Skocz do zawartości
  • 0
_Kamila_

PLN i wyświetlanie i maile

Pytanie

PLN i wyświetlanie ceny - nie wiem czy tak ma być ,czy ja coś nie ustawiłam ,ale nie wyświetla się jaką walutą ma być dokonywana zapłata .Ustawiłam PLN ale po za kwotą zapłaty nie mam info obok że to zł.

Bardzo mało jest tematów pomocy do IP.Nexus :( , jakoś mało popularny jeszcze temat .

Mam jeszcze problem z mailami zwrotnymi , po zakupie nie przychodzi info o dokonywanych zakupach do klienta .

Oczywiście jak na razie jest wszystko w trakcie testowania .

Proszę o pomoc .

30 odpowiedzi na to pytanie

Polecane posty

• 0

niestety nie mam IP.Nexus nawet dla testow wiec ciezko bedzie mi pomoc

mozliwe ze Spanner bedzie mial

ale wydaje mi sie, ze bedzie to wszystko kwestia ustawien w ACP

• 0

Sprawę maili zwrotnych wydaje się rozwiązałam , wiec tylko kwestie " zł "

Co do ACP zapewne masz racje - problem w tym że ja z angielskim nie jestem perfekcyjnie zaprzyjaźniona :blink:

:)

Edytowano przez _Kamila_

• 0

Co do ACP zapewne masz racje - problem w tym że ja z angielskim nie jestem perfekcyjnie zaprzyjaźniona :blink:

tym sie nie przejmowac nie powinnas, nie Ty jedyna, zawsze google Ci pomoze cos przetlumaczyc :)

sam sie tym wspomagam bo nigdy sie angielskiego nie uczylem a jakos daje rade :)

a i tu na forum pomoc zdobedziesz z pewnoscia :)

• 0

Maile pewnie nie dochodziły, bo nie miałaś włączonych tasków :)

Jeśli chodzi o walutę to w ustawieniach nexusa mam na testowym forum obraz na forum jednego z klientów w polu Currency Code wpisane mamy PLN i to wystarcza :) wszystko działa dobrze nam wtedy

• 0

A mi nie działa niestety ,podaje załączniki - jeden ustawień ,drugi efektu -sama cena.

Może to nie wystarczające ustawienia ?

post-1615-0-03757100-1298493134_thumb.jp

post-1615-0-06676100-1298493159_thumb.jp

• 0

mozesz dac screen calej strony z ustawien ?

• 0

Którą masz wersję nexusa?

sprawdziłem na testówce i ja mam jedynie ustawione PLN, natomiast w skinach jest już użyty taki kod:

<span class='price' id='base-price'>{parse currency="$package['p_base_price']"}</span>

i to sprawia, że zamienia cenę na odpowiednio sformatowaną masz coś pomieszane możliwe, że w locale. Wejdź jeszcze dla pewności do ACP -> zakładka skiny & Języki -> Manage Languages -> i tam przy języku polskim masz taką kolumnę Przykład waluty Dla języka Polskiego poprawna wartość to: 12.345.231,12 zł

• 0

Niestety mam samo 12345231.12 bez (zł) - gdzie dokładnie mogę to edytować ,po daniu na edycje nie udostępnia mi możliwości zmiany waluty .

• 0

a jakie masz kodowanie forum ?

• 0

raczej powinnas miec tak:

pl_PL.ISO-8859-2

• 0

Ale mam tak ,hmmm..., miałam wcześniej tak jak napisałeś, miałam problemy z przerzuceniem forum z phpbb na IP.Board i miałam pomoc ,ale był też niezmiennie problem z kodowaniem od samego początku, teraz dostrzegłam ze mam jeszcze kropkę na końcu :blink:

Czy to z tego powodu mogłam mieć jeszcze dodatkowe problemy z wyświetlaniem się forum na przeglądarce IE- rozwiązałam potem problem niekonwencjonalnie

Edytowano przez _Kamila_

• 0

to zalezy jaki problem z IE

ja akurat tylko uzywam IE i nigdy z nim nie mialem problemow

• 0

to zalezy jaki problem z IE

ja akurat tylko uzywam IE i nigdy z nim nie mialem problemow

Masakryczni małe literki - nie dające się przeczytać.

P.S. Nie chce zmieniać tematu wątku bo za chwilę zapomnimy o moich nieszczęsnych zł ;)

• 0

no raczej nie zapomnimy o watku :)

nie pamietam dokladnie, musialby to Spanner potwierdzic ale wydaje mi sie, ze sa to jeszcze ustawienia w bazie danych z ktorych to forum pobiera czesc rzeczy

nie chcialbym wyskakiwac przed orkiestre wiec poczekajmy czy to potwierdzi

• 0

Jeśli masz w ustawieniach języka ustawione pl_PL.iso-8859-2 to ten format o którym pisałem powinien wyświetlać się prawidłowo. Jeśli nadal się nie wyświetla to spróbuj na chwilę ustawić en_EN i zobaczyć co będzie wtedy. Możliwe że na serwerze nie są zainstalowane locale dla iso albo coś

• 0

wiec tak jak myslalem

• 0

Nie mam en_EN mam tylko ten jeden wspomniany wyżej iso-8859-2. - nie ja je początkowo konfigurowałam :( . Czy jak wgram en_EN nic mi się już nie pomiesza ,miałam spore problemy z kodowaniem i edytowałam ręcznie blednę znaki które miałam w panelu admina oraz w temacie pomocy .

Czarna rozpacz mnie dopada :(

• 0

nic sie nie stanie jesli na chwile zmienisz

moim zdaniem, mozesz miec cos nie tak pomiedzy kodowaniem bazy a forum, z pewnoscia sa w tym jakies rtonice dlatego masz z tym problemy

• 0

wystarczy jak przestawisz sobie w ustawieniach jeżyka i nic się nie zepsuje, później przestawisz ponownie na pl_PL.iso-8859-2 i będzie działać

• 0

Nie pomogła zmiana paczki tłumaczeń ,ale po długich kombinacjach i próbach udało się ,a dodałam w ustawieniach IP.Nexus

Override locale

If you are using multiple languages with different locales, you should set this to the locale to use for formatting currencies.

Most users can leave this setting blank.

pl_PL.iso-8859-2

W tłumaczeniu edytowałam kodowanie dodając pl_PL. i działa ok .

Edytowano przez _Kamila_

• 0

no to pisałem, że w tłumaczeniu musi być pl_PL :)

• 0

a ja to pierwszy napisalem :P

• 0

Tak wiem , ale te zł zadziałały zanim edytowałam tłumaczenie , wystarczyło że wstawiłam w ustawieniach IP.Nexusa to co cytowałam 2 posty wyżej i już było git.

Dziękuję za wskazówki które mi bardzo pomogły ;)

• 0

Podbijam temat.

Mam problem z tym nie wychodzą mi z nexusa w ogóle maile, Task'a mam włączonego i mimo wszystko nic nie wychodzi. (maile typu potwierdzenie rejestracji działają bez problemu)

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Ważne informacje

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies.