Skocz do zawartości
TurkuSevdali_Aska

Parametry wpływające na czas ładowania strony

Polecane posty

Nie wiem czy dobrze nazwałam temat, w każdym razie chodzi mi o to, co wpływa na szybkość ładowania się strony. Na dole strony obok ilość zapytań są jakieś dwa inne. O czym one dokładnie mówią i jakie wartości są optymalne. Poza tym gdzie się sprawdza obciążenie serwera, ilość procesów itp. Co jeszcze należy do tych parametrów i jak je można sprawdzić. Zdarza mi się, że czasem (przez kilka godzin) bardzo, ale to bardzo wolno otwiera mi się strona i jestem ciekawa czy to wina serwera czy moja? Może dałoby się wtedy z tych informacji coś wywnioskować.

Na czas wczytywania strony wpływa wiele czynników

opóźnienia na łączach, umiejscowienie serwera, ilość danych do wczytania itp, itd.

Staty o których mówisz to czas generowania strony, na to wpływu zbytnio nie masz :)

Ilość procesów możesz sprawdzić tylko jeśli serwer udostępnia Ci taką funkcjonalność

poza tym trzeba pamietac rowniez o grafice, np jak jest zkonstruaowany skin, czy tylko z kolorow czy caly z grafiki, poza tym ile w danym temacie w postach jest plikow graficznych (zdjec, emotek itp) co jest zwykle glowna przyczyna powolnego ladowania sie strony

Generowanie a wczytywanie to to samo?

Np. w tym momencie mam: 0.1310 przed chwilą - 0.1174, a jeszcze wcześniej 0.1224. To dużo czy mało?

Zainstalowałam sobie też hooka Memory Peake Use i ta wartość jest najczęściej 15-16 MB. Dużo czy mało?

O czym ten parametr pomiędzy ilością zapytań a czasem generowania? Ja tam mam --

Ilośći procesów nie znalazłam, więc pewnie serwer nie udostępnia.

A te parametry z Direct Admin co oznaczają i to dużo czy mało?

Total Memory 16473996 kB

Free Memory 4037788 kB

Total Swap Memory 9936160 kB

Free Swap Memory 9935432 kB

Edytowano przez TurkuSevdali_Aska

nie, generowanie to nie to samo co wczytywanie :) wczytywanie to czas potrzebny na wygenerowanie dokumentu oraz przesłanie go z serwera do Twojej przeglądarki

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Ważne informacje

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies.