Skocz do zawartości
Urlop / Vacation Czytaj dalej... ×
  • Zarejestruj się

Polecane posty

Do czego dokładnie służy rss (chodzi mi o praktyczne wyjaśnienie, bo definicja w wikipedii niewiele mi mówi), czy warto go mieć a jeśli tak, to jak to zrobić?

Zależy do czego chciałabyś go wykorzystać.

- Czytniki RSS czyli bez surfowania po stronach za pomocą odpowiedniego programu możesz mieć wszystkie newsy pod ręką z różnych, zdefiniowanych źródeł na komputerze.

- Do wykorzystania na stronie www jako szybkie źródło informacji. Możesz to ustawić w ACP/Fora/Import RSS. Ustawiasz tam skąd mają być importowane newsy, kto ma je wrzucać na forum i gdzie. Niestety ten sposób wykorzystania RSS jest słaby ponieważ nie wyświetli całego newsa a tylko np nagłówek, fragment a po resztę należy kliknąć w poniższy link z przekierowaniem na stronę właściwą.

Tutaj możesz zobaczyć jak to działa: http://www.ipsbeyond.pl/forum/32-nowosci/

• Like 1

Dzięki Kombajn. Ja nie będę raczej pobierać żadnych nowości, jak już to żeby komuś, kto byłby czymś takim zainteresowany wyświetlało się co u nas nowego. Czy tak też działa RSS?

Tak, to jest eksport RSS, wybierasz forum/fora z których pobierane są najnowsze tematy i tworzony jest z tego rss

• Like 1

Dzięki, to spróbuję podziałać. A tak z ciekawości Wy z tego korzystacie? Bo może niektórym lenimwym użytkownikom nie będzię się chciało wchodzić na forum, tylko z tego będą korzystać?

To tylko tytuły czy fragment treści też pokazuje? Co tematami w działach, które chciałabym dodać, ale byłaby tam ukryta treść (hide). Czy pozostanie ukryta?

My oferujemy RSS, mamy 9 kanałów RSS a nawet specjalnie napisany czytnik na potrzeby forum z fajnymi opcjami.

Ale czy ludzie z niego korzystają, tego już nie wiem.

Nasz czytnik wyświetla tylko datę dodania tematu oraz jej tytuł, należy dwukrotnie kliknąć na temat i wtedy kieruje na stronę do właściwego tematu, wprawdzie nie wiem jak działają inne czytniki RSS. Dostępna jest rozwijana lista działów, wybierasz dział i ściąga liste RSS.

Jest to ciekawe, ale wg mnie kompletnie bezużyteczne ( bo i po co komu czytnik RSS skoro może szybciej wejść na stronę i przejrzeć ostatnie posty)

No też wydaje mi się to mało potrzebne, ale chyba w modzie jest ta pomarańczowa ikonka :)

Znalazłam jakiś tutorial, ale do wersji 2:

link

Czy tak samo się to robi?

Podobnie tylko w IPB3 masz RSS w zakładce Fora, na dole. Wchodzisz na "Eksport", wpisujesz dane, ustawiasz z których for ma eksportować i po kliknięciu na ikonkę pojawia się link do kanału RSS

Ja korzystam z RSS'ów aby sprawdzać, czy się pojawiły jakieś nowości. Tam jest tytuł i skrócona treść, z resztą sama możesz sprawdzić jak to wygląda na tym forum :)

Jaką wartość najlepiej dać w RSS Export Cache Frequency

Jak dodać kanały które nie dotyczą konkretnych forów tylko modyfikacji ostatnie posty albo nowości albo video?

Jaką wartość najlepiej dać w RSS Export Cache Frequency

daj 60 to bedzie dokladnie co godzine

Jak dodać kanały które nie dotyczą konkretnych forów tylko modyfikacji ostatnie posty albo nowości albo video?

jesli chodzi o mody to chyba nie za bardzo sie da bo one zreszta i tak info pobieraja z forum wiec jesli zaznaczysz wszystkie fora i wybierzesz opcje "RSS Export Order By Field" na "Topic Last Post" to bedzie wysylalo ostatnie posty z wszystkich for tak jak pokazuje w modzie, tak samo z nowosciami, musisz ustawic na to samo forum skad mod pobiera dane i tez ustawic "RSS Export Order By Field" na "Topic Last Post"

tylko tak to widze

• Like 1

powinno dzialac :)

podalem Ci wg. swoich ustawien i jeszcze nikt nie mial o to pretensji a mam ponad 44k uzytkownikow

Problem został rozwiązany.

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Ważne informacje

W celu świadczenie usług przez nasz Serwis na najwyższym poziomie, w ramach Serwisu wykorzystujemy pliki Cookies (tzw. ciasteczka). Korzystając ze stron Serwisu IPSBEYOND.PL bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Jeżeli nie dokonacie Państwo zmiany ustawień przeglądarki internetowej to wyrażacie zgodę na zapisywanie plików Cookies.