Skocz do zawartości
  • Zarejestruj się
TurkuSevdali_Aska

Zapobieganie problemom ze spamem

Polecane posty

Czy warto instalować jakiegoś moda (jeśli tak, to jakiego), który pomagałby w walce ze spamującymi botami, userami zwłaszcza chodzi mi mi o zapobieganie zakładania takich kont. Coś co np. sprawdza w jakieś bazie spamerskich ip/maili i blokowałoby takie próby rejestracji. W ACP też jest coś do odnośnie spamu, ale nie bardzo wiem jak to działa i czy to wystarczy.

Nadmienie, że będę używać podwójnego potwierdzania rejestracji i re-capcha.

Edytowano przez TurkuSevdali_Aska

Nie znam bota, który przebiłby się przez reCaptche, chyba jesteś przewrażliwiona ;)

Takiej listy raczej nie ma a jeśli jest to mało warta, boty potrafią generować miliony fikcyjnych e-maili a ogromne ilości proxy sprawiają, że taka lista musiałaby być aktualizowana codziennie o xxxxx wpisów co nie jest możliwe.

Kiedyś próbowałem, blokowaliśmy w htaccess całe tony popularnych proxy, jednak i tak się okazywało, że jest to walka z wiatrakami bo są strony , które oferują tysiące przekierowań.

Odpuść bo i tak nie wygrasz.

mysle, ze jesli masz podwojne potwierdzenie rejestracji i reCaptche to nie potrzebujesz juz zadnych innych dodatkow, jeszcze nie spotkalem tak inteligentnego boota aby sobie z tym dal rade, chyba ze to czlowiek :)

A ja nie do końca się zgodzę :) reCaptcha to nie 100% zabezpieczenie :) Na tym forum się przekonałem używając IPS'owej funkcji do anty spamu, chodzi o usługę SMS :) miałem kilkanaście przypadków, że użytkownik się zarejestrował, potwierdził konto a mimo to SMS go zbanował, bo mail, IP czy coś było na czarnej liście. Więc jeśli masz zamiar odnawiać licencje czy coś to włącz sobie jeszcze SMS'a

• Like 1

Kombajn, Duke i Spanner dziękuję wam za wszelkie rady. Tak też zrobię czyli zabezpieczenia przy rejestracji + właczenie tej fumkcji abtyspamu.

"Kilka" wejść mam do siebie dziennie, "kilka" rejestracji również. (ok 2,5k uniq i 10k wejść dziennie)

Jednak od czasu gdy weszła nowa reCaptcha, nie miałem ani razu takiego incydentu aby ktoś się zarejestrował i zaspamował forum.

Wcześniej owszem, boty potrafiły przejść przez stary token i bawiły się z nami.

O czym Wy mówicie? O Spam Service?

Jeśli tak to skąd wziąć API Key?

To jest tylko system na boty czy również na userów logujących się z dziwnych IP?

Wprawdzie i tak nie przyniesie to efektu skoro nie ma spamerów, ale...

Kombajn tak o Spam Service chodzi. To działa na ogólnej zasadzie więc zazwyczaj boty, ale może się zdarzyć, że zwykłego spammera też wyłapuje :) Jeśli chodzi o klucz to ja go pobierałem z CC tam gdzie masz klucz licencji to miałem opcje pobrania, albo wygenerowania klucza API

No właśnie, ja nie mam takiej opcji, więc coś jest nie teges. Nie wiem czemu tak?

Package Status Purchase Data Pending Invoices? Renewal Date

Active 22 Oct 2007 No 9 May 2011

License Data

Need to change Forum URL? Just delete your key in your IP.Board Admin ACP and add in the key below. The system will automatically refresh.

License Key Forum URL

xxxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxxx

Service Information

Service Status

Support Services Active

Phone Support Inactive

Download Access Active

Spam Monitoring Service Active

Upgrade Request

The following information is required for an upgrade, click the "Support Info" button at the top of the page to enter the information.

* FTP Password

* Admin CP Username

* Admin CP Password

Package Reference Name

You may set a reference name for this package to make it easy to identify

Edit: Może dlatego, że klucz licencji mam ustawiony na IPB2 a testowe IPB3 jest bez licencji (tylko na jedno forum można ustawić chyba). Może to jakoś wykrywa, że IPB2 i nie oferuje klucza?

