Skocz do zawartości
  • Zarejestruj się
spawn3d

pytanie a propos licencji

Polecane posty

Mam przeterminowana licencje ipb 3. Nie mam jednak tam wpisanego adresu forum, tzn ze musze placic 25 $ zeby odnowic licke i wpisac adres forum? Jest tam wzmianka ze moge wpisac klucz gdzies na forum i sie chyba zaktualizuje, nie za bardzo wiem o co chodzi i nie wiem czy dobrze to zrozumialem... Bardzo prosze o pomoc szefa lub kogos kto wie o co chodzi ::))

Witaj,

niestety, jeśli licencja wygasła a nie podałeś adresu w panelu IPS to zapewne też nie posiadasz klucza do licencji. Niestety aby podać/zmienić adres pod którym funkcjonuje dane forum musisz mieć aktywną licencję, czyli w tym wypadku musisz ją odnowić.

Ps. temat przenoszę do bardziej ogólnych rozmów o ipb :)

no wlasnie sek w tym ze klucz byl wyswietlany w panelu, teraz dopiero cos widze ze nie moge znalezc zakladki. W zakladce downloads lub packages nie widac ze moge sciagnac ipb 3..:( gdzie sie sprawdza klucz i wpisuje adres forum? mozliwe ze mi to usuneli lol ^^

W chwili gdy licencja traci ważność tracisz dostęp do pobierania nowych wersji, pobierania klucza licencji, zmiany adresu pod którym działa forum

nowych wersji wiadomo ale czy starych rowniez? w dziale download mam tylko jakis ips chat Oo

tak starych również. Tracisz dostęp do wszystkiego

To nawet klucza nie można pobrać? A to centki... To teraz już w ogóle nie wiem po co się kupuje licencje za 149$ skoro i tak po roku nic z niej już nie ma.

Nowe wersje pewnie może znajomy pobrać i dać albo osoba, która dostanie zlecenie upgrade'u, mody, skiny są na warezach i ogólnie w sieci w sporych ilościach (mówię o tych darmowych, żeby nie było). Krótko mówiąc za 25$ swój download i support mogliby sobie między buty wsadzić.

Co więc daje licencja?

Sorry za off

Edytowano przez Kombajn

Ja naszczęście się nie muszę martwić o to :D

A ja to żałuję, ze nie załapałem się na dożywotnią ;) Wprawdzie szukałem później aby kupić, ale niestety...

Da się jeszcze kupić taką licencję ale to już jest naprawdę perełka. Jak będę kiedyś sprzedawać licke to dam Ci znać :)

Kiedyś.... O ile wytrzymam z IPB do tego czasu bo raz po raz błyszczy mi vB niestety, też mieli dożywotnie.

no tak, ale ode mnie miałbyś od razu 2 dożywotnie licencje i jedną normalną :) nie mówiąc o pozostałych dodatkach

A ja jedną potrzebuję, max dwie.

Zresztą Ty z tym skończysz w 2097 roku dopiero.

to teraz ja pozwole wam sie posmiac, czym sie rozni/jak sprawdzic czy licencja jest dozywotnia ?

Licencja dożywotnia ma w numerze licencji takie coś -LIFE np.

xxxxxxxxxx-xxxxx-xxx-xxxxx-LIFE

a normalna licencja ma klucz bez tego sufixu. A różnica jest prosta - możesz pobierać za free nowe wersje i nie musisz płacić co jakiś czas tych 25$

@Kombajn niekoniecznie ... :)

@Kombajn niekoniecznie ... :)

No to daj znać, może być jutro :P

no to ja mam zwykla

chociaz mam klucz to i tak d*** blada bo nie byla brana na mnie w IPS tylko na kogos z kim nie mam kontaktu i sie juz bardzo dlugo nie pokazuje na forum (2 admin)

panowie, wlazlem w ten panel i wybralem opcje gdzie ostatni zakup przedluzenia licki byl w marcu. jest tam napisane

"License Data

Need to change Forum URL? Just delete your key in your IP.Board Admin ACP and add in the key below. The system will automatically refresh.

License Key

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx"

normalnie jest podany klucz, to znaczy ze jak wklepie go na forum nowym to zaktualizuje sie wszystko?

Tak,

jeśli masz tam podany klucz to powinno zaktualizować. Ale to dziwne, bo zawsze po okresie ważności supportu klucz znikał i nie dało się zmienić adresu

Ja raz nie opłacałem licencji przez kilka miesięcy bo się wkurzyłem na support IPB, który w sposób olewczy/zbywczy ignorował mój problem z IPB.

Mimo to nadal byłem aktywnym customerem i miałem pełny dostęp do wszystkiego.

Oni chyba nad tym nie panują ;)

Możliwe, bo znam przypadki, że ktoś kupił/odnowił licencje a mimo to na forum nadal pozostał zwykłym użytkownikiem a nie klientem

Są dwie metody, albo odezwiesz się do mnie i przelewasz mi kasę w złotówkach na konto/paypal albo $ na paypal i ja kupuje za Ciebie licencję, albo druga metoda to wchodzisz na stronę: http://www.ipsbeyond.pl/licencja.html i sam sobie kupujesz :)

no ze tak powiem, bardzo ladnie postepuja z klientami... 150$ za to ze moge sobie przez pol roku sciagac skrypt ipb? :D nice.

czy bylby ktos tak wyrozumialy i przeslal mi wersje 3.0 ? znajomkow niestety nie mam z aktualna licka.

149$*

Ja to widzę tak... Licencje kupujesz dożywotnio i dostajesz w niej pół roku supportu gratis.

Niestety support dodatkowy jest płatny i kosztuje kolejne 25$ na pół roku.

Podobnie jest z niektórymi programami, np antywirusami. Kupujesz licencje a później odnawiasz, płacisz za upgrade dużo mniej raz na rok.

Nie wiem czy Ci ktoś wyśle IPB bo ludzie tutaj płacą co pół roku swoją kasę aby być aktywnym customerem i mieć dostęp do aktualizacji, więc czemu mieliby wysyłać za friko to za co zapłacili?

Edit: Poza tym to jest chyba nielegalne.

Edytowano przez Kombajn

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Ważne informacje

W celu świadczenie usług przez nasz Serwis na najwyższym poziomie, w ramach Serwisu wykorzystujemy pliki Cookies (tzw. ciasteczka). Korzystając ze stron Serwisu IPSBEYOND.PL bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Jeżeli nie dokonacie Państwo zmiany ustawień przeglądarki internetowej to wyrażacie zgodę na zapisywanie plików Cookies.