Skocz do zawartości
  • Zarejestruj się
downloadmod23

Krzaki zamiast polskich liter.

Polecane posty

Mam prośbę mianowicie w moim forum zamiast polskich liter takich jak śćżź i tym podobnych nie ma a zamiast nich wyskakują nieczytelne krzaki mam ip board 2.1 szukałem na waszym forum ale nie znalazłem dlatego tworze nowy temat

a o jakie kodowanie chodzi mógłbyś wyjaśnić może o utf 8 chodzi co

a jak go włączyć bo w hostingu to mam włączone ale na forum to nie za bardzo wiem jak

2.1

no to zacznijmy od tego, ze jesli to jest 2.1 to nie ten dzial, piszesz w IP.Board Support> IP.Board 2.3.x i 2.2.x

temat zaraz przeniose tam gdzie powinien byc a jesli chodzi o ta wersje to nie pamietam a nie mam tej wersji na localhoscie aby sprawdzic, z pewnoscia Spanner jak przyjdzie to odpowie bo ma ta wersje u siebie

W takim razie wybrałeś zły dział...

Duke_ - przeniesiesz?

Dobra dodałem to teraz się dowiem jak zmienić te krzaki na polskie znaki

Czysto zainstalowane forum? jakie kodowanie masz ustawione na forum? Jakie kodowanie jest w bazie?

na forum jak to sprawdzić a na bazie to mam latina 1 i nie wiem jak prze konwertować na utf 8

zainstalowane forum + spolszczenie kodownie na forum nie wiem jaksprawdzić a w bazie to mam utf8_polish

w bazie powinno być utf8_general_ci najlepiej :) a na forum wystarczy, że wejdziesz na forum i dasz w przeglądarce pokaż źródło strony i poszukasz coś takiego:

<meta http-equiv="content-type" content="text/html; charset=utf-8" />

i będzie wiadomo :)

Nie mam nic takiego tylko to <meta http-equiv="content-type" content="text/html; charset=iso-8859-2" />

Dzięki wszystkim za pomoc poradziłem sobie zmieniłem po prostu na to co spanner mi podał i do tego dowaliłem zamiast gb to zmieniłem na pl i śmiga jak oszalały :D

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Utwórz nowe...

Ważne informacje

W celu świadczenie usług przez nasz Serwis na najwyższym poziomie, w ramach Serwisu wykorzystujemy pliki Cookies (tzw. ciasteczka). Korzystając ze stron Serwisu IPSBEYOND.PL bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Jeżeli nie dokonacie Państwo zmiany ustawień przeglądarki internetowej to wyrażacie zgodę na zapisywanie plików Cookies.