Skocz do zawartości
  • Zarejestruj się
spawn3d

poszerzania wydluzanie loga

Polecane posty

Po wgraniu loga, kazda osoba z inna rozdzielczoscia widzi logo inaczej

jeden widzi tak

beztytuuqj.png

drugi tak

beztytuulhx.jpg

a trzeci prawie ma idealnie dobrze.

czy wie ktos co trzeba zrobic aby ustalic dla kazdej rozdzielczosci odpowiednie wymiary?

ponizszy myk, ktory pozwala na dopasowanie loga do kazdej rozdzielczosci mam na innym forum tylko ze logo jest we flashu, nie wiem czy jak jest w png to czy to bedzie dzialac, sprawdzic nie moge bo nie wiem gdzie sie znajduje board header...bardzo prosze rowniez o wskazowke gdzie to moge znalezc

<script type="text/javascript">if (screen.width == 1024) {

document.write("<embed src='style_images/1_top901px.png' quality='high' pluginspage='http://www.macromedia.com/go/getflashplayer' type='application/x-shockwave-flash' width='700' height='100'></embed>"); 

ten skrypt na grafike we flashu dziala za

Edytowano przez spawn3d

nie poradzisz nic na wszystkie przypadki. Da się zrobić tak, żeby przy mniejszych rozdzielczościach było ok, ale na większe nic nie poradzę :)

na wieksza rozdzielczosc trzeba podlozyc tlo z pliku graficznego z jakiego wykonane jest logo

w i ipb_styles.css znajdz:

#branding {
background: #252836 url({style_images_url}/banner_repeat.jpg) repeat-x;
min-height: 80px;
}
[/code]

banner_repeat.jpg = tlo graficzne

Duke, jasne, ale przy takim logo jak to na screenie będzie ciężko :)

ok dzieki, powiedzcie mi jeszcze gdzie tutaj sie znajduje plik gdzie sie edytuje meta tagi itd, w ipb 2.3 mam to pod nazwa board header, na ipb 3 nie ma takiej nazwy..

Duke, jasne, ale przy takim logo jak to na screenie będzie ciężko :)

jesli logo zrobi sie na stalych wymiara a z tla eykasyje napisy, odpowiednio sie przytnie i ustawie repeat-x to bedzie dobrze :)

Duke gdzie znajde board header ;D problem w tym ze jak ktos bedzie mial mala rozdzielke to logo bedzie za duze mu sie wyswietlac mysle zeby zapisac logo jako flash a potem dzieki skryptowi java ustawic dla kazdej rodzielki odpowiednia wielkosc loga. tylko nie wiem gdzie to jest ten board header lol :D

ACP > Look & Feel > Zarządzaj skinami i szablonami > Zarządzaj szablonami w IP.Board

wybierz skin

Głowne szablony > globalTemolate

znajdz:

<div id='header'>

ok bardzo dziekuje.

mam jeszcze jedno pytanie a propos tego tematu. wyjasniliscie mi co zrobic jezeli uzytkownik ma duza rozdzielczosc, ale co zrobic jezeli ma mniejsza?

tak jak tutaj

beztytuuqj.png

dla obrazka musisz ustawić szerokość i wysokość na 100% w ACP -> zakładka Skiny & Języki -> dany skin -> zakładka Szablony -> Główne Szablony -> defaultHeader

Problem został rozwiązany.

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Ważne informacje

W celu świadczenie usług przez nasz Serwis na najwyższym poziomie, w ramach Serwisu wykorzystujemy pliki Cookies (tzw. ciasteczka). Korzystając ze stron Serwisu IPSBEYOND.PL bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Jeżeli nie dokonacie Państwo zmiany ustawień przeglądarki internetowej to wyrażacie zgodę na zapisywanie plików Cookies.