Skocz do zawartości
Urlop / Vacation Czytaj dalej... ×
  • Zarejestruj się
TurkuSevdali_Aska

Nadrzędność uprawnień

Polecane posty

Które ustawienia uprawnień są nadrzędne w stosunku do których?

Np. tworzę nową grupę opartą użytkownik, ale daje im jakieś dodatkowe przywileje lub też je odbieram. Czy ustawienia z Manage User Groups będą nadrzędne w stosunku do standardowych uprawnień grupy użytkownicy.

Albo jak się mają ustawienia w UCP przez konkretnego użytkownika w stosunku do tych odgórnych w ACP?

Jeśli tworzysz nową grupę opartą na ustawieniach innej grupy, to tworzy Ci po prostu bliźniaczą grupę, a później od Twoich ustawień wszystko zależy. Jeśli chodzi o nadrzędność, to jeśli są ustawienia danej grupy i zmienisz coś w szczegółach użytkownika w ACP to te ustawienia będą ważniejsze

Zawsze ustawienia grupy z ACP beda wazniejsze i ustawienia grupy nadrzednej beda wazniejsze od grupy podrzednej wiec nawet jesli zwykly user dostanie podrzedna grupe Admin to i tak z tym nic nie zwojuje ;)

Czyli jeśli dwie grupy mają ten sam zestaw uprawnień (Use an existing permission set), ale w Manage User Groups inne ustawienia to jest to wiążace, tak?

Zawsze ustawienia profilu w ACP są ważniejsze od ustawień własnych usera? A co np. gdy user odznaczy, że nie chce otrzymywać maili z forum?

A najbardziej to mnie te grupy podrzędne zdziwiły. Bo ja chciałam zrobić tak, żeby "technicznym" nie dawać koloru admina, tylko dać kolor usera, ale uprawnienia nadal by mieli admina. Czyli chciałam dać podstawową grupę usera, a dodatkową admina bez restrykcji. Czyli w takim przypadku uprawnienia usera będą się liczyły tylko?

nie myl ustawien grupy z ustawieniami osobistymi, to calkiem cos innego :)

co do tych adminow to musisz stworzyc nowa grpe na bazie admina, nazwac ja mozesz jak tylko chcesz i dac jej kolor jak user.

tez tak mam zrobione dla zarzadu klubu ktory ma dostep do ACP + nadane restrykcje.

• Like 1

A mogą być 2 grupy o tej samej nazwie i kolorze (użytkownik), tylko jedna miałaby dostęp do ACP?

tak, moga byc takie same ale istnieje ryzyko, ze mozesz sie kiedys podczas jakis ustawien pomylic wiec nie jest to dobrym rozwiazaniem ale sie da tak zrobic jesli chcesz :)

Problem został rozwiązany.

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Ważne informacje

W celu świadczenie usług przez nasz Serwis na najwyższym poziomie, w ramach Serwisu wykorzystujemy pliki Cookies (tzw. ciasteczka). Korzystając ze stron Serwisu IPSBEYOND.PL bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Jeżeli nie dokonacie Państwo zmiany ustawień przeglądarki internetowej to wyrażacie zgodę na zapisywanie plików Cookies.