Jump to content
TurkuSevdali_Aska

kontrola antyfloodowa w wyszukiwarce

Recommended Posts

Jak mogę ustawić aby włączała się dopiero np. po 3 zapytaniu z uwzględnieniem różnych grup.

Türkülerdir Sevdam...

No to już sama nie wiem jak ona działa, bo na forach na których ona jest, raz każe mi czekać przy kolejnym wyszukaniu a czasem dopiero po którymś z kolei.

Türkülerdir Sevdam...

to działa, tak, że ustalasz ile między wyszukiwaniami ma być odstępu. Zazwyczaj daje się wartość około10-25sekund. to jest taki czas, że teoretycznie przeglądniesz pierwszą stronę wyników i się zastanowisz jak inaczej zapytać o szukanie tego co chcesz :)

• Like 1

Widać musiałam się zmieścić w tym czasie, że mi wyskoczyło. A dla różnych grup można ten czas inaczej poustawiać?

Türkülerdir Sevdam...

tak, czas mozesz ustawic rozny dla kazdej z grup

ACP > Member Groups > Manage User GroupsSearch

Zakladka "Global"

Dzial "Search"

Can use search system? Yes - No

Number of seconds for search flood control - ustawiasz jaki czas chcesz

• Like 1

Bardzo dziękuję :)

A grupie Bot można zabronić wyszukiwania czy do ich działania to jest konieczne?

Edited by TurkuSevdali_Aska

Türkülerdir Sevdam...

Co to jest SEO Friendly?

To też zostawię, ale dostęp to działu dla Administracji chciałabym zablokować, żeby się w wyszukiwarkach nie pojawiała treść z stamtąd. Jeśli chodzi o maski dostępu to u mnie boty są w tej samej grupie co goście. Goście nie mają dostępu do tego działu (tylko tytuły mogą widzieć) więc czy to jest wystarczające do nieindeksowania?

Türkülerdir Sevdam...

Tak wystarczające :) u mnie bot jest także w grupie gość i widzi tylko te fora, które widzą goście.

SEO Friendly - chodzi o to, że im więcej treści dla wyszukiwarki to lepiej, a jak wchodząc pod rożne adresy forum wyszukiwarka będzie widzieć błędy o braku dostępu to nie jest to zbyt dobre jeśli chcesz być wysoko w wynikach

• Like 1

U mnie goście nie mogą pisać, ale mogą widzieć prawie tyle samo co użytkownicy, więc zostawię boty w grupie gości.

Dzięki raz jeszcze.

Türkülerdir Sevdam...

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Dołącz do pierwszego newslettera Invision Community

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

W celu świadczenie usług przez nasz Serwis na najwyższym poziomie, w ramach Serwisu wykorzystujemy pliki Cookies (tzw. ciasteczka). Korzystając ze stron Serwisu IPSBEYOND.PL bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Jeżeli nie dokonacie Państwo zmiany ustawień przeglądarki internetowej to wyrażacie zgodę na zapisywanie plików Cookies.