Skocz do zawartości
  • Zarejestruj się
_Kamila_

Ip.Board A Folder "Upload"

Polecane posty

Witam .Mam banalne pytanie i mam nadzieje że temat jest w dobrym miejscu .

Przed instalacją .

Gdzie wrzucić zawartość folderu upload z IP.Board oraz converge i zawartość folderu również upload, mam zainstalowany inny skryp i będę przeprowadzać konwersje.

Nie bardzo wiem ,a nie chcę sobie zawalić forum .

Czy mam do domeny bezpośrednio ,czy do katalogu public_html bo tak rozumiem ,ale tam istnieją już pliki skryptu phpbb3 o takiej samej nazwie.

Moje pytanie może wydawać się śmieszne ale kto pyta nie błądzi ,do tego czytam różne informacje i im więcej czytam na forach to mniej wiem - mętlik mam straszny a widzę sposoby są różne.

Będę wdzięczna za pomoc.

Edytowano przez _Kamila_

Dla jednych pytania mogą być banalne a dla innych nie :)

Tak więc:

z paczki IP.Board zawartość katalogu upload wrzucasz na swoim serwerze zazwyczaj do katalogu public_html. Z innymi dodatkami postępujesz analogicznie, czyli zawartość katalogu upload wrzucasz do public_html.

Jeśli w tej lokalizacji posiadasz inne pliki z forum np. phpBB to trzeba się zastanowić czy phpB ma dalej istnieć ? jeśli tak to trzeba utworzyć inny folder, lub zainstalować forum na subdomenie. Jeśli natomiast phpBB ma zniknąć to najlepiej na czas konwersji przenieść te pliki w inne miejsce na serwerze np. do podkatalogu dajmy na to phpbb. Po przeprowadzeniu konwersji wszystkiego i sprawdzeniu że wszystko się poprzenosiło i działa jak należy będzie można ten folder wtedy skasować

• Like 1

O super i dzięki :)

Mam jeszcze jedno pytanie .

Przy instalacji IP.Board należy wpisać dane do połączenia z bazą SQL.Czy powinnam utworzyć wcześniej nowa bazę ? Czy wpisać dane do istniejącego już forum które ulegnie konwersji .

To już zależy od Ciebie. Z punktu widzenia skryptu nie ma to znaczenia

Nie wiem czy dalej pisać w tym temacie ,a może zmienić temat na bardziej ogólny .

Instalacja przeprowadzona poprawnie ale po konwersji pokazały mi się znaczki, nie typowe krzaczki ,dodaje złącznik poniżej , miałam ustawione pl_PL.utf-8 ,próbowałam przestawić na iso-8859-2 i było jeszcze gorzej. Na serwerze mam ustawione utf-8_general_ci .

Poz tym wszystko wygląda ok , jeszcze tematów i kategorii nie udostępniłam w uprawnieniach przez te znaki .

ACP mam w języku angielskim :( a po za tym zakładki itp. w polskim

post-1615-0-67078600-1292662754_thumb.jp

Edytowano przez _Kamila_

Problem został rozwiązany.

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Ważne informacje

W celu świadczenie usług przez nasz Serwis na najwyższym poziomie, w ramach Serwisu wykorzystujemy pliki Cookies (tzw. ciasteczka). Korzystając ze stron Serwisu IPSBEYOND.PL bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Jeżeli nie dokonacie Państwo zmiany ustawień przeglądarki internetowej to wyrażacie zgodę na zapisywanie plików Cookies.