Skocz do zawartości
TurkuSevdali_Aska

Wyświetlanie użytkowników mających urodziny

Polecane posty

Pomimo zmiany daty na datę urodzin (a minęło kilka godzin od północy) nadal mam informację, że nie ma takich użytkowników. W System Scheduler mam:

Wed Mar 2 11:52:00 2011

Min -

Hour 12

Przypuszczam, że tutaj mam źle ustawione.

Jakie powinny być ustawienia, aby system sprawdzał codziennie dokładnie o 00:00?

Datę musisz zmienić przed północą. Po północy odpalany jest cron, który cachuje urodziny i wyświetla cały dzień. Ewentualnie będziesz musiała ręcznie go odpalić

Nie za bardzo rozumiem jak to działa. To 12 to co 12 godzin oznacza? Jeśli tak byłoby też o 23.52 czyli przed północą jak powiedziałeś. Problem w tym, że innych forach to jest aktualizowane do kilku minut po północy a u mnie zmieniło się dopiero ok. 5 rano.

To trzeba się pobawić czasem odpalania zadania cache'ującego wydarzenia kalendarza

ja mam tak, moze Ci w czyms pomoze:

post-817-0-76795900-1299178659_thumb.png

Duke, mam prawie tak jak Ty. Tylko w punkcie Właczyć zadanie mam "tak".

Nie bardzo rozumiem dlaczego ma być 12 w południe skoro data zmienia sie o 12 o północy.

W ogóle to ja może zacznę od podstaw:

1) Co oznacza niebieska i czerwona ikona? Wiekszość mam czerwonych. Domyślam się, że czerwona oznacza, że zadanie nie działa. Co by się zgadzało w sytuacji gdy np. jest pytanie o kasowanie czegoś o ja w innych ustawieniach ACP zaznaczyłam, aby w ogóle nie były kasowane. Ale dlaczego np. przy tych urodzinach jest czerwona ikona?

2) czym się równi task od cron?

3) Czy godziny wykonywania zadań ustala się wg. czasu GMT a nie tego, który mam na forum?

4) W przypadku czestotliwości np. co 30 min. skąd najbliższa godzina jest np. 00:33? Dlatego, że pierwsze urochomienie było --:33 czy też to zawsze ma być o 1:30, 2:30 itp?

5) Skro w urodzinach mam 12 w południe dlaczego ostanio godzina uruchomienia była 11:52 a teraz jest 15:29?

Edytowano przez TurkuSevdali_Aska

1. dokładnie czerwona ikona oznacza coś złego, że np. zadanie się zawiesiło :) musisz kliknąć w tą ikonę i po przeładowaniu strony powinna się zmienić na niebieską. Jeśli się zmieni to jest ok :)

2. task to zadanie, a cron, to taka aplikacja, chodząca na serwerze, która uruchamia odpowiednie taski w odpowiednich godzinach

3. Godzina ustawiana jest taka, jaka obowiązuje na danym serwerze

4. Nie ma czegoś takiego jak task uruchamiany co 30 minut. To są taski odpalane w 30'tej minucie każdej godziny :)

5. Nie wiem

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Ważne informacje

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies.