Skocz do zawartości
  • Zarejestruj się
TurkuSevdali_Aska

kontrola antyfloodowa w wyszukiwarce

Polecane posty

Witaj,

nie ma takiej funkcjonalności w standardzie. Moda żadnego też chyba nie ma na coś takiego

No to już sama nie wiem jak ona działa, bo na forach na których ona jest, raz każe mi czekać przy kolejnym wyszukaniu a czasem dopiero po którymś z kolei.

to działa, tak, że ustalasz ile między wyszukiwaniami ma być odstępu. Zazwyczaj daje się wartość około10-25sekund. to jest taki czas, że teoretycznie przeglądniesz pierwszą stronę wyników i się zastanowisz jak inaczej zapytać o szukanie tego co chcesz :)

• Like 1

poprostu dziala na tej samej zasadzie co antyflood - restrykcje czasowe

• Like 1

Widać musiałam się zmieścić w tym czasie, że mi wyskoczyło. A dla różnych grup można ten czas inaczej poustawiać?

tak, czas mozesz ustawic rozny dla kazdej z grup

ACP > Member Groups > Manage User GroupsSearch

Zakladka "Global"

Dzial "Search"

Can use search system? Yes - No

Number of seconds for search flood control - ustawiasz jaki czas chcesz

• Like 1

Bardzo dziękuję :)

A grupie Bot można zabronić wyszukiwania czy do ich działania to jest konieczne?

Edytowano przez TurkuSevdali_Aska

kwestia uznania, jedni zostawiaja inni nie, u mnie maja dostep

U mnie też. W ogóle u mnie bot ma dostęp do przeglądania wszystkiego, to bardziej SEO Friendly :)

Co to jest SEO Friendly?

To też zostawię, ale dostęp to działu dla Administracji chciałabym zablokować, żeby się w wyszukiwarkach nie pojawiała treść z stamtąd. Jeśli chodzi o maski dostępu to u mnie boty są w tej samej grupie co goście. Goście nie mają dostępu do tego działu (tylko tytuły mogą widzieć) więc czy to jest wystarczające do nieindeksowania?

Tak wystarczające :) u mnie bot jest także w grupie gość i widzi tylko te fora, które widzą goście.

SEO Friendly - chodzi o to, że im więcej treści dla wyszukiwarki to lepiej, a jak wchodząc pod rożne adresy forum wyszukiwarka będzie widzieć błędy o braku dostępu to nie jest to zbyt dobre jeśli chcesz być wysoko w wynikach

• Like 1

u mnie jest troche wyzej bo jako forumowicz/members a nie jako gosc aby widzial wiecej a zarazem nie wszystko :)

• Like 1

U mnie goście nie mogą pisać, ale mogą widzieć prawie tyle samo co użytkownicy, więc zostawię boty w grupie gości.

Dzięki raz jeszcze.

Problem został rozwiązany.

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Ważne informacje

W celu świadczenie usług przez nasz Serwis na najwyższym poziomie, w ramach Serwisu wykorzystujemy pliki Cookies (tzw. ciasteczka). Korzystając ze stron Serwisu IPSBEYOND.PL bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Jeżeli nie dokonacie Państwo zmiany ustawień przeglądarki internetowej to wyrażacie zgodę na zapisywanie plików Cookies.