Edytowano przez Kombajn

hmm, teraz patrzyłem w moim CC i też nie mam :) napisz do nich ticket, może zgubili tą sekcję, no chyba, że już zrezygnowali z SMS'a

to napisz po polsku, wrzuc na google, przetlumacz i wyslij im

ja tak raz zrobilem z modem i dalem rady :D

ikazdy kolejny raz wychodzi mi lepiej a jak nie jestem pewny poprawnosci to prosze Spanner'a aby zerknal i potwierdzil :)

Wielkie dzieki Spanner :)

Nie będę z siebie robił pośmiewiska korzystając z translatora...

Ogólnie ten sms jest mi obojętny.

gdyby Cie przypililo to skorzystalbys ze wszystkich mozliwych srodkow :)

Czyli poprosił swojego załoganta o translate....

Ps: Wiesz jaki polew muszą mieć jak czytają takie tłumaczenia z translatora?

"Dzien dobrej, Ja tu pisac do Pan, miec problem...." - hahahaha

Edit: Po prostu mi wstyd, nie raz używałem translatora aby przetłumaczyć na PL coś z innego języka. To tłumaczenie się sensu nie trzymało i ciężko zrozumieć o co w ogóle chodzi.

Edytowano przez Kombajn

A mnie się obiło o uszy, że aby z tego SMS skorzystać trzeba mieć nie tylko ważną licencję, ale też korzystać z ich hostingu. Nie wiem, czy to prawda. Może to ktoś potwierdzić?

Co do angielskiego to ja też piszę z błędami gramatycznymi, ale jak mus to mus :) Gorzej jak mam pisać na forum po angielsku, ale jak to czyta tylko jedna osoba i jest to komunikatywne to piszę jak potrafię i lepsze to niż tłumaczenie google :)

Wracając do tego serwisu antyspamowego, to jak on dokładnie działa? Czy dopiero jak ktoś coś napiszę to jest sprawdzane i ew. blokowane czy działa podczas rejestracji sprawdzając czy dany użytkownik / bot nie jest w bazie adresów rozsyłających spam?

To jest tak, że po rejestracji odbywa się odpytanie serwera IPS'u i on zwraca jakieś tam dane, np. że jest to spammer, wtedy to konto jest od razu z automatu blokowane, jeszcze nim napisze coś koleś na forum.

Może zmienili, że tylko dla ich serwerów to jest ale żadnej takie informacji nie widziałem.

• Like 1

Dziękuję. A nie wiesz jeszcze czy to obejmuje też rejestrację przez Facebook? O ile w ogóle będę to mieć aktywne. Zerknę wieczorem, a jak nie to wyślę ticket z pytaniem do IPS-u.

Tego niestety nie wiem. Jak wchodziła ta usługa, to połączenia z FB i twitterem nie było :)

Odpisał mi IPS, a więc SMS jest dostępny dla wszystkich z aktywną licencją lub posiadających ich hosting (a nie "i" jak sądziłam). W nowych wersjach IPB dodatkowy klucz nie jest potrzebny. Obejmuje także rejestrację przez Facebook itp.

A Ty masz dostępny API KEY?

Masz cokolwiek o tym w panelu na IPS?

W konfiguracji trzeba podać API KEY, skąd go wziąć?

Mam aktywną licencję, Spanner też a mimo to jak widać nie mamy tego w panelu.

Ja też nie mam, ale wg. ich odpowiedzi nie jest już potrzebny.

As long as you have entered the IP.Board License key in your ACP the spam service is already active, there is no need to enter a different license key since IP.Board 3.1.0.

Faktycznie, od 3.1 nie ma żadnych kluczy licencji tylko wszystko jest oparte na jednym kluczu :)

Rozumiem, czyli API KEY zostawiamy puste, nic nie wpisujemy?

Edit: Wprawdzie mam 3.0.5, może w 3.1.x nie ma już okienka do wpisywania klucza...?

Edytowano przez Kombajn

jest nadal okienko, dlatego mnie to zmyliło

Problem został rozwiązany.

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Ważne informacje

W celu świadczenie usług przez nasz Serwis na najwyższym poziomie, w ramach Serwisu wykorzystujemy pliki Cookies (tzw. ciasteczka). Korzystając ze stron Serwisu IPSBEYOND.PL bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Jeżeli nie dokonacie Państwo zmiany ustawień przeglądarki internetowej to wyrażacie zgodę na zapisywanie plików Cookies.